Aký olej Toyota Avensis T27 1.8 108kW Multidrive s

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
rofek
Příspěvky: 88
Registrován: stř led 25, 2017 0:30

Re: Aký olej Toyota Avensis T27 1.8 108kW Multidrive s

Příspěvek od rofek »

Pitris píše:....olej to naředí bo ten čistič z motoru nevyliješ všechen. Ale napsal to zajímavě :) :( Čistič Milera doporučí a napíše že tam petrolej a Wynn's odmítne že tam petrolej :) :(
ad 1) "cistic" ma 2,5 dcl (od MO) a je hodne viskoznejsi, nez olej; kdyz uz, tak ho zustane v motoru min, nez stareho oleje bez pouziti cistice. plusem a ucelem je rozpusteni usad, kt. se nerozpusti ani po zahrati stare olej.naplne pred jejim vypustenim.
ad 2) napsal jsem, ze EF od MO je narozdil od konkurence (petrolej.rozpoustedla), riedky (nizko-viskozny) aditivovany olej. Toz, tak. staci jenom pozorne(j) cist :)
focus_2.0_107kw_W:Trident 5w40_S:Trident(ss) 10w40 + Bishop´s 906 /// fusion_1.4_59kw_Trident-5w40 & B´s 906
Uživatelský avatar
rofek
Příspěvky: 88
Registrován: stř led 25, 2017 0:30

Re: Aký olej Toyota Avensis T27 1.8 108kW Multidrive s

Příspěvek od rofek »

Pedro píše: I z toho neznameho sunoca. To ze nema takovy vyber,ho preci nemuze radit nekam do podprumeru. Proste nejsou tak hladovy,ceny maji ok. Nekdo tady objevil zemekouli,a vsichni budou stadove davat Yacco. Toz to jest me zastani Sunoca.
kdysi za meho "mladi" se psalo za ocean, do klubu z Nhl a Nba :) ale to bylo prece jenom pozdej, mam dle papiru rok vyroby "jenom" 1980;
ceny - patrne to bude duvod, tedy velmi tvrda konkurence, proc sunoco jiz pred nejakym casem prestalo oleje delat, a treba za morem nevlastni jiz ani rafinerie. skratka, je to jiz jenom zn., kt. stavi na sve bohate minulosti. Postihlo to i jine legendy, treba o Gulfu jsem jiz psal i v jeho vlakne. Pred tydnem jsem se schvalne dival na flasku od maxlife, kt. jsem mel prez leto v motoru loni. Pro EU rovnez jenom micha nekde v nizozemi, akorat to na obalu i prizna... Kdyz nepocitam Exxon, tak kdo vi jak je to treba s Texaco, jestli vubec nekdo z kdysi velkych producentu z ju-es-ej realne ma vlastni vyrobu a vlastni slozeni oleju, pro evropu...

Jo, a yacco jsem taky neobjevil, a stadove jej nedoporucuji... psal jsem jenom v kontextu, ke dvema vybranym olejum. spis jsem se zdrzel, a nedoporucil olej od zn., kt. sam jiz leta uzivam :lol:
focus_2.0_107kw_W:Trident 5w40_S:Trident(ss) 10w40 + Bishop´s 906 /// fusion_1.4_59kw_Trident-5w40 & B´s 906
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aký olej Toyota Avensis T27 1.8 108kW Multidrive s

Příspěvek od Pitris »

rofek píše:Sunoco....Pitris pri polovici zadosti o radu "jaky olej" jeste tyto produkty doporucuje....
Zato Ty tu téměř pokaždě cpeš každýmu drahý Milers a Bishop's. V případě "milera" ano - jde o vysokou kvalitu, ale Sunoco je o víc jak polovinu levnější a ani Ty tu snad tvrdit nebudeš že Millers je 2x lepší. Sunoco je kvalita za dosti pěkný love.
rofek píše:ad 1) "cistic" ma 2,5 dcl (od MO) a je hodne viskoznejsi, nez olej; kdyz uz, tak ho zustane v motoru min, nez stareho oleje bez pouziti cistice....
Já to tedy zkusím číst pozorně(j) :) Při vypuštění oleje s čističem toho fakt vyteče víc než bez použití onoho čističe. Přesně o dvě a půl deci....:twisted: Ale pořád Ti zůstane část toho čističe v motoru a naředí to nový olej. Nevyteče všechno ! A dál to asi nemá cenu, stejně jako....
rofek píše:muzeme pripadne pokracovat ve vlakne pro Sunoco... Howgh.
Zbytečné. Howgh :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rofek
Příspěvky: 88
Registrován: stř led 25, 2017 0:30

