VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od torro »

doktorj píše:Dneska jsem měnil olej na Škoda Superb 2.0 TDi 110 kW, RV: 10/2019. Dost nemile mě překvapilo, že je fyzicky ve vozidle filtr motorového oleje, který vůbec není v katalozích výrobců filtrů. Podle všeho by tam měl být originální 03N115562B nebo Mann HU 7020 z (oba mám a fyzicky jsou stejné), ..........
"Nevím" co je horší. Dát tam sice jiný, než jsem tam měl, nebo filtr nevyměnit. :shock: Osobně nevyměnit filtr považuji za prasárnu.
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od rosso »

S výměnou oleje bych použil MANN HU7020 a víc bych neřešil :wink:
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od yosemitak »

Takze ty dva filtry co mas a jsou stejne jsou fyzicky odlisneho od toho Hengstu?
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
doktorj
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 08, 2017 9:34

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od doktorj »

Možná jsem to nenapsal dost jasně. Filtr má naprosto odlišné rozměry od filtru 7020. Je cca o polovinu užší a dvakrát tak delší. Fyzická záměna není možná. Dát zpět původní filtr je sice prasárna, ale zároveň jediný způsob, jak s autem odjet. Napíšu do Škodovky a ať mi prodají filtr podle VIN. Příspěvek byl myšlen jako varování, aby nebyl někdo další nemile překvapený stejně jako já.
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od torro »

Tak to je jiná. Z toho příspěvku to vypadalo, že jsou všechny rozměrově stejné, jen tam není ten, který má být. Zajel bych do značkového servisu, nebo prodejny s techničákem a oni podle winka zjistí, co tam má být. Je možné, že máš nějakého "hybrida" z konce, nebo začátku série. Mám doma něco podobného.
doktorj
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 08, 2017 9:34

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od doktorj »

Ve Skodovce se podívali podle VIN, filtr měli skladem. Druhovýroba prý zatím neexistuje, příliš nové auto. Číslo dílů je shodné s tím na fotce v prvním příspěvku. Pán se podivoval, že chci měnit olej dřív než stanovil výrobce a poslechl jsem si, jak je to zbytečné :roll:
Jandysss
Příspěvky: 3
Registrován: pát bře 12, 2021 20:56

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Jandysss »

doktorj píše:Dneska jsem měnil olej na Škoda Superb 2.0 TDi 110 kW, RV: 10/2019. Dost nemile mě překvapilo, že je fyzicky ve vozidle filtr motorového oleje, který vůbec není v katalozích výrobců filtrů. Podle všeho by tam měl být originální 03N115562B nebo Mann HU 7020 z (oba mám a fyzicky jsou stejné), ale v autě je filtr Hengst 05L 115 466A, zvláštní je, že ten filtr nejde oficiálně nikde koupit ani od jiných výrobců. Dopadlo to tak, že jsem vrátil do auta původní, protože autem potřebuji jezdit, je tedy nový jen olej. Obrázek.
05L 115 562 A Tento tam patří
t0mas
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 01, 2021 22:42

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od t0mas »

Zdravím páni. Mám Fabiu 1.2 TSI 81Kw (CJZD) chip na 94kw. Od novoty bol do auta dávany olej Castrol Edge 5w-30 LL (menil som 15000 alebo rok). Chcel by som však dávať do motora niečo lepšie ako Castrol a znížiť interval na 10000 km aj kôli jazdám po meste a kúsok po diaľnici (cca 15km jedna cesta do práce)a používať oleje s normou VW 50200.Auto si palánujem nechať čo najdlchšie. Často odporučane oleje pre TSI na fóre čo som pozeral su
Mobil 1 FS Ow40 poprípade
MOTUL 8100 X-CESS 5W-40
ale som laik a necham si poradiť od skúsenejšich. A ešte jedna otázka. Je normálne že pri kontrole oleja je v oleji cítiť benzín ? Ďakujem za odpoveďe.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

Je to v podstaté totéž co tady: prechod-z-10w40-na-5w40-30-1-2-tsi-roomster-t7695.html SAE 0w40 má výhodu za velmi mrazivých startů; jinak plně vyhoví i 5w40.
A při krátkých jízdách může být v oleji cítit benzin. Po delší jízdě v zátěži by už nemél. A těch 10 tkm na výměnu je :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
t0mas
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 01, 2021 22:42

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od t0mas »

Ok čiže nepokazím nič ak dám spomínaný Mobil 0w40 alebo Motul 5w40. Ano 10000 je strop čo som si povedal ze nechám hlavne pri mojich jazdách po meste. Noo ja by som ho aj rád prevetral niekde len všade striehne polícia... Dúfam že sa situácia zlepši konečne a bude môcť človek vypadnúť aj daľej ako po hranicu okresu.
Michal 344
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 20, 2021 18:27

Olej octavia 1.5 tsi.

Příspěvek od Michal 344 »

Dobry deň, môžem použiť olej normy VW 504 do motora 1.5tsi 110kw, kod motora DPCA. Motor má filter pevných častíc. Originál z výroby tam bol olej Ow20 ale chcel by som z tej vodičky prejsť na 0.30 a interval výmeny 10oookm.dakujem.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej octavia 1.5 tsi

Příspěvek od Pitris »

Řekl bych že nebude problém, a při delších jízdách to motoru i prospěje. Stejné jako jízda ne pod, ale nad 2 tisíce otáček....
A klidně Shell Helix Ultra ECT 0w30 :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Michal 344
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 20, 2021 18:27

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Michal 344 »

Ďakujem za odpoveď, prejdem na ten Shell.
cimik
Příspěvky: 111
Registrován: ned čer 21, 2009 11:56
Bydliště: jihovýchod moravy

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od cimik »

Teda já nerad komentuji vlákna po kterých mi nic není, ale tady musím. Papírku, ty jsi opravdu ozajstný píčus. A divím se Pitrisovi že má vůbec snahu a trpělivost s tebou diskutovat a poskytovat ti své rady.
Já na tohle forum chodím asi 15 let. Vznesl jsem mnoho dotazů, sdílel adresu fora s mnoha známými a vždy jsem dostal rady které jsem po čase vždy vyhodnotil jako velice dobré a odborné.
Fakt asi opravdu je, že někteří koncerňáci jsou teda kvalitní materiál.

papirek99 píše:
papirek99 píše:radšej pôjdem peši ako na nejakom Tdíííčku alebo Japoncovi :lol: :lol: :lol: :lol:
Pitris píše: No to sis teda vybral. Jako slepej ve tmě :mrgreen:
Čo už no som nácek a fašak mam rad Nemcov
Pitris píše:.... všechny tyto mají PAO základ :roll: - pokud ti to teda vůbe něco řekne, když ti nejako ušiel vlak a absolútne sa v tom neorientuješ....
PAO základ :?: Nie ale 26.3 mi príde Paľo kopať základ z minibagrom , počíta sa to ?
papirek99 píše:....nechcem nič low budget alebo avarage
Pitris píše:Tak to ale potom jedině kastról 5w30 507 :P
Kastrol je naj to si zapamätaj máju ho aj v Tescu aj v Obi
Pitris píše:A terazky mi povedztě Kefalín, čo vy si predstavujetě pod takým pojmom informatizácii a lepšie aditívna :?: :P
Presne to že napríklad to neber toto je olej zo základnej rady tento je vrcholová rada zober tento chápeme ?


No konečne normálna odpoveď Yeah už som si myslel že som na Audi fóre :lol: :lol: Idem to obzrieť a ktorý bude v najkrajšej bandaske ten kúpim ok :wink: Ale stále sa nejako nemôžem zbaviť príchute namyslenosti z tvojej cz strany ,asi sa pôjdem preisť v sandáloch do Tatier a nechám sa tam zasypať lavínou aby sme sa synchronizovali Ok :wink:
Mazda 3 e-Skyactiv 186, r. 2024
Petro Canada Supreme Synthetic 0w-20

Fiat Punto 1,2 44kw, r. 2004
Liquy Moly Molygen New Generation 10w-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

cimik píše:divím se Pitrisovi že má vůbec snahu a trpělivost s tebou diskutovat a poskytovat ti své rady.
Já už jinej nebudu :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět