výfuk

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: výfuk

Příspěvek od Pedro »

Mit akuvercajk se hodi.
Ted z hlavy nevim, jak to tam mam.
Musel bych najit foto, kdyz vozítko na lyzinach ještěrky, kdyz jsem delal dutiny a spodek.
2002 Frantik?
Ja myslel, že jen 04-05.
Myslet znamena ho.no vědět.
A do pekel nepojede jen cert, ale i jeho prava a leva ruka ďábla.
Zitra rano do Šluknova a Rumburku. 36tun souprava.
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: výfuk

Příspěvek od NO HITS »

Teď řeším taky výfuk. Origo duplex už začíná po 13 letech prdět. Předpokládám že mě jako ostatním prorezavěl levej tlumič navrchu pod kastlí, kde to není vidět. zbytek výfuku už mele taky z posledního, příruby už mají skoro tvar trubek.

Možnosti jsou pouze následující:
- Original - 19000 Kč - cenově nesmysl, nikde v EU není skladem
- Polmostrow - 3500 Kč - menší průměry než OEM, zúžený ohyby, nízká životnost
- Bosal - 10000 Kč (díky slevám jinak 17tis) - cenově opět nesmysl, nízká životnost
- Ulter Sport duplex - cca 8000 Kč - varianta na konkrétní auto + motor, EC homologace, výdrž cca 5let
- FOX catback - 16000 Kč - údajně nerez, riziko špatného svaření nebo koroze, EC homologace
I když jsem byl dlouhodobým zastáncem FOXe v poslední době přišel několika lidem špatně natvarovanej, nebo byly díry ve svárech. Další 2 se přiznali, že po omytí soli se začíná objevovat zrzavej líšej (v provozu 2 roky. Z toho mě začíná nejlíp vycházet Ulter, kterej je údajně i tišší jak FOX, navíc pokud ho za 4-5 let budu potřebovat vyměnit, tak furt to vyjde levněji. Montáž na klubovým autě pro představu ZDE.
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: výfuk

Příspěvek od Pitris »

Já toto asi budu časem řešit taky, i když na minulém Accordu - měl jsem ho 6 let - to na pořad dne nepřišlo. Byl tam Bosal. Ale na Civica předtím jsem dal Ulter Sport, a těch (skoro) 5 let vydržel. Takže já jeden z těch....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: výfuk

Příspěvek od pepoh »

p-w pohlinik vydrzi. ale tvarovanie bolo zle, musel som to silou narvat na saru. a ohybat haky
ale i tak to bolo moc napnute :?
liska na nerezu je normal. vypada to po par rokoch jak pred smrti ale drzi..
na novych autach je to popular, lebo to spravia z "nerez alobalu" a vaha ide dolu.
Obrázek Obrázek
mozes skusit lestiaci pasta na kovy...
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: výfuk

Příspěvek od lefort »

Ona totiž většina "nerez" výfuků není z nerezu. :twisted:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: výfuk

Příspěvek od NO HITS »

Jeden by čekal že když Němci tvrdí, že něco vyrábí z nerezu, tak to bude pravda ...
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: výfuk

Příspěvek od torro »

Ono záleží na požadavku výrobce. Na lidové jebky "za pár korun" šel hliník a vařilo se to obyčejným drátem. Největší šetřílkové byli Renaulti. Ale třeba Superby, Porsche, Lexus, Jaguar .... zkrátka taková lepší střední a výše, tam šlo antokoro a vařilo se antikorovým drátem. Píši o prvovýrobě. Druhovýroba, to je jiné kafe.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: výfuk

Příspěvek od Brembo »

Nerez alebo Inox totiž sttojí takmer 2x tolko ako AL. Naviac je pomerne tvrdý a tažšie sa tvaruje a opracováva. Dalšia alternatíva,ocelový plech povrchovo pokovený,nízka životnost,nízka cena ale vhlad Inox.Mne na Polmostrow na Vectre tiež neboli dobre tvarované uchyty a musel som ich prisposobit. Po 2 rokoch sa pretrhli všetky silenti,takže tam išli povodné 13 ročné.
Vzhlad výfuku neriešim na Insignii,je ukrytý,naviac som ho obalil termoizolačnou páskou a pri regeneráciách DPF sa nan kde čo pripálí. Koroduju zatial len držiace konzoli z gulatiny,tie som pri zvaroch natrel mazacím tukom.
Naposledy upravil(a) Brembo dne úte úno 23, 2021 20:54, celkem upraveno 1 x.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: výfuk

Příspěvek od jarson1 »

Mam nerezak. Od polmostrowa. Na zakazku. Už sa to ale nerobí. Vtedy sa to dalo. Dlhšia dodacia lehota síce a ano presne raz taka cena ako klasika.
Nekoroduje. Tlmic jak zrkadlo aj teraz. Len pri kate stopy korozie. Ale ten nebol sucastou tohoto výfuku pravdaže.
A je to teda aj raz take tažke ( no možno nie tolko ale je to tažšie). Citit to hlavne v zaveseniach výfuku. Má čo robit , aby to ultmilo vsetky vibrácie. Aj tak mi to obcas mláti o štít.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
jezekhifi
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 10, 2021 20:20

Re: výfuk

Příspěvek od jezekhifi »

Pedro píše:Mit akuvercajk se hodi.
Ted z hlavy nevim, jak to tam mam.
Musel bych najit foto, kdyz vozítko na lyzinach ještěrky, kdyz jsem delal dutiny a spodek.
2002 Frantik?
Ja myslel, že jen 04-05.
Myslet znamena ho.no vědět.
A do pekel nepojede jen cert, ale i jeho prava a leva ruka ďábla.
Zitra rano do Šluknova a Rumburku. 36tun souprava.
No výfuk je už vyměněn (v servisu) a dal jsem tam Asmet a uvidím co vydrží.
Odpovědět