Benzina Verva Diesel s HVO

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Petrsy
Příspěvky: 22
Registrován: ned dub 14, 2019 12:03

Benzina Verva Diesel s HVO

Příspěvek od Petrsy »

Podle vyjádření benziny je od 16.3. dostupná verva jen s HVO - tušíte někdo jak to teda je?
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Benzina Verva Diesel s HVO

Příspěvek od bio »

Petrsy
Příspěvky: 22
Registrován: ned dub 14, 2019 12:03

Re: Benzina Verva Diesel s HVO

Příspěvek od Petrsy »

Toto jsem cetl, je to ale v rozporu s tim co mi napsali z benziny ze 16.3 je vsude hvo...
TECH
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 22, 2021 15:05

Re: Benzina Verva Diesel s HVO

Příspěvek od TECH »

Holt nejsou ochotni přiznat dvojí kvalitu.( oboje dobré, ale v čechách holt lepší) Oni si historicky naběhli, když přestali aditivovat ( když to koupili Poláci) a tuhle chybu nechtějí udělat Co ti měli napsat? :lol:
Petrsy
Příspěvky: 22
Registrován: ned dub 14, 2019 12:03

Re: Benzina Verva Diesel s HVO

Příspěvek od Petrsy »

tehdy psali, že morava nema HVO - protože sklad to neumí...
schali
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 03, 2021 13:07

Re: Benzina Verva Diesel s HVO

Příspěvek od schali »

Pořád je tam rozdil, tam kde zavážeji Střelice, tak to nemají. Jde nějak zjistit, která nejbližší benzinka k Novému městu bere už vervu s HVO? Zkoušel jsem tankovat v čechách když jsem byl u známého a aniž bych věděl ze existuje nejaky HVO, tak se me to zdálo lepší, teprve potom jsem se začal zajímat a hle oni jsou opravdu dva druhy a jelikoz na morave beru jenom vervu tak vim jak slape (hůř).
maran5
Příspěvky: 127
Registrován: pát dub 07, 2017 18:45
Bydliště: ...vidím Tě dvojmo

Re: Benzina Verva Diesel s HVO

Příspěvek od maran5 »

Je nafta přiznané dvojí kvality a složení důvodem proč Benzinu nadále podporovat?Za mě tedy rozhodně ne.Obyč. N95 a nafta jsou jinde levnější a prémiofky jinde lepší kvality za stejnou cenu.
O2 FL 09 1.8 TSI 118kW spotřeba oleje 0,5l/10tis.km
schali
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 03, 2021 13:07

Re: Benzina Verva Diesel s HVO

Příspěvek od schali »

U benzinek na Morave je to s Vervou jak na houpačce. Jednou je ok, prijedes podruhé za 14 dni a je jasny, ze je to jenom klasickej euroil bez biosložky, v praxi bohužel docela hlučnej hnus. Ten jejich slavnej blending bud nefunguje, nebo masivne ojebavaji zakazniky, tipuju to druhe. Brzo pojedu znovu do čech, takže opět důkladně otestuju a pokud to bude zjevne lepsi jak u nas, tak je to jasny.
tajfun
Příspěvky: 20
Registrován: pon zář 13, 2021 21:55

Re: Benzina Verva Diesel s HVO

Příspěvek od tajfun »

Jezdil jsem ted dost na severu kde michaj HVO s FAME a kdyz jsem prijel zpet a jezdil chvilku na Vervu, tak mi prislo, ze auto jezdi nejak hur, horsi reakce za plynem a vic huci. Tak jsem zacal patrat a zjistil jsem, ze benzina patrne prestala potichu pouzivat HVO :x na webu zminuji u vervy diesel uz jen “az 7% FAME” x je zajimave, ze slovensky preklad jeste zminuje i HVO :roll:

Tak mi to nedalo, poslal jsem jim mail a taky zminuji uz jen FAME - muzu dolozit, jen neumim vlozit obrazek :lol: …. takze skoda a zbyva uz jen Maxxxmotion a EUroOil pro ty, co nechteji FAME…



Dobry den,

rad bych se Vas dotazal na aktualni podil bioslozky v palivu Verva Dieselv Praze, zda-li je pritomno FAME ci HVO popr. oboji a v jakem zastoupeni?

Dekuji a jsem s pozdravem
———-
Dobrý den,

Palivo Verva Diesel obsahuje až 7 % FAME.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Tým BENZINA

UNIPETROL RPA, s.r.o. - BENZINA, odštěpný závod

tajfun
Příspěvky: 20
Registrován: pon zář 13, 2021 21:55

Re: Benzina Verva Diesel s HVO

Příspěvek od tajfun »

tak mám potvrzeno, ze ceska verva diesel uz neobsahuje HVO i od celniku
https://www.celnisprava.cz/cz/dane/spot ... 5538-2.pdf

za tu cenu se tedy nevyplati vervu tankovat, kdyz obvykle podobne stoji i max od OMV…
Odpovědět