Aditivum Protec Oxicat

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Colommbo »

Tož hoši, zázraky se dějí jen v pohádkách. Po ujetých 743km dotankováno do cvaknutí pistole jako dycky a i s litrem aditiva spočítán průměr 7,51/100km. Léčebná kúra s dvojitou dávkou pokračuje. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od pepoh »

takze gut ?
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Colommbo »

Mno, zatím nemůžu napsat (netroufám si) tak ani tak. Nejsem profi zkušební jezdec, subjektivně mám pocit, že auto jezdí furt stejně (dobře.) U motoru 220k a 310Nm nejsem s to nějaký nárůst výkonu posoudit, nejsem-li zvyklý jezdit s ním pilu a hledat hranice jeho možností, což fakt nedělám, jezdím prostě na pohodu a podle svého. Takže pro mě bude nejsměroplatnější spotřeba benzínu. Nechci vás tu unavovat čísly, ale nic jiného mi nezbývá. Za třináct tankování (a cca 9tis.km) vždy do plné průměrná spotřeba osciluje mezi 8,77 a 7,51 (7,91 - 8,24 - 8,57 - 8,77 - 7,80 - 7,75 - 8,21 - 7,55 - 8,03 - 8,25 - 8,05 - 8,27 - 7,51) při vpodstatě stále stejném režimu jízd. Jak jsem už psal, léčba pokračuje a teprve po dalších aspoň dvou tankováních budu už možná schopen napsat, jestli gut či nee. Konec hlášení! :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Pitris »

Tak jsem ten Wynn's Oxygen objednal taky :D
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Pitris »

O víkendu jsem "otočil" Krkonoše: tam Brno - Náchod - Rokytnice n/Jizerou, a zpátky přes Hradec Králové. Jestli ten Wynn's Oxygen zafungoval nevím ale tam s klimou podle PP za 7,9 a zpět bez klimy za 7,4. Reálně je to o asi 3 deci víc, ale i tak je to na dvačtverku si myslím docela dobrý.
PS: cestovní otáčky mezi 2,5 - 5-ti tisíci; nad 6-ti ale víckrát než pod dvěma.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od jarson1 »

...tak borci neviem teda, ale je to čím dalej tým viac "nejednoznačné".
Dnes som u benziny v Náměšti N.O. do civica prskol k benzínu zvyšok plechovky Oxicatu, co mi zostal po kúre s toyotkou. Ako , ano , nebola to zdaleka predpísaná dávka, ale..
Nestalo sa vôbec nič.
Jazdí to furt rovnako ( mimochodom, neviem ako tam môžete jazdit, to je provoz na infarkt teda :( , napriklad 6ku som okrem toho kusu neplatenej dialnice u Brna snád ani nepoužil).
Palubák ukazuje sice 5,8 po 459km. Ale jazda o nervy - velmi často na dvojku - kolony, ked nie kolona potom sa vlečeš vo vláčiku 70-100, do toho obce s 50kou, takže skoro furt radíš 3-4-5 dokola, ešteže fičala klima na 20 , inak by ma tam asi drblo ....slovensko už vzdušnejšie, ale tiež žiadna sláva. Bonbónik bolo tahat sa za kombajnami 20km :evil: Proste to nebolo kde poriadne pretiahnut.
Každopádne dotankované nemám a takúto "palubkovú" spotrebu by som asi mal aj bez tejto super vodičky.
Asi budú hondy proti týmto elixírom imunne. No aspon ked nič dobré, tak ani nič zlé sa nestalo.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
kater
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 09, 2020 21:59

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od kater »

Ak máš motor v dobrom stave ,čo očakávaš po pridaní zázračnej vodičky ?Ja osobne nič.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Colommbo »

Ano, i to může být důvod. Notabéne po přidání aditiva do paliva se jeho účinky případně projeví až po nějaké době a pokud si člověk myslí, že to jede líp hned, je to pouhé (o)mámení smyslů. A tedy pokud
jarson1 píše:...Nestalo sa vôbec nič - Jazdí to furt rovnako - No aspon ked nič dobré, tak ani nič zlé sa nestalo.
je všechno v pořádku. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od tonny »

