Toyota Corolla GT Coupe motorovy olej pre 4AGE

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Toyota Corolla GT Coupe motorovy olej pre 4AGE

Příspěvek od Pitris »

Pedro píše:Nekdy je marny neco psat.
Verte tomu, ze kdyby dotaz k W, psa,... A jinejm nyní vyrabenym srackam pro ovladače, neztracel bych klavesnici.
Vím jak to myslíš a proč radíš co radíš. Zjistí se tím stav motoru, resp. olejového čerpadla a filtru, a vlastně to napoví i o mechanickém stavu celku. Proč ale nezkusit i "lepivý" olej?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Toyota Corolla GT Coupe motorovy olej pre 4AGE

Příspěvek od Pedro »

Pochopil presne, :wink: 3/4.
Jarku, po odstaveni stroje, ktery je závislý na tlaku oleje, ani mikro folie z esteru, nepomuze. Proc? Po roztoceni motoru vlastni silou, chvili trva, nez cerpadlo vyplni vse, co ma. A ted si vem, ze v systemu je i napinak RETEZU. Ten ma relativne maly odpor proti tlaku, ale i tak neco vezme. A do toho natlacit vacky, kliku...
Je to, po odstaveni i 5sekund. Postupne se zvuk motoru meni. Jaxs zaolejovava. Nic nenormalniho.
Oproti agregatum z min.stoleti...fofr.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Toyota Corolla GT Coupe motorovy olej pre 4AGE

Příspěvek od Pitris »

Jerry3, Harry, Pedro.... Co jde o auta, motory, znalosti, zkušenosti, kleknu před nimi a sklopím hlavu....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Toyota Corolla GT Coupe motorovy olej pre 4AGE

Příspěvek od Pedro »

Jarku, dekujeme :mrgreen: my jsme si to odsmirovali v rukach.
Jistě i Ty pamatujes, skoro 50nik,rozdilny nabeh kontrolky mazání a tlakometu např Karos 731,...
A co,, umela T 111 a 148? Ten rachot 8)
Ano, minule století. System dnes je sofistikovanejsi , princip skoro stejny.
Proto, zejmena ja, se k modernostem moc nevyjadruji. Na to ani vyucak ze SS, nedává pravo :D
ryo
Příspěvky: 17
Registrován: stř kvě 29, 2019 1:33

Re: Toyota Corolla GT Coupe motorovy olej pre 4AGE

Příspěvek od ryo »

Sa tu rozbehla trocha technickejsia diskusia ako som cakal ale asi to tak ma byt :-) Mam servisny manual k autu je tam popisane ako merat tlak oleja v podstate sa da napojit tam kde je cidlo oleja na bloku co je dobre pristupne tlak som nikdy nemeral ani my nikdy kontrolka oleja nedala vediet ze by bol problem z mazanim auto ma v podstate na pristrojovej doske ukazovatel tlaku ajked nie ocislovany ale typu L-H ale ked kupim merak na tlak oleja urcite to premeram nakoniec to nestoji az tak vela. Kazdopadne za 15 rokov co na tom aute jazdim ten ukazovatel neukazoval nic nestandardne ze by bol tlak nizky ci velky. Co sa ale oleja tyka pozeral som tie esterove oleje vyzeraju zaujimavo len a teda ajked netusim ci na tom zalezi ale ak by som zachoval normu 10w40 tak tam vidim ako moznost: MOTUL 300V CHRONO 10W-40 a Millers CFS 10w40 NANODRIVE je vhodne pri tom kolko s tym jazdim a skor viac civilne vobec davat do auta racing oil lebo tie ester oleje vlastne pre normal pouzitie ani nevidim v ponuke. Dalsia vec je auto jazdilo na polosyntetiku je tam dolezite nieco spravit ked prechadzam na plne synteticky olej? Dakujem.

Este som si vsimol ze je k dospozicii aj olej RAVENOL HVE High Viscosity Ester Oil SAE 10W-50 ak teda by som neriesil racing olej.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Toyota Corolla GT Coupe motorovy olej pre 4AGE

Příspěvek od Colommbo »

Pitris už naznačil, že esterová složka oleje by případně, možná, mohla eliminovat či aspoň zlepšit zvukový projev motoru po odstávce a prvním studeném startu, o němž ses tu zmiňoval. O což ti, předpokládám, vlastně prvoplánově jde. Při jízdě, pokud nebudeš jezdit pilu, ji pak už nijak nevyužiješ. Toť prakticky vše k esterové složce. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Toyota Corolla GT Coupe motorovy olej pre 4AGE

Příspěvek od Pitris »

Jestli Ti jde o rychlost zaolejování motoru, tak zkus 5w40. Tam jsem Ti tipy na oleje s estery napsal. A na esterové bázi by měl být v 10w40 třeba ten Eni-i-sint. Ty "racing" oleje se Ti asi nevyplatí, ovšem použít je můžeš....
A do plněsyntetických olejů jít můžeš. Ty 10w40-ky co si tam měl jsou dostatečně kvalitní (API, a když včas měněny) na to aby nenechaly něco, co by PAO+ester olej měl rozpustit.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Toyota Corolla GT Coupe motorovy olej pre 4AGE

Příspěvek od Pedro »

Vlakno-auto pro mi zajímavé, muj styl. Info mas, jaxe s tim poperes je na Tebe. Taky zalezi, jestli naaahodou neklepou lagry, cepy...
Mi Alma po mesicni pauze, az pul roku,zaklepe na klice, retezu i vackach. A to jsem teprv v očekávání 200tkm.
Odemne si radu dostal. Pizdec.
ryo
Příspěvky: 17
Registrován: stř kvě 29, 2019 1:33

Re: Toyota Corolla GT Coupe motorovy olej pre 4AGE

Příspěvek od ryo »

Dakujem vsetkym za velice cenne rady skusim nakoniec pre zaciatok motul 6100 a uvidim a neskor ked tak skusim nieco z esterovou zlozkou. Este by som sa rad spytal mimo motorovy olej ze aku znacku olejovych filtrov pouzivat doteraz som pouzival toyota denso olejove filtre 90915-yzzj1 teraz tam mam daky union japan pri poslednej vymene lebo nebol cas objednat denso. Teraz tam planujem pouzit K&N HP filter a dalsie co mam doma su este mann a este mam toyota denso ale vyssi 90915-yzzj2 prave trocha mojej kritiky ide momentalne na toyota denso filtre lebo vyzeraju dost ako lacny smejd a ja konkretne som posledne videl len made in china. Ten union bol este made in jpn ale aka je tam kvalita netusim ale vela toyotakov u nas ho pouzivala. U toho mann filtra ten je made in BA co vobec netusim kde to je. Vzduchove filtre od densa do original boxu vyzerali vzdy dost kvalitne tak tam som tolko nerozmyslal napr.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Toyota Corolla GT Coupe motorovy olej pre 4AGE

Příspěvek od Pitris »

V klidu bych "vyjezdil" ty zásoby. Někteří "ti" nechají olej i filtr v motoru 30 tkm a neřeší. Těch Tvých ani ne 10 tisíc dají v pohodě....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Toyota Corolla GT Coupe motorovy olej pre 4AGE

Příspěvek od jarson1 »

union japan patrí v svetovom meradle k tým lepším. U nas velmi nie je známy. Distribucia tu de facto nie je až na par výnimiek - napr. nipponcars.
Ja používam mann filtre. Ale vlastne len preto, lebo sa mi nechce stále laborovat aký zase filter...nič zlé na nich neviem povedať, sú dostupné, mám myslím poctivý zdroj. Neviem. Možno žijem v omyle, ale takto to proste mám už niekolko rokov. Prestal som sa hrať na "Piotra testera" :) , zistil som totiž , že čas sa dá využiť aj lepšie než študovať "zaručené " skúsenosti z netu s hodnotou vesteckej gule.
Pár som ich rozrezal a este bol velmi dobrý Knecht a este jeden - mal cik-cak skladanú vložku, ale teraz fakt netuším ktorý to bol...a mimochodom - je rozdiel aj medzi originálom a originálom:
https://www.youtube.com/watch?v=QfLJVZbdKL8
a nie len u toyoty...
https://www.youtube.com/watch?v=qpzykhkH1oo
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Toyota Corolla GT Coupe motorovy olej pre 4AGE

Příspěvek od Colommbo »

jarson1 píše:...používam mann filtre. Ale vlastne len preto, lebo sa mi nechce stále laborovat aký zase filter...nič zlé na nich neviem povedať, sú dostupné, mám myslím poctivý zdroj. Neviem. Možno žijem v omyle, ale takto to proste mám už niekolko rokov. Prestal som sa hrať na "Piotra testera" :) , zistil som totiž , že čas sa dá využiť aj lepšie než študovať "zaručené " skúsenosti z netu s hodnotou vesteckej gule...
Ich auch. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Toyota Corolla GT Coupe motorovy olej pre 4AGE

Příspěvek od pepoh »

uz aj za velkou mlakou maju o liqimoly spatny nazor. prilis drahe veci na to co dokazu.
napr praskovy moly, v niektorych pripadoch sa to vyzraza a klesne dolu uz pri 1dnovej odstavke. vo vani potom cierna zelatina ktora neni ochotna "opustit priestor" pri vyplachu :lol:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Toyota Corolla GT Coupe motorovy olej pre 4AGE

Příspěvek od Colommbo »

Však taky (a zřejmě z podobného důvodu) tu Jerry kdysi psal, že oleje s molykou se nedoporučují pro motory osazené hydroštely...
P.S. Do motoru své první Omegy R6 2.6i jsem kdysi asi tři výměny použil právě 5W40 s molykou od L-M. Motor hydroštely měl a nějakých 50-60tis.km po prvním použití oleje jeden z nich začal zlobit. Jestli to bylo právě a jen olejem nebo by k tomu došlo i bez toho, nejsem schopen určit, každopádně nechal jsem tehdy vyměnit všech dvanáct za nějakých šest tisíc korun (práci jsem naštěstí platit nemusel)...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět