Jakou zvolit značku oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: Jakou zvolit značku oleje

Příspěvek od LuK0 »

Koncernak píše:Ano presne tak . Zadavate ten pin 2

https://my.ravenol.com/en/check-your-code
Tak to je luxus děkuji!

A chlapi nikde jsem se nedočetl co udává výrobce jaký interval doporučuje, u toho shellu a ravenolu je to jak dle výrobce?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jakou zvolit značku oleje

Příspěvek od Pitris »

LuK0 píše:Nejvíc se mi zamlouvá ten Ravenol VST v čem je lepší oproti shell Helix ultra ? Ja potřebuji olej, ktery co nejdele vydrží a co nejvic maže čistící ucinky mi jsou jedno dám tam nakonec výplach mám rád čistotu :) i ten mobil 3000 ma acea b4 koukam tak jsem snad neudělal chybu necham ho tam do kvetna zitra ho tam naleju :D
LuK0 píše:Chlapy nikde jsem se nedočetl co udává výrobce jaký interval doporučuje, u toho shellu a ravenolu je to jak dle výrobce?
Ravenol VST má PAO základ a super aditivační baliček. Ale bude Ti to k prdu když tam olej bude dlouho :roll: On totož nejlepší olej je včasná výměna, a pro motor je lepší i levnéjší běžný olej vyméněný po 10-ti tkm než tam 15 tisíc nechat superoil. Olej nemá jen mazat a čistit. Jeho další - a neméně důležitou funkcí je být antikorozní. Musí eliminovat vznik vnitřní koroze motoru. A čím častější jsou krátké jízdy, tím dřív je olej chemicky vyčerpán; a třeba při jen krátkých pojížďkách v zimě může být i 7 tkm už moc. A nemluvím o oxidační ne-stabilitě, která zas olej znehodnocuje při teplotách vysokých :roll:
Poslední rada: ber kvalitní naftu, a olej (když chceš být pintlich tak s normou BMW-LL-01) měň po roce - těch 12 tkm pri Tvých jízdách olej dá. Já osobně bych ale měnil do 10-tkm.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
PHiLiPZ
Příspěvky: 148
Registrován: čtv úno 04, 2016 12:14
Bydliště: PK, SVK

Re: Jakou zvolit značku oleje

Příspěvek od PHiLiPZ »

Ja by som pri najazde 12 tisic rocne miesto preplachu superoleja cisticom radsej dal dva krat po 6 tisic uplne obycajny a bez cistica.
Suzuki Ignis 2005 1.3L benzin - na zaciatku 2017 dosiahol Ignac 333 tisic km najazd a stale jazdi
Mazda6 Skyactiv 2016 2.5L benzin + MO CFS 5w-40 NT+ + MO Petrol Power ECOMAX
https://www.spritmonitor.de/en/detail/769867.html
LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: Jakou zvolit značku oleje

Příspěvek od LuK0 »

Pitris píše:
LuK0 píše:Nejvíc se mi zamlouvá ten Ravenol VST v čem je lepší oproti shell Helix ultra ? Ja potřebuji olej, ktery co nejdele vydrží a co nejvic maže čistící ucinky mi jsou jedno dám tam nakonec výplach mám rád čistotu :) i ten mobil 3000 ma acea b4 koukam tak jsem snad neudělal chybu necham ho tam do kvetna zitra ho tam naleju :D
LuK0 píše:Chlapy nikde jsem se nedočetl co udává výrobce jaký interval doporučuje, u toho shellu a ravenolu je to jak dle výrobce?
Ravenol VST má PAO základ a super aditivační baliček. Ale bude Ti to k prdu když tam olej bude dlouho :roll: On totož nejlepší olej je včasná výměna, a pro motor je lepší i levnéjší běžný olej vyméněný po 10-ti tkm než tam 15 tisíc nechat superoil. Olej nemá jen mazat a čistit. Jeho další - a neméně důležitou funkcí je být antikorozní. Musí eliminovat vznik vnitřní koroze motoru. A čím častější jsou krátké jízdy, tím dřív je olej chemicky vyčerpán; a třeba při jen krátkých pojížďkách v zimě může být i 7 tkm už moc. A nemluvím o oxidační ne-stabilitě, která zas olej znehodnocuje při teplotách vysokých :roll:
Poslední rada: ber kvalitní naftu, a olej (když chceš být pintlich tak s normou BMW-LL-01) měň po roce - těch 12 tkm pri Tvých jízdách olej dá. Já osobně bych ale měnil do 10-tkm.
Co je Pao základ? A např ten shell má jaky základ? :D
LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: Jakou zvolit značku oleje

