Jakou svářečku?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
honzaD

Jakou svářečku?

Příspěvek od honzaD »

Ahoj,
táta je kutil a má brzo narozeniny - chtěli bychom mu koupit nějakou svářečku pro hobby použití, protože o ní už dlouho mluvíme. V hledáčku máme KITin 150 TIG LA, ale nevíme, zda není příliš drahá.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od skodovkar »

Tak je to TIG, tak je cena vyšší než jen u samotné jednoduché MMA a ceny http://svarecky.heureka.cz/kuhtreiber-k ... g-la/#!o=2
FF

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od FF »

honzaD píše:Ahoj,
táta je kutil a má brzo narozeniny - chtěli bychom mu koupit nějakou svářečku pro hobby použití, protože o ní už dlouho mluvíme. V hledáčku máme KITin 150 TIG LA, ale nevíme, zda není příliš drahá.

...a treba mu TIG/WIG? ...inými slovami čím a čo bude zvárať?
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od Brembo »

mám jej výkonnejšiu sestru teda TIG 170LA,je to spolahlivá a bezproblémová zváračka,dobre zapaluje obluk,pri prilepení nie je problém elektrodu odlomit.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
mipesa
Příspěvky: 763
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od mipesa »

Já jsem si před rokem na takové domácí sváření koupil Gamu 166(Omicron), a můžu říct, že jsem mile přkvapen a spokojen a hlavně je lehounká.
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od Misojogi »

mozno ako prvu otazku by som si dal ze aky ma zvaracsky preukaz
na ake typy zvarania ma skusky(a ake, ci ma len zakladny kurz alebo ma aj statne skusky) a ktory typ zvarania mu najviac sedi?
poznam ludi ktorym sa najlepsie zvara s elektrodou a inym zasa s plynom
mne sa najlepsie zvaralo s CO2 cize MIG

treba pozriet na specializovane forum pre zvaracov(google poradi)
najdes tam aj info ohladom toho ze niektore super lacne zvaracky sa naoplati
(napr MIG ktory namiesto CO2 flase ma specialny drot je sice lacny na nakup ale velmi predrazeny na prevadzku)
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od Brembo »

no ved píše,že na domáce použitie,takže zvaračský preukaz možme vylučit. TIG a WIG by som vylučil,najlepšia bude MMA metoda-zhanat flaše už nie je jednoduché,najma ked už mnohé firmy odmietaju plnit flaše. TIG a WIG vyžaduju dokladné očistenie materialu. tá TIG 150LA bohate postačí,je už len na vás či si priplatíte za digitálne ovládanie a funkcie alebo kupite jednoduchšiu.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Lojza

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od Lojza »

již delší dobu využívám na servisní práce GAMA 160

http://www.omc.cz/svareci-invertor-gama160

Stála pár korun a nemám s ní problém. Doporučuju koupit v setu s plechovým kufrem. Někdo to po stavbách tahá bez kufru a neuvěřitelně to tím trpí. Používám pouze obalovanou elektrodu. Chce to jistič 16A a pořádnou prodlužovačku (2,5mm2) ....
Petr1234
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 24, 2021 12:55

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od Petr1234 »

Já momentálně sháním také nějakou hobby svářečku a našel jsem akorát něco tady: https://www.svarecikukla.cz/hobby-svarecky/ Máte tu někdo některou z nich? Poradíte mi dyštak, nevím jestli se vyplatí ji pořídit.
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2259
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od tonny »

Já mám Omicron, koupil jsem si silnější 5m kabely a zrovna i pozink kufr na uskladnění. Svařuje skvěle, neřekl bych , že je hobby. Chytá i dobře oblouk.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od Brembo »

Na TIG tam chýba príliš vela vecí a naučit sa zvárat TIGom chce vela času- platí pre lacnejšie MMA TIG zváračky. Ono tie MMA TIG su len lákadlom pre vyhodenie penazí,TIGom s tým i tak nikto zvárat nebude. Na vyskušanie je to drahé,na prácu na hovno. Takže bud MMA zváračka invertor,alebo plnohodnotný jednoučelová TIG,prípadne MMA TIG drahšie modeli. Omicron i Kuhtreiber su dostatočné na doma,na profi už ale Fronius. U Kuhtreiberu odchádzaju displeje,nie su ale drahé,čitatelnost na slnku slabá. Omicron Gama i Kuhtreiber su skladané v čr,plošné spoje a jej sučiastky su z číny. Z odkazu by som bral Omicron Gama 166 alebo radšej 1550. Pre i TIG zváranie Gama 1500L DC H alebo radšej GeniTig 200 AC/DC-len ocel, PULZ, PFC KOWAX-i tenší hliník.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od yosemitak »

Petr1234 píše:Já momentálně sháním také nějakou hobby svářečku a našel jsem akorát něco tady: https://www.svarecihukla.cz/hobly-svatecky/ Máte tu někdo některou z nich? Poradíte mi dyštak, nevím jestli se vyplatí ji pořídit.
Tvl vsak to to je reklama/spam jak Brno
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Odpovědět