Já Protec Oxicat kdysi přidal do Yarise 1,0 a nic jsem nevyčistil, průměrná spotřeba neklesla, bralo to kolem 9-ti litrů po městě. Vyměnil jsem lambdasondu a spotřeba klesla na 6,5. U Corolly Verso 1,8 už jsem byl chytřejší, bralo to 10,5 po městě (manželka do práce 5+5km), vyměnil lambdasondu a bere to stejně. Přidávám do každé nádrže aditiva od MO.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od jarson1 »

tak pridám taku tu "parciálnu" dnešnú skúsenost, lebo ma to mierne udivilo :shock:
Spomenul som si pritom na Pitrisa a to hned dvakrát :)
Išiel som dnes z východu od svokrovcov ( TV - KE - RV), pričom som bral len takých lahkých 10litrov BA95 E10 v TV na Slovnafte (lebo iná pumpa po ruke nebola a bežne tento benzín netankujem). Bral som manželku, syna a plato VAJÍČOK :) ( teda okrem iného proviantu ako to tak býva). Takže ako Pitris pred časom napísal obrazne , tak ja dnes doslova "s paňmámou a vajíčkama".
A teda som aj otáčkovo bol akosi častejšie pod obvyklymi 3tis, na 6ku okolo 2500, ale aj na5ku...maximálka 130 v jedinom takomto úseku cca 15km od KE na západ , väčšina cesty ale skôr len 90-110 a pravdaže "nežne" 8)
Neviem čomu to dať na vrub, okolností je plno - samozrejme predtým použitý Oxicat ale aj ( alebo podla mna najmä) vyššie opísaný spôsob jazdy...proste na palubáku mi nie len že preblikla ale TRVALE svietila uplne utopistická hodnota , že 5,4l/100km :mrgreen: . No jasné, že teraz už tam nie je, lebo tesne pred domovom mám miestnymi oblúbený kopec Soroška, ktorý obvykle vyletím na 4ku cca 100km/hod, takže mi to nakoniec zostalo na 5,5.
No som zvedavý teda. Zatial som po použití Oxicatu plnú nebral, takže odpočet realnej spotreby v tejto chvíli ešte neviem. Tych 10 litrov som tam prskol viac menej preventívne, priamo po "oxicatovej" nádrži, lebo to som bral este v Náměšti N.O. a predsa len už 20 km za TV mi zacala svietit rezerva (však to bolo 623km na tu nadrž).
Každopádne ma to auto aj po 20tis.km co ho mám stále vie prekvapit :D Je mi v podstate jedno čím to bolo, ale už verím tomu , že 103kW 1.8 i-Vtec vie naozaj jazdiť aj za 5,5litra. Aspoň teda podla palubáku :)
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Pitris »

jarson1 píše:Spomenul som si pritom na Pitrisa....
Ti dík :)

Já tedy na rozdíl od páně Colommboj použil ten Oxygen jen jedno balení, ale ty Krkonoše otočím v září ještě jednou. A vezmu plnou, a přímo před cestou, aby to nebylo ovlivněno (jako teď) asi 100 kilometry po Brně. No a se uvidí. S dvoulitrem jsem do Trautenberkova jezdil za 7 na 100, tak jsem zvědav za kolik to dá dvačtverka....
Nehoním decilitříky - to bych jezdil jinak a nevyužíval 200 kobylek; zajímá mě reálná spotřeba dobrého motoru.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od jarson1 »

Pitris píše: Nehoním decilitříky - to bych jezdil jinak a nevyužíval 200 kobylek; zajímá mě reálná spotřeba dobrého motoru.
...a to máš pravdu :wink:
Mimochodom...Carina po prvej normálnej nádrži po Oxicate v zmiešanom režime (asi 30% mesto a zvyšok okresky - a bez vajíčok teda :D ) skončila na 6,4l/100. To je síce cca.pol litra pod priemerom, ale zase celoročným. A teraz je leto a voči "letnému" priemeru je plus/minus na tom istom :D
Takže sumár k pokusu Oxicat vs. starenka Carinka - emisie som zatial nemeral, spotreba ako výpovedný argument nepoužitelná. Jediné čo ostalo je , že to po tom elixíre ide fakt o trošičku lepšie.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od pepoh »

Pan klobouk a plato vajec :wink:
Pozerám že nikto zatiaľ nemal aceton variant, pripadne zmerať emisie pred a po :wink: ( mal by pomoct pretlačiť auto cez emisku)
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Bramborak3 »

Kde se to da koupit ,?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aditivum Protec Oxicat

Příspěvek od Colommbo »

Bramborak3 píše:Kde se to da koupit ,?
Klobouk, vajíčka, aceton, Protec Oxicat nebo čistič katu a lambd od Wynn's...? :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět