Mazací tuk na mechanismus stahování oken

Fórum o průmyslových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Mazací tuk na mechanismus stahování oken

Příspěvek od Libor »

Ahoj,
co byste doporučili ověřeného na promazání "stahovaček" oken?
Díky.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
jarson1
Příspěvky: 2046
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Mazací tuk na mechanismus stahování oken

Příspěvek od jarson1 »

ja som použil toto:
https://www.denbraven.sk/produkt/nestekave-mazivo/
( opravoval som vtedy praskle lanko na carine - dcera chcela premoct moje tlacitko u vodica silou)
Ale hodne ludi doporucuje aj tzv.bielu vazelinu.
Toho je ale vela druhov.
Len jeden z mnohých príkladov:
https://www.efarby.sk/biela-vazelina-p5112
Ono asi aj zaleži ako to tam mas . U mna jeden navijací "šnek" a potom hlavne tie klzné kolajnice po ktorých to ide. A samozrejme bovden s lankom. Ale je pravda, že som vtedy nijako nespekuloval a dal prve co bolo po ruke. Može byt iste aj niečo lepšie.
Kedže ale stahovacku clovek opravuje max raz za život, tak viac skusenosti nemam :D
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Mazací tuk na mechanismus stahování oken

Příspěvek od Libor »

jarson1:
Díky za reakci.
Napadla mě tzv. vodní (bílá) vazelína. Stahovačky taky vůbec nemažu. Když už se nějaká stahovačka rozsype, koupím novou, protože obvykle praskne lanko, to se namotá a šmytec. A tam se mi vybavuje, že je to "z výroby" namazané právě tou bílou vazelínou. Jen jsem nevěděl, jaký konkrétní výrobek.
Jde o stahovačky ve dveřích Hondy TypeR. Nové budou stát balík, proto to zavčasu řeším. Rozebrané to nemám, takže netuším, co tam je za systém.
Stahování předního okna ve dveřích jde ztuha. Takže bych krom namazání vodítek/sametek oken, třeba mýdlem, rád máznul i samotný mechanismus.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
jarson1
Příspěvky: 2046
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Mazací tuk na mechanismus stahování oken

Příspěvek od jarson1 »

Ano, práve ten "šnek", kde sa lanko navíjalo a ktorý bol vlastne priamo na hriadeli elektromotorceka ,bol original namazaný práve takýmto niečím. Ale bavime sa o 30 rocnej toyote.
Ked ale ide o hondu, nepozeral si konkretne doporucene mazivo v hondackom manuale? ja niečo take mam , tak skusim ci to tam nie je.....pozerám, pozerám...takže:
No tak je to sice na ufo, ale nemyslím, že by akurat u teba bolo toto mazane niečím iným. Ja som tam nasiel "použijte universální vazelínu"
Pozri si to sam, možno najdes presnejsie ( je to to druhe - "dilenský manual 5D) :
https://8g.hondaclub.cz/ke-stazeni
Polský hondaci specialne na tento ucel predavaju de facto obycajný silikonový olej :
https://haparts.pl/08700-9206.html
...ale zase je to original honda , tak možno nie je až taký obyčajný a je to na nom vyslovene napísané, že je na tento tvoj ucel urcený.
No , poštuduj a uvidis.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Mazací tuk na mechanismus stahování oken

Příspěvek od Libor »

Díky za reakci. Půjdu cestou nejmenšího odporu a prásknu tam bílý mazací tuk. Ten silikon by Honda tu není volně k sehnání.
Zkoušel jsem extrahovat ten manuál a zkolaboval mi mobil. Nevím, co dělám špatně :mrgreen:
Nevadí, i tak jsme se dopracovali zdárně k řešení. Dík :wink:
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
jarson1
Příspěvky: 2046
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Mazací tuk na mechanismus stahování oken

Příspěvek od jarson1 »

no na mobile ti to asi nepojde. Tieto ESM od hondy( elektronic servis manual) idu vsetky na explorer a niektore este na chrome. Ale je to velmi obsiahle a musí sa to takto cez net. To nie je obycajný manual ako knižka napríklad. Je to taká rozklikávačka. Musí to mať obrovskú velkosť.
Je to formou stromu - doklikas sa kde potrebujes a každá cinnost popísana v postupe po kliknutí na nu ta hodí dalej aj s nákresom a tak..aj ked to stiahnes nefunguje to bez pripojenia na net.
To by som si na mobile ani nevedel velmi predstavit. Urcite odporucam klasiku comp alebo aspon netebook.
A ten silikon k sehnání bude , ale asi len v honde a za obr cenu. Aj tak si myslým, že ide o obyc.silikonový olej.
Ako som zistil tak to nikto extra nerieši - proste univ. vazelina alebo ta silikonová. mne by sa tá "biela" v speji na toto celkom pozdávala.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Mazací tuk na mechanismus stahování oken

Příspěvek od Libor »

Jj, stáhl jsem si do mobilu. Extrahovalo se to asi 10 minut. Zobrazil se strom, ale rozkliknout to už nešlo. Tak, holt ten notebook :wink:

Koukal jsen na nabídky, jsou i "bílé" mazací tuky ve spreji, takže nějaké favority bychom už měli.
Navíc, bude se to zřejmě hodit na promazání mechanismů u řadící páky (objednal jsem do FK7 originál zkrácenou z FK8) :mrgreen:
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
jarson1
Příspěvky: 2046
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Mazací tuk na mechanismus stahování oken

Příspěvek od jarson1 »

len pre info - vsade kde je guma a plast by sa hodilo nieco so silikonom.
Ale ano. ja som presne vsetky tie tiahla dnu pod pakou na tej "guli" premazal prave bielou vazelinou v spreji. Totiž práve niečo podobne tam bolo.
Ale na tie ukoncenia vonku (myslím v motorovom priestore nad prevodovkou - tie tiahla a ich "klbiky" ) som mazal už silikonovým mazivom. nemal som teda echt silikonovu vazelinu, iba taký ten obycajný olejcek. Ci to niecomu pomohlo to neviem, vsetko ide tak ako predtým. Teda fajnovo :wink:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Odpovědět