Příspěvek od LuK0 »

PHiLiPZ píše:Ja by som pri najazde 12 tisic rocne miesto preplachu superoleja cisticom radsej dal dva krat po 6 tisic uplne obycajny a bez cistica.
Noo ja cistil motor 5x 7tkm interval a motor byl pořád hlučný.. potom jsem dal 1x bg z 260kc a ejhle vylel jsem plno hnusu a motor stichl pruznost sla nahoru tak já ho budu dávat pořád a potom budu kupovat benzin, který nemá až takové problémy ale zase se tam zapekaj pistnaky a to taky ten proplach uvolňuje takže se to vážně hodí snad to ale nerozezira gufera :D :D
LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: Jakou zvolit značku oleje

Příspěvek od LuK0 »

Chlapy a ještě mě tak napadlo, když mě to nebaví měnit víckrát do roka nešlo by to vyřešit tím, že bych tam nalil nějaký long life olej, ktery je podle nich udajne az na 30tkm? Mel by vydrzet třeba do tich 15tkm zdravý ne? Nebo je to úplně to samé jak napr ten ravenol vst
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jakou zvolit značku oleje

Příspěvek od Pitris »

Víš co. Nalij si tam LongLife Castrol a nech to tam 50 tkm. Na hovno ho pořád měnit :P

Anebo - poslechni to, co jsem napsal dnes v 6:55. On totiž LongLife je jen marketing, a ve finále jsou ty oleje (páč jsou zároveň C3) na tom v drtivé většině případů hůř, než A3/B4. Na krátký jízdy mají ty LongLife oleje nízkou alkalickou rezervu....:(

A PAO olej je na opravdu plně syntetickém základu. A jestli Tě to fakt zajímá, hledej.... Ty máš o oleji své představy, a já jsem Ti svoje taky už poradil. Dál už musíš sám :idea:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Jakou zvolit značku oleje

Příspěvek od dany01 »

ako Ti radia , na značke nezáleží. keď motoru pasuje hoci aj ten castrol a nespaluje ho , tak ho tam na tých 10 tis s kľudom daj.
moja včerajšia skúsenosť-bol som jedno auto prezuť, majiteľ servisu ma Multivan Bulli 2,0 bitdi 192 ps, a aj keď nieje stotožnený s castrolom-mení po 10 tis.( predpis 40 tis.)je tam o dosť viac oleja ako je bežná napln motorov,tak ho tam dáva nielen kvôli záruke -ale hlavne ten nenávidený castrol ten motor proste nežerie. jeho známy skúšal zmenu značky , pri rovnakom aute ten olej začal ubúdať. jeho servis doteraz používal Total, teraz prešiel na Wolf a ako sa sám vyjadril- síce nerád ale pri Castrole v tomto aute asi ostane.
ja som podobne na tom-mal som tam castrol zo servisu, nezmizlo nič, dal som Shell a vidím ze postupne mizne. 10 tis. to dá ale vyzerá ze pôjdem cestou bez úbytku oleja. nemať obavu z 50501- nikto nepíše o skúsenostiach keď ho dali do motoru kde je predpis 50700 , tak by som 50501 dal.
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Jakou zvolit značku oleje

Příspěvek od Bramborak3 »

LuKO: Máš najeto 280 tis...km. Sice byly u Bmw lepší ty 2 litry v nafte s 110kw v zakladu. Místo Ravenol Vst 5w40 kup 2x 5 L Valvoline maxlife 5w40 a měn po 7-8 tis km. Motor bude jak v peřince. A u disela jet do práce 9km je prostě krátká jízda. U 2 litru dieselu se olej v zimě zahřeje tak po 20-25km. Takže s tim musíš počítat...ztižene podminky. A obcas dalnice 50km to nespasí. Takze 12 tis km na i super olej je už potom moc. Longlife je kokotina. Ten je dělaný na dlouhé jizdy na dálnici.
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Jakou zvolit značku oleje

Příspěvek od dany01 »

kde furt chodíte na to, ze sa olej zohreje po 20-25 km??ja ho tam mam 4,6 litra a po 7 km piánko jazdy mam teplotu nad 50 stupňov. po dalších 2-3 km skoro 80 , keď vychádzam na diaľnicu.teplotu oleja mam stále zobrazenú. a to už bolo ráno aj 4 stupne
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Jakou zvolit značku oleje

Příspěvek od Bramborak3 »

Za 10km jizdy mít olej na 80 ti i v +4 st u chroptáka ?
Když jedu tatovou Octavii 1.9 tdi v zime, tak je sotva voda po 8-9km na 85st....A to ma garáž. Sice nevytapenou.
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Jakou zvolit značku oleje

Příspěvek od dany01 »

ano chrochtak.nemám dôvod si vymýšlať-už som to písal, mam tam teplotu oleja. chladiaca kvapalina sa zohrieva tiež velmi rýchlo aspom podla teplomera kvapaliny. Na climatroniku mám vypnutý elektrický príhrev , tak kurim len radiatorom.
čo sa týka ohrevu - OCT 2 1,9 sa tiež rýchlo zohrieva-nemá príhrev kvapaliny-kury dokonca rychlejšie ako Golf, ale ked som menil termostat, tak som dal komplet original aj s dielom kde je osadený(to kolienko s tesnením).
Pri Oct. 1 som ešte nevedel,že treba vymeniť termostat za origo aj s uložením, a aj to bolo citiť, tá sa zohrievala omnoho dlhšie.
Druhovýroba je síce od dodávatela , čo dodáva origo , len v ich krabičkách je 2-3 trieda. Tiež som to nevedel , ale chalan čo robil u vyrobcu termostatov potvrdil , že origo ide 100 % kvalita, ostatné je čo neprešlo a je zabalené ako druhovýroba.
je to drahšie ale stojí to za to.
jarson1
Příspěvky: 2088
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jakou zvolit značku oleje

Příspěvek od jarson1 »

neviem čo znamená u termostatu "druhá trieda", ale mam skusenost, že tzv.OEM druhovýroba neotvárala a nezatvárala na deklarovanej teplote na rozdiel od fakt originálu ( teda dovoz z japan v obale - len sacok, nie krabička - OEM Honda Parts)
Pritom ten z japanu vysiel na 24€ ( 17, 24 stal termostat a zvysok cesta). Pritom domáca ponuka sa pohybovala od najlacnejšieho cca.10€ za "ktovie ako to pasuje a ci vobec meria..." až po takmer 70€ :!: za Valeo. A to tiež nie je boh vie aka značka teda.
Takže za mna suhlasim s menším upresnením: "Stoji to za to a ani to nemusí byt drahšie " :D
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jakou zvolit značku oleje

Příspěvek od Pitris »

Jen tak mimochodem, tady šla řeč o teplotě oleje - potažmo prohřátí motoru. A vy jste u termostatu na "vodu" :)

A jinak, na provozní teplotu se olej dostane podstatně později, než ta chlad. kapalina :idea:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarson1
Příspěvky: 2088
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jakou zvolit značku oleje

Příspěvek od jarson1 »

sorry, error :) ...v poslednom čase mam nejak problém udržať myšlienku :mrgreen:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Odpovědět