Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od LuK0 »

jarson1 píše:a kde prosím očakávaš takéto počasie?
...za mna volil by som snowproof. Ale to je preto,lebo fakt super sneh tu stretnem iba tak 50% zimneho obdobia. Povedal by som, že este menej. Ale su to extremy - raz nevidiš kde je cesta, inokedy vyčistené až na suchý asfalt. Takže preto. Je taká najvyváženeijšia.
https://www.testpneumatik.eu/blog/nokia ... pske-zimy/
Ak ale mas pocit, že budeš väčšinu času riešit naozaj sneh a lad, potom WR D4 su pre teba vhodnejšie. Su viac orientované na sneh a lad. Ale stále sa snažia byt také "uni".
https://www.test-pneu.sk/vs/nokian-wr-s ... ian-wr-d4/
Ak sa chceš ale uplne zamerat na vlastnosti na snehu a lade musíš ovšem zlaviť z iných protichodných požiadaviek. Ak si toto ochotný akceptovat - hlavne hlučnosť a valivý odpor - potom král od nokian na snehu je hakkapelita R3 ( bez hrotov - to u nas asi povolene nie je myslím)
https://www.nokiantyres.com/winter-tyre ... liitta-r3/
Osobne som ale nokiany opustil v čase ked prestali vyrábať WR+. Predtým som používal Nokiany aj letné, ale...co mi na nich najviac vadilo, že s pribudajucimi kilometrami sa rapidne zhoršovali ich vlastnosti.A tým nemyslím , že by rýchlo ubúdali. Naopak relatívne držali,len sa zrazu - kludne aj po roku - co je u mna cca.10tkm ( na sezonnu gumu) už nesprávali tak ako za nova. To mi príde ako dost skoro. S výnimkou teda spomenutých WR+. Tie sa správali až do smrti rovnako ako ked som ich obul. Ale už sa nerobia. Ovšem popísané skusenosti su už trochu fúzaté, dnes môže byt všetko inak.
Momentalne mam na carine Barum Polaris3 a svete div sa ani po 2.sezone nesklamali. Teraz som obul na ich tretiu sezonu. Na Honde mam este tak ako som kupil v 5/2019 auto - su tam Continental ani neviem aké...ale tie este so mnou poriadnu zimu nezažili - zima 2019/2020 tu bola skoro bez snehu, resp. nič extremne.
A to čo bolo - 3-4 15 centimetrové "kalamity" zvladli s prstom v nose oboje.
Děkuji moc za vysvětlení, volím asi wr d4 příští sezonu na předek ted mam na zadohrabu zadni vraniky hpl4 křemíkové ty nehodlám měnit a na predku bez kremiku ted maj 6mm jsou to 2018 tak přemýšlím co dám příští sezónu jen aby ses nedivil, proc protektory predtim jsem mel fungl nové conti ts860 a nedal se s tim vyjet v roce 2017 kopec u nas ani za boha jak bylo moc snehu a snehove brrcky vranik s kremikem ani nehrabe a jede :D Jen na predku zbytecne moc hučí i plavou tak to chcu dát normální ne takovou magorinu mekou obrovskou uhucenou :D
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOVON »

LukO: Vem Kormorán Snow a vyjedeš. :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

A dej bacha na limitu bo když dáš jiný gumy dopředu a jiný dozadu, auto nebude čitelné.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od LuK0 »

Pitris píše:A dej bacha na limitu bo když dáš jiný gumy dopředu a jiný dozadu, auto nebude čitelné.
Nad tim jsem taky přemýšlel, kašlu na to prodam je a dám wr d4 a vyřešeno, vadi mi jak hučí jsou moc přehnané až zbytečně brutální :D Ale nastesti bmw je slusne odhlucnene 130 se s tim dar jelo kamarad je ma na focusovi chtěli jsme vyskočit oba wr d4 by meli mit prej jen 69db to je nic :)
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jarson1 »

no jo no... to su tie protichodné vlastnosti. Ani ty nemas jedny topanky do lesa aj na svadbu.
Proste musiš zvolit podla toho na co budu používané.
A mimochodom myslím, že na tej mojej honde mám práve tieto conti co si písal. Ale ani od nich necakám, že sa budu hrabat hore kopcom s 30cm snehu. Mne stačí , že zvladnu slovenské cesty v zime - Popovú pri Poprade v kalamite bez posypu dali v pohode ( usek medzi Vernárom a pustým Poľom - kto pozná), ine od nich nechcem co sa snehu týka. Na bežnej ošetrenej vozovke potom uplne v pohode.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od yosemitak »

Nenarazil jste nekdo na toulkach internetem na testy pneu (klidne i amaterske), napr. porovnani nove a stare gumy stejneho vyrobce, nebo stejne stare gumy ale sjete na polovinu, a nejake takove dalsi zajimavosti, ktere se v beznych testech neresi?
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOVON »

No první snížek a břečka za námi.Celorocky to zvládly překvapivě dobře až jsem překvapený.Jezdim sice defenzivně,ale nepoznal jsem rozdíl oproti zimní pneu.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

Moje desetileté puky taky dobrý. Bezproblému trefují bránu (do garáže).
Já už gumy nehrotím. Pro mě je důležité, aby mě neomezovaly v obvyklém jízdním stylu a ticho na palubě. Hučáky by letěly klidně po první sezóně...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Někde ty testy nových a ojetých gum byly. Tak nějak 4 roky zpět. Byly to ofiko testy, kdy byla testována nová guma a guma s minimálním povoleným vzorkem 4mm, od nějakých pěti výrobců a i celoročka pro porovnání. Chvilku to bylo vyvěšený a najednou to zmizelo.
A důvod, věhlasné gumy z čela tabulek najednou toto místo opustily. Co si pamatuju, tak ta celoročka na 4mm dopadla nejlépe.:lol:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lefort »

Co si mám představit pod pojmem "ofiko test"? :lol:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Dobrá otázka! :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

Ofiko je test od nějaké autority. S certifikátem nebo všeobecně uznávané v oboru. To, že se se džbánem do jámy padá je věc jiná... :D
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

pozor na odrby.
diagonal minidrazky sa opotrebuju rychle, ale ako nova guma v testoch bude mat vdaka tomu lepsie skore... :roll:

Obrázek
(c-r miselin hovori ze opotrebenim sa otvaraju nove velke drazky, ze sa nezhorsuje vykon pouzitej gumy.)
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

lefort píše:Co si mám představit pod pojmem "ofiko test"? :lol:
Jsou videa takových porovnání od amatérů z ulice- neofiko.
Toto bylo pod hlavičkou německého motoklubu.
Proto tyto testy nedělají, a asi mají výrobci důvod.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Bramborak3 »

Ja jsem se zadnima Savama made in germany a dot 12/20 na mokru a za teplot lehce nad nulou spokojen. Uz konecne muzu normalne najet do zatacky a auto nejde bokem. Zadni gumy drží... ale tak oproti 11 let starym zimnim gumam s 2mm se to dalo cekat
Odpovědět