origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Ferdinand
Příspěvky: 82
Registrován: ned bře 14, 2021 17:32

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Ferdinand »

Jel jsem se všemi motorizacemi Fabie. Žádná z nich ale neměla tak celkově tuhé řazení. To MPI je taková kapitola sama pro sebe.

Nevíte někdo přesnou specifikaci origo oleje?
Netušíte pak někdo, jak se měnilo to jeho složení?

Vyhledal jsem toho pána Sixtu, tak čekám, jestli bude mít chuť mi trochu poradit - pak sem případně nakopíruji.
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od dany01 »

Ty kokso..., to ešte stale riešiš olej do toho "gepla"? šak tam už niečo konečne daj, a jazdi. auto za cca 200 euro a robiš okolo neho caviky... , ked sa rozsype pojdeš na vrakovisko a dajú Ti prevodovku zadarmo.....- s vydlami ich prehadzujú na kopach.... :)
Ferdinand
Příspěvky: 82
Registrován: ned bře 14, 2021 17:32

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Ferdinand »

Mám hezký kousek. Dobře složí a budu rád i za nějaký ten komfort. Nechci oddělat synchrony nebo něco jiného. Když by byl jede, dva, tři oleje, tak budiž, ale ono je jich mraky. Težko se pak rozhodovat.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Pitris »

Ferdinand píše:ale s tím Castrolem řadí lépe, než s originálem a jde to celkem dost znát. Na tom Castrolu nepíší GL4, ale GL4+ a z toho jsem už úplně v koncích. Na druhé straně zase uvádějí, že je to GL4 a je lepší, než konkurence, kvůli aditivům (trochu pohádky asi) a údajně splňuje normu 501.50....
Tak ho tam nechej/dej. Je to špičkový olej, plní VW501.50 a GL4+ je vylepšená GL4.
Ale když by si chtěl Ravenol, tak TSG https://oleje-pema.cz/zbozi/prevodovy-o ... tREALw_wcB bo má přímo VW G060726A2.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Ferdinand
Příspěvky: 82
Registrován: ned bře 14, 2021 17:32

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Ferdinand »

Ten Ravenol asi ne. Nic mi neříká a hlavně je to docela drahá polosyntetika jako treba Shell Spirax. To už bych tam raději dal origo.
No nic, uvidím, jestli se mi ozve pan Sixta, příp. co ještě doporučí ten a kdyžtak tam narvu ten Castrol.

Jedna off: je v pořádku taková vůle na páce - neměl bych nastavit táhla? Nikdy se to nedělalo. Třeba by to ještě mělo nějaký pozitivní vliv.
https://youtu.be/kmjOw-7hctc
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Pitris »

Ferdinand píše:Ten Ravenol asi ne. Nic mi neříká a hlavně je to docela drahá polosyntetika....
Ovšem to není problém Ravenolu, ale Tvůj. Strčí do kapsy 90 % olejů. Těžko Ti radit :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od PavelRS »

Ravenol v převodovce MQ250 mám. A světe div se, funguje!
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Ferdinand
Příspěvky: 82
Registrován: ned bře 14, 2021 17:32

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Ferdinand »

Já ho nezatracuji, to vůbec. Jenom říkám, že podle popisu je třeba levnější ten Shell Spirax. Specifikace stejné a polosyntetika také. U každého oleje jsou ty stejné pohádky - skvělý v nízkých teplotách, skvěle ošetřuje při zátěži (myslím, že tohle je u 50kW 1.4 spíše kontraproduktivní), dokonale prodlužuje životnost atd.

Jenomže tedy se dostáváme právě k tomu - co člověk, to názor. Jeden řekne, že Castrol špička, druhý že Ravenol, třetí že originál a jsem tam, kde jsem byl :-(

V čem je ten Ravenol tak dobrý, než třeba ten, podle tebe, špičkový Castrol, že strčí do kapsy 90 % olejů? Rád si nechám poradit a jestli je tomu tak, klidně ho naservíruji ;-)
Ferdinand
Příspěvky: 82
Registrován: ned bře 14, 2021 17:32

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Ferdinand »

Ještě se tedy přiznám k jedné věci. Nebýt u toho Castrolu to GL-4+ (to "plus" mi tam nesedí, nevím co to je za spec., nikde jsem info nenašel), tak už je ve skříni a neřešil bych to, páč mě to naprosto nebaví.

Napadlo mě, že API GL-4+ je vlastně GL-4/GL-5. GL-5 ale u mě nemá co dělat. Proto ty nejasnosti.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Pitris »

Ale já Ti ten Ravenol nenutím. Nabídl jsem ho jako alternativu k tomu Castrolu Syntrans Transaxle 75w90, ke kterému jsem napsal >
Pitris píše:Tak ho tam nechej/dej. Je to špičkový olej, plní VW501.50 a GL4+ je vylepšená GL4....
Ten Ravenol je levnější, a je přímo pro tu převodovku.
A z toho plus (GL4+) mít strach nemusíš. Když dělali předpis pro tu almaru, + ještě neexistoval. Je to lepší GL4.
Ale uvidíš co p. Sixta.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od dany01 »

tažko Ti radiť , ked Ti je 257 Kč za liter špičkoveho oleja Ravenol vela...... :roll:
Castrol neviem čo stojí, origo tiež nie ale predpokladam že vela nie, kedže to ide do auta ktoré sa projektovalo pred 30 timy rokmi- motor ešte z dôb 1000 MB, prevodovka možno upravená z Favorita.
Co by si potom robil , ked by Ti siel do prevodovky olej za 70 euro/liter (cca 1800 Kč/liter) ako mne..., písal by si na lampáreň...?
Potom jazdi na bicykli a budes mať pokoj.
Ferdinand
Příspěvky: 82
Registrován: ned bře 14, 2021 17:32

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Ferdinand »

Jasně Pitrisi, já děkuji za doporučení. Máš s ním jistě zkušenost, ale co na to přesně VW 002? Zajímala by mě asi konkrétní zkusenost. Snad všichni výrobci olejů vyrábí 75W-90. Všichni tvrdí, že ten jejich je nejlepší.
Nevíš náhodou, v čem spočívá to jakési vylepšení GL-4+, které ofiko neexistuje?

Ty a dany říkáte, že je Ravenol špičkový, ale v čem? Mě to jen zajímá. Znova už olej asi měnit nebudu, tak tam chci nasadit to nej, co je pro tuhle skříň vhodné a chápu, že je to náročný úkol.

257 mi nepřijde moc, ale olej se stejnými parametry (podle popisu) nabízí Shell za 150. Proto jsem zmínil cenu. Jaký by mohl být čistě například rozdíl mezi Shellem a Ravenolem?

Každopádně ano, uvidím, co pan Sixta. Snad že měl co dočinění přímo se Škodovkou, takže by mohl tušit, co by makalo nejlépe.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Pitris »

Za mě poslední věc k Ravenolu. Sám ho použivám (i když jinde). Má opravdu kvalitní základové oleje, mají dobrá aditiva, a třeba ten TSG má podle TL dobré nízkoteplotní vlastnosti. Konkrétní doporučení Ti ale dát nemůžu, bo použivám jinou převodovku....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Ferdinand
Příspěvky: 82
Registrován: ned bře 14, 2021 17:32

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Ferdinand »

Ok, děkuji za doporučení. Normu splňuje, žádné "plus" u GL-4 nestraší, asi by to byla cesta. Neměl bys, prosím, ten TL? Nedohledal jsem ho. Mrknul bych na to, nějak si to porovnal a uvidím, co Sixta a nějak to rozseknu ;-) páč mám v hlavě i ten Castrol (nezajímá mě značka, ale dost se zmiňoval různě v diskuzích).
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: origo VW-group prevodovy olej vs. neorigo

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět