Oleje zo supermarketov

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Oleje zo supermarketov

Příspěvek od dany01 »

to sa bez srandy nájde niekto , kto toto kúpi za 8,8 e ????, keď už mobil 1 ESP 5w30 stojí 7,40 e ??!!!
kde sú Elf, Total, Shell čo stoja okolo 5 e/l. to už nenávidený castrol je lacnejší......
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje zo supermarketov

Příspěvek od Pitris »

bio píše:Tesco 5W30
https://nakup.itesco.cz/groceries/cs-CZ ... 1020227282
přebalený Orlen
A to se vyplatí :twisted:
https://www.profidily.cz/shell-helix-ul ... 43666.html

Ale sorry za off topic .... řeč byla o 5w40
https://www.e-oleje.cz/shell-helix-hx7-5w-40/ ....a to není zdaleka nejnižší nabídka.

Ale stále nevíme jakou cenu viděl Marvell ? Třeba měli akci litr za 2 éčka....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Oleje zo supermarketov

Příspěvek od jarson1 »

HX 7 som práve kupoval ( teda cca.14 dní dozadu) za 3,70/liter - brávam vždy litrovky. Ani neviem prečo, proste tak.
Ano, najlacnejšia ponuka je ešte o miligram lepšia - 3,58 - ale to neriešim.
Kupujem totiž sucasne aj filtre.
A priznám sa , občas niekedy len kvoli poštovnému zdarma aj blbinky , ktore je vždy dobré mat po ruke ( čistič brzd, vif...).
Proste mam už určitého "overeného" predajcu, ktorý to všetko čo potrebujem má pekne pod jednou strechou v sortimente a nakoniec u neho balík spolu aj tak vyjde najlacnejšie než inde . A už vôbec by ma nenapadlo to brat z dvoch, troch stránok len kvoli o par centov nižšej cene, aby som nakoniec zistil že vo finále preplatím na poštovnom a triasol sa , či mi nepríde nejaké fake .
Doprava tu je zdarma od 45€, čo nie je problem, ked chceš ofiltriť a zaolejiť dve ( niekedy tri) plechovky :) Ked už naozaj nič okrem oleja nepotrebujem, stačí osloviť kolegov, kamaratov...a objednávka je hned na svete.
Spomínaný Tesco 5W40 u nas stojí v "bežnej" cene 4,59€/l , ale realne je stale dokola v 30% akcii, teda za 3,20€ a keby som chcel , tak mam este 10% zlavu, teda by ma vyšiel na 2,89 vo finále.
OK, ale filtre nemáme v tescu a o ostatnom ani nehovorím.
Nejde IBA o cenu.
Aby som začal uvažovať o nakupe kvoli cene, musel by to byt iný rozdiel. Mimochodom tohto roku Ravenol za polovicu v 8l bandaskách nebude?
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Oleje zo supermarketov

Příspěvek od Mirec 29 »

Ak to nie je tajomstvo tvoj "overený predajca " je mot.oleje.sk/damo či olejcentrum ? Bral som u oboch ...pýtam sa aby som počul nejaký vierohodný ohlas na môj zdroj a v kľude aby som bral aj naďalej :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Oleje zo supermarketov

Příspěvek od jarson1 »

...pravdaže to nie je nič tajné :)
Ano, už nejaký čas nakupujem u damo.
Ono ma už nejak nebaví strácať čas internetovým hladaním toho istého dokola.. Ako obchod pre veci na pravidelný základný servis a dajme tomu nejaké tie spotrebné záležitosti k autu su fajn. Je len škoda, že nemaju autodiely a napríklad ani brzdovku od ATE. Toto ma dosť zamrzelo a musel som sa tentokrát obrátit inam.
Ale inak mi vyhovuju. Brávam tu oleje Shell a od Automaxu ( oficial dovozca pre SR) viem, že co sa damo týka nemusím sa báť fazifikatov. Detto Mann filtre. A maju mimochodom aj ofiko zastúpenie na LM, ale to nezvyknem kupovať.
Za mna spokojnosť.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Oleje zo supermarketov

Příspěvek od dany01 »

s Damom- motoroveoleje.sk,mam dobre skúsenosti za roky čo od nich beriem. mam vyskúšané aj motorovyolej.sk sú z KN. voľakedy som veľa bral z olejposta, prestal som kvôli podozreniu - ochranný prvok a štupel na litrovke nebol zhodný ako prezentoval ofic. distribútor. mam vyskúšané aj 123olej.sk
beriem väčšie množstvo/doprava zadarmo/ -sud kde sa dostávam pri mnou požadovanom oleji 5w30 - 5w40 na cenu cca 4 e/liter.
preto mi stále hlava nebere ako niekto môže vôbec uvažovať nad olejmi ako napr Tesco, Lidl, atd , ktoré podľa toho čo bolo ukázané sú veľmi predražene.
do aut si beriem filtre v Elit-Kelly , mam tam dobrú zlavu, do moto beriem v Damo.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Oleje zo supermarketov

Příspěvek od jerome »

Rýpete sa v hovne. V dnešnej globalizovanej dobe si nemôžme byť istý,že Shell,Total,Elf atď. sú niečo viac ako Tesco,Kaufland oleje :!: :idea: :) :P
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Oleje zo supermarketov

Příspěvek od Mirec 29 »

:?:
V dnešnej dobe si vieme pozrieť laboratórne analýzy kontrétneho oleja kde vidíme nielen podrobné "tech.udaje" ale aj zloženie oleja atď. a podľa tohto sa myslím že dá povedať ktorý olej je "viac"
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Oleje zo supermarketov

Příspěvek od bio »

Tady bych nebyl tak moc velký optimista. Složení i nového oleje bude mít vždy odchylky, už i jen u různých šarží z jedné míchárny. Pro srovnání - bílá je taky v řadě odstínů.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Oleje zo supermarketov

Příspěvek od jerome »

Mirec 29 tak si kúp jeden konkrétny olej vo Francúzsku, u nás, v Srbsku a trebárs na Ukraine a daj urobiť analýzu. Veď v potravinách sú veľké rozdiely a tie nám idú dolu gágorom. Motor znesie ešte viac :)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Oleje zo supermarketov

Příspěvek od pepoh »

:wink: rozdiely platia aj pre paliva, tak preco nie pre olej pre vychodny trh...
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Oleje zo supermarketov

Příspěvek od tonny »

Ano, ty rozdíly mezi "východním a západním" trhem budou ale třeba i v těch řetězcích, pokud se jim to vyplatí. Pořád bych dal přednost těm známějším dobrým, Valvoline, Shell ap.

A také velkoodběratel co si objedná, to dostane, pokud si je to schopen pohlídat.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Oleje zo supermarketov

Příspěvek od Mirec 29 »

Možno som optimista ale tak nejak verím že u výrobcov ako napr. Ravenol,yacco,rowe a iných je jedno na ktorom kúte planéty si olej kúpiš vždy bude zloženie oleja rovnaké lebo ho "varia" na jednom mieste a to každý u seba doma a nikde inde ( nemajú viac závodov po svete). A rozdiel v analýze oleja nie je spôsobený inou šaržov ale každý labák nameria trošku iné hodnoty...niektoré sú tým známe... takže rozdielu sú len v labakoch nie v olejoch...Kurňa veď aj u nás v robote na troch meracích staniciach namerajú každý niečo iné na jednom a tom istom ozubení :D Ale toto nie sú tie rozdielu ktoré som mal na mysli... U toho Kaufland oleja nenájdeš taký bohatý aditivační balíček ako u trebárs shellu u toho tescooila ak sa dopatraš kto to vyrába tiež možno zistíš na zaklade onej analýzy to isté...a zistíš že ten Shell alebo elf je "viac" ( výkonnejší zaťažitelnejší ) ako ten mitan či iný...a za rovnaký peniaz. Zas na druhú stranu pár dní dozadu som menil olej po cca 6tkm a to dá aj to Tesco či Kaufland oil :D no vždy radšej kúpim Shell od mkfluid ( ofiko predajca) za 5 éčok za liter :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Oleje zo supermarketov

Příspěvek od Bramborak3 »

Dnes v lidlu 10w40 api Sn za 299kc. 5L...Na prohrčení motorem na 1 tis km na očistu dobrý..
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Oleje zo supermarketov

Příspěvek od jerome »

Obal je zhodný s Pennasolom. Kľudne použiteľný aj na celý interval :)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět