Sacra Corona Unita

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Sacra Corona Unita

Příspěvek od bloke »

Rád by som sa porozprával aj o tomto záujmovom združení https://en.wikipedia.org/wiki/Sacra_Corona_Unita , či spriatelených spolkoch.

Ale asi moju prvú založenú tému teraz načnem inou otázkou.
Aby som ňou niekomu nevhodne nevliezol do ním založenej komnaty.
Nestíham sledovať stovky situačných správ a usmernení denne-týždenne, to sa ani nedá, u nás ich kotia ako na bežiacom páse.

Tak poprosím o info, môže sa nakupovať celodenne slobodne aj už aj cez "dôchodcovské hodiny"?

Včera som bol v lidli po zavretom dni a pred zavretým dňom, takmer všetko základné a letákové vybrakované, a pokladník mi hovorí, že už žiadne dôchodcovské hodiny cez žiadny deň neplatia, vraj môžem hocikedy nakupovať od rána. Ale prehladal som správy a tam nič také nie je.
Ani som si nebol istý odkedy, dokedy tie hodiny platili, kedy sa "mladým" zakazovalo chodiť do predajní, lebo i to sa x krát menilo + súvisiace neschválené nápady vytvárajú info gulyás, málokto je 100% zorientovaný.

Tiež ma zaujíma, v ČR máte stále otvorené obchody aj v nedeľu?
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Sacra Corona Unita

Příspěvek od pepoh »

LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Sacra Corona Unita

Příspěvek od Jerry3 »

Nakoupil jsem si i na 1. máje, ovšem až po "důchodcovské" 10. hodině. V neděli otevřeno, ovšem 8. května má být všechno zavřené.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Sacra Corona Unita

Příspěvek od bloke »

Dík za reakcie.

Tak u nás si najväčší obchodníci vyžiadali jeden deň v týždni zavretý, lebo nestíhajú riadne dezinfikovať predajne. Nedele vyradené.
Pritom sú to rovnakí trhovo dominantní obchodníci, ktorí pôsobia aj v ČR, kde obvykle majú i svoje nadradené kancelárie pre SR.
Buď teda používajú iné dezinfekčné postupy (či kvalitu prostriedkov, aditív) pre štát A - B, alebo v SR majú málo posíl - moldavských zamestnancov (a určité vyplakávajúce cerebity, hudobníci, herci -otvorené možnostiam štátneho podporovania- tam ani za svet nepôjdu privyrábať za 700 základu brutto).

Každopádne, Sacra, už mi chýba istá základná sloboda výbehu, pohybu, možností v SR Unite, ktorá je aspoň po častiach prítomná takmer všade inde.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Sacra Corona Unita

Příspěvek od bloke »

Znova drobný párnokopytnícky rébus (a la z toho jelen):

Od stredy 6. mája Otvorené môžu byť:
Vonkajšie terasy prevádzok verejného stravovania (napr. reštaurácií)
Zákazníci môžu používať hygienické zariadenia vnútri prevádzok.
Medzi stolmi vo vonkajších priestoroch musí byť odstup minimálne 2 metre.
Za jedným stolom môžu sedieť maximálne 2 osoby, alebo rodičia s deťmi.
Personál si medzi obsluhovaním zákazníkov pri jednotlivých stolov musí dezinfikovať ruky.
Samozrejmosťou je nosenie rúška.


To sa môže asi jesť len ázijskými paličkami, opatrným strkaním drobných súst pod krycí nosohub.

A pivo len so slamkou vyvedenou pod respiračné tlmiče, nie takto:
https://scontent-lhr8-1.cdninstagram.co ... MQ%3D%3D.2
( = https://gramho.com/media/2303040849482875441 )
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Sacra Corona Unita Re: Počasí

Příspěvek od bloke »

Aby nemusel Pitris presúvať niekam z počasia, tak reakciou nadväzujem tu, slávnostnou správou.

Už ani Mišo nebude musieť klučkovať v lese s kanistrami pred dronmi a policajtmi.
Slobodne môžme prečerpávať a induviduálne dovážať benzíny i piesky, alebo včera a dnes :wink: :
Špekulanti sa pokúšajú prekročiť hranice cez bočné cestičky. Polícia preto posilnila hliadky

Rakúsko otvorí o polnoci zo soboty na nedeľu svoje hranice so Slovenskom, Českom a Maďarskom.
Hoci z článku nie je jasné, či sa zároveň koná aj ČR/SR open, alebo bude nutné tieto trasy pašovať cez AT.
Dodatak: Takže len jednosmerka do AT, naspäť bez zmeny, aby "západniari" ulavili svojej šedej ekonomike, pre ktorú nemajú vlastné kádre.
Naspäť stále s prevádzačmi cez polné cestičky.
Pedro píše:Je poznat ze hranice SK-CZ jsou stale zavrene. V cesku tedy,aspon u nas,zadny pisek neni. :) Zato vsak vsude lita žlutá babisofka. :?
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Sacra Corona Unita

Příspěvek od bloke »

Na ukončenie kružnice, sem dodávam dovysvetlenie zavretých nedeľných obchodov SR, aj pre ľudí zo zahraničných republík.
Najprv mi nebolo jasné, odkial sa čudo zrodilo; išlo o obskurené vyhováračky sa, na ktorých nezmysel som skôr poukázal. Ani neboli nikde oficiálne písomne zaznamenané, kto zodpovedný ich akou analýzou vymyslel a prečo zavelil - pôvodne označení obchodníci určite nie, bola to pravdepodobne istá Unita z pozadia.
Hlavne že per huba výstupy boli až do včera povinné pre každého (ako i desiatky ďalších minulých, či trvalých).

Obrázkom i slovom = vtipom :lol: :
Stav ešte pred pár dňami https://cynickaobluda.sme.sk/2020/06/a- ... toval.html
Stav terajší: https://cynickaobluda.sme.sk/2020/06/ak ... amena.html
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Odpovědět