Eneos

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
puko
Příspěvky: 103
Registrován: čtv úno 01, 2018 22:07

Re: Eneos

Příspěvek od puko »

Daj vedieť...ja som bol nadšený voľakedy z Eneosu a mal som ho raz v aute, ale ako som zacal hladat blizsie info tak akosi uz o beho zaujem nemam. Hlavne kvôli tym rozdielom na rôznych trhoch.
Toyota Avensis 1,8 108kW
Shell Helix Ultra 5W30
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Eneos

Příspěvek od Mirec 29 »

Od japaneseoil bez reakcie...

Písal som do eneos.cz a odpoveď asi takáto:

Dobrý den
posílám produktový list na Sustinu 5w30. Není to olej se sníženou HTHS.
Sám jsem jej testoval v motoru BJB 1,9 PD a naprostá spokojenost. V Bosch servisu při kontrole vstřikovacích elementů byla provedena vizuální kontrola vačky - podle mechanika jak nová.
Olej doporučuji.
Zdraví
Ing. Pavel Foerster

Pre mňa nedostačujúca odpoveď tak som mu poslal to čo mám ja stiahnuté a kde je aj hths čo on na to... A odpoveď :

Dobrý večer
to je ze stránek pro USA, nám bylo vysvětleno (měl jsem dotaz na některé rozdílnosti), že pro ameriku se můžou objevit rozdíly, tady třeba v HTHS.
Asi tak
PF

Tak si vyberte... rozdiely áno ale v tomto asi nie. Osobne tomu neverím. Dohľadal som asi desať dokumentov od USA cez Rusko spojené arab. emiráty Taliansko a Anglicko atď a všade rovnaké Tech. údaje rovnaká kín. visko. akurát niekde sa uvádza hths a niekde nie a tam kde sa uvádza tak 3.1 :idea:
Koniec hlásenia :lol:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
puko
Příspěvky: 103
Registrován: čtv úno 01, 2018 22:07

Re: Eneos

Příspěvek od puko »

Ok, vdaka :D
Toyota Avensis 1,8 108kW
Shell Helix Ultra 5W30
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Eneos

Příspěvek od Mirec 29 »

To nie je všetko :D ešte sme si navzájom vymenili nejaké info/články a sľúbil mi že skúsi zistiť ako to vlastne je... sám tomu celkom nerozumie a ja tiež nie. Tak som zvedaví čo sa dopátra... má lepšie zdroje
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Odpovědět