změna oleje ? Honda

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Badunclesam
Příspěvky: 14
Registrován: pon říj 09, 2017 23:35

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Badunclesam »

Díky chlapi za pomoc :wink: , tušil jsem, že mě v tom nenecháte 8) .
Chtěl bych zůstat nejlépe u 5W40, maximálně 5W50, ale to samozřejmě nezáleží na mě, ale na motoru :D . Mé předešlé Hondy, žrali olej až ve VTECu a za tepla (protože nikdo s rozumem nedává za uši studenému motoru), tak si řikám, že by ta 5W50 mohla stačit, kdyby ta 5W40 mizela rychleji než bych si přál :D.
Pitris, moc děkuji za nabídku, ale co se týče MTF a PSF, tak tam jdu vždy jedině cestou originálu, i když vím, že jsi také Hondař a nenalil by jsi si tam žádný bahno :D .
Svíce jsou jasný, do K24 se vždy dávali Iridový NGK a měnili po 120 000km.
Honda Accord 2005 CL9 2.4i 140kW
Volkswagen Touran 1T3 2013 2.0TDI 103kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Colommbo »

Kecy v kleci... :lol: "Jedině cestou originálu" - pro spoustu lidí je slovo "originál" stále svatým grálem, avšak co je to originál - myslíš, že si Honda sama vyrábí náplně...? Jen svým jménem zastřeší výrobky někoho jiného. Ano, kvalita tam bude, ovšem stejně tak v případě jiného renomovaného výrobce a aspoň budeš vědět jméno. Osobně bych se "ne-originálu" zas tak nebál. :)
A ke spotřebě oleje a oleji Valvoline ML 5W40 samotnému - máš pravdu, nejvíc záleží na stavu motoru a pak, pravda, taky na stylu ježdění. Mám jej v motoru aktuálně třetí interval (celkem asi 28tis.km, měním po cca 12-13tis.km) a doliju zhruba litr, což mi přijde adekvátní. Motor nijak extra nehoním, není to potřeba a taky už jsem starší pán, ty budeš asi jezdit trošku jinak. :) Ale i tak, s olejem jsem velmi spokojen. Sice mám cukání vyzkoušet Mobil1 FS X1 5W50, ale zatím jsem se nerozhoupal a kdoví jestli... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Bramborak3 »

Kdyby to na maxlife 5w40 bralo vic, tak krome Mobil 1 fs 5w50 je jeste Ravenol Hvt 5w50.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Colommbo »

...akorátže (aspoň kam až má povědomost sahá) tu v ČR aktuálně pouze v pětilitrovém balení, což by pro mě znamenalo pořídit tři na dva intervaly. A to se mi nějak nechce. Proto případně Mobil1. :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: změna oleje ? Honda

Příspěvek od Pitris »

to Badunclesam: Moc bych nedal za to že v Evropě je v origo obalech olejů Honda právě ten Ravenol, ale minimálné v připadě PSF-S je origo balení jistota. A asi i víš, kde to vzít.
Ovšem 120 tkm na svíčky (i iridiový) je teda docela dost....:(
Jinak do motoru by se po těch kilometrech fakt dal dobře i 10w40, a tento https://oleje-pema.cz/zbozi/motorovy-ol ... fEQAvD_BwE je jeden z nej. A nebo Ravenol TSI, či Millers EE nebo Eni-i-sint :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět