Olej pro mercedes w203

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro mercedes w203

Příspěvek od Pitris »

Ipanema píše: https://bevo.mercedes-benz.com/bevolist ... pecid=7653
Toto auto má předepsané tyto normy. Chci nalít 5W-40. Je to jedno nebo není, když olej má normu MB 229.3/229.5, prosím? (Chybí poslední jednička.)
Ta jednička by tam býti měla pokud je v motoru filtr pevných častic. Ale i oleje 5w40 jsou s ACEA C3 i s MB229.31
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Ipanema
Příspěvky: 26
Registrován: úte dub 17, 2018 6:30

Re: Olej pro mercedes w203

Příspěvek od Ipanema »

Děkuji za odpověď. Hmmm, tak teď fakt nevím. Je to nový Mercedes 2020, benzín 1,3. Jestli tam je DPF, to asi nikde ani nezjistím. Žádná regenerace je ale zatím nespustila. Auto má najeto 10 t. km. Zvažoval jsem Mobil1 FS 0W-40 a tomu ta 1 na konci v normách chybí. Třeba Milles EE 5W-40 už to tam má, ale to je kvůlí té ECEA...
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9849
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej pro mercedes w203

Příspěvek od Colommbo »

Ahoj! Filtry pevných částic se u benzínových motorů neoznačují DPF (to je pro nafty, tož aby nedošlo k mýlce...) a také u nich neprobíhá klasická "regenerace", na kterou jsou zvyklí uživatelé ropáků, u benzínového motoru nemusíš ani nic registrovat. Nicméně všechny oleje uvedené v odkazu jsou s nízkým obsahem SAPS (lowSAPS) právě skrzevá hen ten filtr a to by pro tebe mělo být vodítkem při výběru oleje. Jestli bude mít zrovna uvedenu příslušnou mědvědí normu, bych nepovažoval za až tak důležité, je mnoho olejů, jež všelijaké normy exaktně uvedeny nemají a přitom je plní. Další věc - vůz je v záruce, tož by se ti o náplň měl starat servis, nebo nee...? Jedině že bys chtěl olej vyměnit sám v kratším intervalu, což je chvályhodné, avšak bude to asi potřeba sladit s řídícím managementem motoru... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Ipanema
Příspěvky: 26
Registrován: úte dub 17, 2018 6:30

Re: Olej pro mercedes w203

Příspěvek od Ipanema »

Auto je v záruce. Jejich záruky nechci. Budu doufat, že zbývající rok vydržíme. Jednu věc jsem "reklamoval" a bylo mi řečeno, že to je normální a je to vlastnost. Takže jestli to takto půjde stejně dál... POV je tam opravdu pořádně nastavené. Případný odtah a zápůjčka auta by se řešila přes POV. Ale to už odbočuji. Cenová nabídka mi přišla na servis. Nejsou tam výměny ani filtru vzduchu a ani kabinového. Chtějí skoro 9,5 tis. s DPH.

Moc díky oběma, aspoň vím, že ta 1 v normách být musí. Nechtěl jsem jít do LL oleje, proto jsem se hlavně zeptal, jestli můžu dát něco s jinou ECEOU a "jinou" normou.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro mercedes w203

Příspěvek od Pitris »

Ano, s velkou pravděpodobností tam filtr pevných částic bude. A to by značilo používání olejů ACEA C3. A SAE vybrat podle jízdních podmínek od 0w30 přes 0w40 a 5w30 po 5w40. A pokud auto v záruce (tak i když ji třeba nechceš), tak bych volil olej i s normou MB229.31. Budeš mít jistotu že to pro medvídě je.... Třeba
https://www.znackoveoleje.cz/Yacco-VX-1 ... -d1707.htm Stejně tak důležité jako dobrý olej je ale jeho včasná výměna - v případě krátkých (nebo ostřejších) jízd do 10-ti, a nebo u klidných delších do 15-ti tkm / nebo po roce. A oleje 5w40 (nebo 0w40) i pokud mají ACEA C3, tak nejsou longlife (byť to třeba některý může mít v názvu. Podle norem nejsou).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Ipanema
Příspěvky: 26
Registrován: úte dub 17, 2018 6:30

Re: Olej pro mercedes w203

Příspěvek od Ipanema »

Ano, kromě MO Nanodrive EE jsem se díval i na ten Yacco, a pak i na Mobil 1 ESP x3 0W-40. Levnej Valvoline taky dělá něco. Stejně tak Aral, Liqui Molly....

Pěkný víkend.
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Olej pro mercedes w203

Příspěvek od bio »

https://bevo.mercedes-benz.com/bevolist ... ction=show

seznam motorových olejů 229.51 dokonce i s 5W40, pokud má 229.51/31 atd a je na tomto seznamu na ACEA není potřeba brát ohled
Odpovědět