Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2516
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9822
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Právě... Jenže to by nebylo pro postarší manželský pár, jim naopak bude vyhovovat klidný junior, navíc možná (nevím přesně) za polovičku. A jsme znovu u toho, co psal slovenský kolega. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké auto?

Příspěvek od pepoh »

Pitris píše:
pepoh píše:....porovnam napr honda jazz, kufor trieda 300l a uroven +-100 koni. ceny 18-23t€...
rovnaka velkost auta je aj napr sandero (za tu cenu kupis 2ks v plnej) alebo 1,7ks c3; alebo polo 1,6ks..
porovnatelne vybavy a vykony. ceny ma honda riadne prepalene....
Nemyslíš vážně tohle srovnání
zmysel to ma, dolezity je kontext ze ludia beru najviac z druhej ruky. to plati aj tu na fore.
takych co beru nove pre seba je mensina, to hondu ani subaru nezachrani.
ludia sa smeju ze vw sa "fasuje" do flotil, ale najviac sa smeju manazeri ked rataju obrat :mrgreen:
potom napr testy gum, vzdy z nejekych pricin sa to testuje na golfe atd...
iny priklad- policajnu hondu som este nevidel (kia,vw kvantum), velke prekvapenie ze som videl 1x pezota 508 ..
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
jarson1
Příspěvky: 2046
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jarson1 »

U nás jazdí Honda Civic 10g ako taxi.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27350
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

AUTO https://www.garaz.cz/clanek/toyota-high ... .seznam.cz
Ale to co ten ekonovinář elektronik považuje za špatné já hodnotím jako velké plus :wink: :wink:
Citace: :arrow: Veškeré ovládací prvky působí jako z muzea (fanoušky fyzických tlačítek ale vyloženě nadchne)....
....při větší akceleraci planetová převodovka drží spalovací motor stabilně ve vyšších otáčkách.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2516
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

Máme něco podobného v menším provedení a potvrzuju, že je to super. ;-)
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9822
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

"...původně americké SUV gigantických rozměrů – na délku měří bez pěti centimetrů rovných pět metrů, takže se může směle měřit s prémiovými mastodonty typu BMW X5 nebo Volvo XC90."
Pan novinář má zřejmě hodně malé oné, když tyhle míry považuje za gigantické a mastodontní... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2244
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Jaké auto?

Příspěvek od tonny »

Moje MPV má 5,1m, normální Japonec Amerického původu.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9822
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Vidíš to, Toníku - když jsem mu v Sedloňově v neděli ráno čural na kolo, tak velký se mi nezdál... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2244
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Jaké auto?

Příspěvek od tonny »

:D :wink:
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2516
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

No bacha, ten Highlander je opravdu obrovskej! Ona ta délka sama nic neřekne, ale když vedle toho zaparkujete rodinný kombík, vypadá jak dětské autíčko...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9822
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

O tom něco vím... :D
Obrázek
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Jaké auto?

Příspěvek od dany01 »

viem ,že sa to vela ludom nebude pačiť, čo napíšem , a budú sa buchať o zem že to tak nieje, ale napíšem čo mi bolo povedané od iného človeka z realnou skusenostou. Ja za seba to viem po skusenosti s Hyundai/KIA a čím viac stretávam ludí s podobnou skusenostou aj s Japan. Aj ked vela ludí to nechce priznať.....
Min. víkend sme boli na chalupe a bol tam chalan čo prišiel na krasnej firemnej Mazde 6 2,5 liter, viem že jazdí Mondeo v diesely už roky, viaceré generacie, dlhé trasy DE, europa - vela km a pytam sa že čo si vymenil auto? že nie ale kolegov som poslal na služobku do DE a povedali že pojdu ale len ked im dam svoje Mondeo , lebo že s Mazdou odmietajú ísť - hlučné od naprav, kolies ,velka katastrofa, proste žiadna izolácia.Povedal že to ide dobre ale to je tak všetko. Typický Japan/Korea, izolácia nenajdená.
Ja som už pri lacaku Duster konštatoval že bol tichší ako nový Kia CEED sw čo som mal.
Ano beriem v uvahu že su ludia čo neriešia hlučnosť alebo predtým s tichým autom nejazdili a nemajú s čím porovnať.
čo viem Suzuki tiež katastrofa, Subaru Forester sme volakedy mali v robote - kolega jazdil a par krat čo som jazdil ja sa mi nezdalo - tak ale to su už drahé autá, tam si to už Japan nemôže dovoliť, ale pri meinstrieme s tym hlavu nelamu. Honda neviem ako na tom je ale ostané Japan , Korea to netreba ani pripomínať je velmi zle čo sa týka odhlučnenia.
Som pripravený na útoky.....
jarson1
Příspěvky: 2046
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jarson1 »

dany ,jazdím väcsinou pre vas už asi " staré" autá, takže moje meradlo hlučnosti je podla toho nastavené.
Viem teda porovnat možno z inej generácie , než popisujes , ale par skuseností mam aj s relatívne novými modelmi roznych znaciek a práve tvoj prisprvok ma vyhecoval aby som napisal , co ma už davnejsie prekvapuje. Totiž chcem povedat, že ma prekvapuje, že v tomto parametri za tie roky nedokazali automobilky urobit viac. Proste ( s výnimkou vyssej strednej a "este vejš") sa aj dnešné nove auto strednej triedy , kde sa už dá ocakávat, že budes fakt jazdit aspon obcas aj tie dlhsie cesty, nijak extra nelisia v hlucnosti od stariny z 90 tich rokov a to mi pripada teda dost divné. A ano, nebudes jediny , kto pocul , ze prave nove japonske auta maju s týmto viac problem, než by bolo príjemné. Zvláštne.
No nic, moje osobne skusenosti:
Mondeo rok 1997 vs. carina 1992 a 96 - mondeo výrazne tiššie. Carina nemá žiadnu izoláciu - ani kapota, ani prepážka...proste nič, len v kufri okolo rezervy niekolko nesuvislých plátov čohosi. A napriek tomu, aj ked na mondeo nemá, oproti zvyšku bežných aut nijak nevybočuje a ak som niekoho viezol, a bola rec o hlučnosti, tak ho skor radili medzi pomerne tiché. Teda v normalnych rýchlostiach do cca. 130. Inak už to je naozaj privela a ist takto niekolko hodín po dialnici asi nebude príjemné.
Potom mam Civic FD. Je to sice surodenec Civicu UFO, ale co sa hlucnosti týka je uplne inde. Už sa mi stalo, že neznalý pasažier myslel , že ide o elektromobil . Stacilo ist nad 3000 otacok a pochopil :D že to elektromobil nie je.Ano, tato karosarsky totožná verzia sa robila aj ako hybrid, ale moj pripad to nie je. Napriek tomu aj dlhsia jazda okolo 150/hod (to je niekde medzi 4500-5000ot na 6ku ) je stale velmi príjemna co sa hluku týka . Na rozdiel od UFA , kde nad 130 už dlhsiu cestu asi nechceš absolvovat. Teda k porovnam modely s tým istým motorom (nie diesel). Tak rozdielnych surodencov medzi autami aby clovek pohladal.
A teraz cerstvá skusenost - mam ako nahradné vozidlo Hyundai I30. Skoro nový - ročný alebo dvojročný? - ma(l) najazdených 58tkm a je to teda diesel. Vzhladom k tomuto som ocakaval ovela , ovela , ovela ...proste viac. To , že si nikdy nezvyknem na diesel je moj problem, ale práve hlučnost by som čakal u noveho auta inde. A asno,je to opät aziat - ako tebou spominana KIA.
Ten civic je rok 2006 a aj o dost tišší.
A ostatná konfekcia nejaponská , teda z tých novších modelov , v ktorej som mal možnost jazdit ako vodic ( obcasné služobne)- VW passat , Opel astra - vsetko nafasované ako nové vozy , ma tiež nijako neposadili na zadok, že by boli njak extra tiché.
Ak som jazdil v aute ktore ma tichostou fakt zaujalo, tak to bola camry. No ale to je zase japonec. A potom este mercedes ale fakt teraz netusim ktorý. Ale to je zas vsetko vyssia stredná, takž nič nové pod slnkom.
A na margo - to porovnavane mondeo z roku 97 mal kedysi kamarat, ktorý ho pred dvoma rokmi vymenil za iné , samozrejme ovela mladšie mondeo ( nie som si istý - MK4 alebo 5 - už to má ten obrovský gril vpredu) a musim povedať, že je verné tradícii a naozaj príjemne odhlučnené , ale subjektívne sa neviem ubránit pocitu, že to staré bolo tiššie.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27350
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Já jsem asi ze staré školy, ale mám rád zvuk jak motoru tak i celého auta při jízdě. A rád jsem ho poslouchal jak ve Š1100, Š120 i ve Favoritu, tak i pak když přišel Civic kde už to ale byl jiný zvuk :) A poté 2 x Accord. Rád to poslouchám a klidně pojedu na dálnici 50 km při 5-ti otáčkách.
Kdo chce ticho ať si dá sluchátka.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět