Ford Focus mk3 1,6 Ti-vct

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Ford Focus mk3 1,6 Ti-vct

Příspěvek od jerome »

Mirec 29 píše: A musím sa priznať že si to mlieko do kávy dávam no nízkotučné. Aký je rozdiel ? no predsa v obsahu tuku...a tuky v tele čo ? škodia :wink: to len pre odľahčenie :)
Ja by som to predsa len prirovnal k tým olejom :mrgreen: Keď sa človek nenamáha, stačí mu kľudne aj to nízkotučné mileko a naopak pri väčšej záťaži v pohode zvládne to plnotučné a keď mákne ozaj,že poriadne, tak plnotučné priam potrebuje k tomu vyššiemu výkonu, no pri nízkotučnom by už mal energie nedotatok :idea:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Petr.K.
Příspěvky: 18
Registrován: pát dub 23, 2021 14:37

Re: Ford Focus mk3 1,6 Ti-vct

Příspěvek od Petr.K. »

jarson1 píše: ...ak chceš, tu mas taký grafík s ktorým sa možes hrat ( dosadis si "svoje" oleje ), len tak pre pochopenie ako sa asi viskozita oleja mení v závislosti na teplote.https://www.widman.biz/English/Calculators/Graph.html
Pekny graf.. :wink:... kdyz jsem zadal hodnoty Mobil1 SF 0w40 vs muj Millers Oils Trident 5w30 tak krivka byla da se rict totozna.. to me prekvapilo :-o
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Ford Focus mk3 1,6 Ti-vct

Příspěvek od Mirec 29 »

jerome píše:
Mirec 29 píše: A musím sa priznať že si to mlieko do kávy dávam no nízkotučné. Aký je rozdiel ? no predsa v obsahu tuku...a tuky v tele čo ? škodia :wink: to len pre odľahčenie :)
Ja by som to predsa len prirovnal k tým olejom :mrgreen: Keď sa človek nenamáha, stačí mu kľudne aj to nízkotučné mileko a naopak pri väčšej záťaži v pohode zvládne to plnotučné a keď mákne ozaj,že poriadne, tak plnotučné priam potrebuje k tomu vyššiemu výkonu, no pri nízkotučnom by už mal energie nedotatok :idea:
Asi nás presunú do nového vlákna "o mlieku" ale musím :lol:
Takže aj trochu biológie či ako sa tomu hovorí :D
Ak by som teda prišiel do väčšej záťaži tak moje telo prijíma energiu z čoho :?: no predsa zo sacharidov resp. cukrov...z tuku rozhodne nie :!: a teraz k olejom ak v motore dôjde k extrémnemu zaťaženiu začnú naplno pracovať aditíva o ktorých už tu reč bola :idea: tuk nie je úplne na škodu...no v rozumnej miere... nepreháňať to s ním a rovnako je to aj s olejmi... :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Ford Focus mk3 1,6 Ti-vct

Příspěvek od pepoh »

Mirec 29 píše: ...a tuky v tele čo ? škodia :wink: to len pre odľahčenie
nooooo, ak sa bavime o rakovino/zapalotvornych margarinoch a "rastlinnych" olejoch, tak ano.
pre mna iba NLGI-4 kravske maslo a 85w90 bravcove sadlo :wink:
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Ford Focus mk3 1,6 Ti-vct

Příspěvek od jerome »

Mirec 29 píše:Ak by som teda prišiel do väčšej záťaži tak moje telo prijíma energiu z čoho :?: no predsa zo sacharidov resp. cukrov...z tuku rozhodne nie :!: a teraz k olejom ak v motore dôjde k extrémnemu zaťaženiu začnú naplno pracovať aditíva o ktorých už tu reč bola :idea: tuk nie je úplne na škodu...no v rozumnej miere... nepreháňať to s ním a rovnako je to aj s olejmi... :wink:
Jo a nespotrebovaný cukor si telo ukaldá vo forme tukov tj keď neni prísun ďaľších cukrov telo použije uskladnené zásoby áno prave z tukov :idea: To isté je aj s olejmi. Pleťovky mažú do určitého okamihu, potom proste už nestíhajú, čo sa o plnotučných olejoch povedať nedá :wink: Howgh :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ford Focus mk3 1,6 Ti-vct

Příspěvek od Pitris »

Mirec 29 píše:Asi nás presunú do nového vlákna "o mlieku"
Na potravinářské fórum musíte s mlíkem sami. Tady bych poprosil o návratu k (a držení se) tématu o olejích. Děkuji....:)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
hynek
Příspěvky: 8
Registrován: stř zář 02, 2020 9:52

Re: Ford Focus mk3 1,6 Ti-vct

Příspěvek od hynek »

Petr.K. píše:Zdravim, chtel bych poradit s vyberem oleje pro muj Ford Focus Mk3 77 Kw benzin, atmosfera 1.6 Ti-vct r.v.2018 najeto 25tis. ...
Ahoj jaké máš nyní zkušenosti a jaký olej si použil ?
Odpovědět