Re: Aký olej Toyota Avensis T27 1.8 108kW Multidrive s

Příspěvek od rofek »

vlakno je uzavrete; reaguji na Pitrise jenom proto, ze se citim neferove obvinen.
Pitris píše:
rofek píše:Sunoco....Pitris pri polovici zadosti o radu "jaky olej" jeste tyto produkty doporucuje....
Zato Ty tu téměř pokaždě cpeš každýmu drahý Milers a Bishop's.
Poukazanim na doporucovani Sunoca jsem narazel na to, ze jsou to oleje, o kt. slozeni, vyrobe a kvalite je znamo jen malo. A zazraky se, vzhledem k cene, proste nedeji...
Neni pravda, ze "cpem kazdymu" a "temer pokazde"... Naopak, taky proto, ze vim jak je tu MO a Bishop vniman (...) si davam hodne bacha. Kdyz uz, tak je obhajuju, zvlast proti tem, kt. je nikdy nepouzili. A to mam podlozene vlastni zkusenosti, tedy jsem byl ochoten vydat vlastni penize za jejich nakup.
rofek píše:ad 1) "cistic" ma 2,5 dcl (od MO) a je hodne viskoznejsi, nez olej; kdyz uz, tak ho zustane v motoru min, nez stareho oleje bez pouziti cistice ...
Pitris píše:Já to tedy zkusím číst pozorně(j) :)Ale pořád Ti zůstane část toho čističe v motoru a naředí to nový olej. Nevyteče všechno !
Pri poukaze na to, ze jsem nenapsal "protimluv" (EF od MO vs petrolej), namisto chlapskeho priznani omylu, je treba radej vetu ohnout a uderit si do neceho jineho...
Taky bych mohl, jak je tady na foru, zel, zvykem a prekroutit Tvoji odpoved ve stylu - jak to, ze neco zustane, vzdyt sam uznavas, ze s cisticem vytece z vany vic, prave o objem toho cistice. .
Zkusim to ale vecne : Kdyz je cistice 250 ml, a pripustime, ze nejaka cast zustane - kolik to muze delat_? I kdyby to melo byt 20%, coz je schvalne hodne prestreleny odhad, tak to bude 50 ml. A pri pouziti EF od MO jde o 50 ml oleje. Dle mne, radej mit 0,05 litru (ale spis mene) cistice v nove naplni, nez treba o 1-2 deci stareho oleje (a nerozpustenych usazenin) navic.
Ze vytece pouzitim cistice vic stareho oleje, nez bez neho, je diky vyssi viskozite, kt. pridanim napln ziska. K tomu se pricte jeste neco z rozpustenych usazenin. A pisu opet z vlastni zkusenosti.
focus_2.0_107kw_W:Trident 5w40_S:Trident(ss) 10w40 + Bishop´s 906 /// fusion_1.4_59kw_Trident-5w40 & B´s 906
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aký olej Toyota Avensis T27 1.8 108kW Multidrive s

Příspěvek od Pitris »

Kdyby si se místo nařčení mne že něco ohýbám podíval na citaci na co jsem reagoval. A jestli si myslíš že v Milersovi EF petrolej není, tak já si myslím že tam je.... Ale v tlf se mi pdf-ko neotevře.
Ale stále nechápu jak může při vypouštění oleje bez čističe v motoru zůstat víc zbytku toho než když vypustíš olej s čističem :roll: Ale keď myslíš....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Máchal

Re: Aký olej Toyota Avensis T27 1.8 108kW Multidrive s

Příspěvek od Máchal »

rofek píše:Poukazanim na doporucovani Sunoca jsem narazel na to, ze jsou to oleje, o kt. slozeni, vyrobe a kvalite je znamo jen malo. A zazraky se, vzhledem k cene, proste nedeji...
A on za ty peníze, za které se oleje Sunoco prodávají, někdo čeká zázraky? Ty bych spíš (vzhledem k ceně) čekal od Millerse :)
tato3
Příspěvky: 86
Registrován: pon zář 12, 2016 22:27

Re: Aký olej Toyota Avensis T27 1.8 108kW Multidrive s

Příspěvek od tato3 »

Ad Rofek: že Sunoco je len obchodná značka vieme... je to verejne dostupná informácia..... že centrum rafinerskeho priemyslu v EU je niekde v okolí prístavov Beneluxu tiež vieme... že výroba olejov nieje výroba atomovej bomby tiež vieme.... že za slušný peniaz kúpim bežný olej napr. pod značkou Sunoco ale napr. aj Total tiež vieme.... že to krasne umaže dobre navrhnutý motor tiež vieme.... takže debata je celkom nezmyselná... ja sa skôr divím tým čo si kúpia Millers na základe myšlienky že čo je najdrahšie musí byť najlepšie... myslíš si že hodinky za 50 000E ukazujú iný čas než tie za 100E? Alebo že na šrotovisku rozoznáš motor mazaný Millersom? V konečnom dôsledku sú to vyhodené peniaze... a ako mne je jedno že ich vyhadzuješ nech je tebe jedno že tvrdím že Sunoco je overená značka lebo ju mám tiež - okrem mnohých iných - vyskúšanú.... funguje a tým to hasne...
tato3
Příspěvky: 86
Registrován: pon zář 12, 2016 22:27

Re: Aký olej Toyota Avensis T27 1.8 108kW Multidrive s

Příspěvek od tato3 »

K snobizmu mám ešte jednu príhodu.... kolega si kúpil krásny nový bajk KTM, prilbu, dres, fľašku, topánky... a vyrazil ako z katalogu na cestu.... zrazu okolo neho v kopci v "inom" tempe prefrčal maník na hrdzavom bicykli v šľapkách a špinavých montérkach.... po krátkej snahe sa ho udržať to vzdal.... imidž je nanič...
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Aký olej Toyota Avensis T27 1.8 108kW Multidrive s

Příspěvek od Jezevcik »

tato3 píše:... myslíš si že hodinky za 50 000E ukazujú iný čas než tie za 100E?
Ano, ukazují. Troufnu si trvrdit, že ty stoeurové budou paradoxně přesnější :D
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aký olej Toyota Avensis T27 1.8 108kW Multidrive s

Příspěvek od Pitris »

Pitris píše:Zato Ty tu téměř pokaždě cpeš každýmu drahý Milers a Bishop's.....
rofek píše:Neni pravda, ze "cpem kazdymu" a "temer pokazde"... Naopak, taky proto, ze vim jak je tu MO a Bishop vniman (...) si davam hodne bacha....
Ano. Tady jsem se nevyjádřil přesně a omlouvám se.... Ze začátku si to tu hodně doporučoval. Ale znovu napíšu že proti Millersovi nic nemám - je to TOP kvalita (zejména EE a CFS), ale drahá.
A Bishop's do motoru?.... Odpověď je už ve fordím vlákně http://www.oleje.cz/forum/olej-s-ford-n ... 6-529.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
toyo
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 24, 2022 18:48

Re: Aký olej Toyota Avensis T27 1.8 108kW Multidrive s

Příspěvek od toyo »

Zdravím zdejší osazenstvo. Ocenil bych radu ohledně kapaliny do posilovače Avensisu T22 (2001) - jestli byste věděli jaké by to mělo plnit specifikace? Manuál říká DEXRON II nebo III je některý vhodnější?
A dále, mohla by nová kapalina způsobit, že posilovač poteče :shock: ? V současné době nic neubývá.

Bude mě čekat asi i výměna oleje v manuální 5q převodovce (měním prachovky poloos a něco už asi vyteče). Dle manuálu tam patří "API GL-4 nebo GL5" 75W-90, asi bych se podle zdejšího infa klonil k té GL-4. Asi bych to vzal v krámu pana Toyody podle VINka, ale nechci jít zcela naslepo.
Díky za info :wink:
Odpovědět