OLEJE DO ZAHRADNÍ TACHNIKY

Fórum o průmyslových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

OLEJE DO ZAHRADNÍ TACHNIKY

Příspěvek od Návštěvník »

Vlastím motor na frézu tecumseh vlv 55, 5,5 hp při 3600ot./min. Originál americký návod doporučuje olej SAE 30 a pod 32°F olej 5W 40. Český návod dopručuje olej klasifikace SAE 15W-40 API SG. Doporučeje olej Mogul Forte GX nebo Trysk Super M7ADS3. Používám Mogul Forte GX bez problémů 13let.Pravidelně po 20motohodinách dělám výměnu. Nedávno došlo k poškození těsnění na klikové skříni vlivem stáří těsnění. V servise mě doporučily olej SAE 30 Tecumseh originál, prý že mogul nesplňuje nějaké kritéria. Nějak se mě to nezdá. Přitom cena obou olejů je asi 100
až 120kč za 1 litr. Vždyť olej SAE 30 je přece olej letní a já motor používám celoročně. Který doporučujete.

A ještě mám sekačku BS a předepisují olej BS SAE 30 můžu použít např. jiný olej?

Děkuji za odpověď
Brembo

Příspěvek od Brembo »

Predajca zahradnej techniky vzdy bude odporucat original olej. Pouzi nieco v triede 5W/40 alebo 10W/40.API SG uz splna takmer kazdy motovy olej. V USA sa este stale pouzivaju monogradne oleje,takze olej menia 2x rocne. Tam su este v mnohych veciach pozadu
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Odpovědět