ADITIVA DO BENZINU

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od pepoh »

Obrázek
vcera som kupil, no kukam ze sama ipa a biely petrolej v com to je cele rozpustene..
trosicku cistice,povrchove latky,anti korozie. :?
vif vypada o dost vacsi koncentrat, rozpustadiel a nosicov ma malo.

popri tom som pozrel este "olovo" do benzinu, ochrana ventilov. hlavna zlozka na zaklade drasliku je aj v "kvapatkach" lpg valve lube... :mrgreen: ftip je ze olovo do benz, sa nedoporucuje do kat motorov.... teda by ma zaujimalo, ako tie kvapatka na "lpg mazanie ventilov" su bezpecne.
hovorim, kokotina jako mraky. zarabat velke prachy na strachu zakaznikov.. :roll:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od jarson1 »

toto teraz je k dispozicii aj v tescu. trocha som to precital, ale z obalu neviem vlastne nic a cena pomerne vysoka. Tak neviem. To iste pre naftak stojí polovicu.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od bloke »

Veď to mi bolo včera vedla (v Paliva/ Aditíva Nafta) čudesné, že niektorí sa venujete hĺbkovým rozborom zloženia, keby som si mal "pamätať", akou výrobnou technológiou boli vyrobené všetky tie doterajšie Valvoline, STP, Liqui Moly, Pro-Tec, VIF, Carlube, Wynn's-y... + ešte k tomu posúdiť ktorej zložky kolko obsahovali - tak by som bol asi jeden z piatich zákazníkov na milión, ktorí toto kedy lúskali.
Podobne z technických popisov nerozoberám A-Z ani to, čoho mám v nádrži 500x - 1000x viac = samotný benzín (alebo na úplne inej strane lieky, liečivá - mimo nádrže).
Ale samozrejme výsledky takéhoto pitvania a porovnania ak sú vyhodnotené neomylne, bývajú zaujímavé.

Síce nevidím presne o aký Wynn's ide, ale nebude bežná trvalá prísada, je to čistič vstrekovania na občasné použitie, takže by sa mal porovnávať napríklad s STP Petrol (či Benzin -podla vyhotovenia nálepiek) Injector, Valvoline Fuel injector and carburettor, Sonax Fuel injection &carburettor cleanermi a podobnými.

K Vifovitým treba porovnávať Wynn's Supremium Petrol.

Wynn'sy neradím k najdrahším - cenová kategória prísad +- Valvoline, STP. Akurát dlho neboli v SR riadne dostupné, ani teraz žiadna sláva, tak som zvedavý na ich Tesco ceny ak tam niekedy zablúdim.
Drahšie mi pripadajú nemecké: o čosi Liqui Moly, o dosť Pro-Tec, a ešte pár ďalších (asi US - tie čo majú v názvoch tuším Formula + kód).

Tiež bolo treba vrhnúť sa na Wynnsovité, keď som tu nedávno pochválil istý e-shop kvôli ich rýchlemu a plnému vybaveniu, príklad: Petrol Extreme Cleaner mali vo výpredaji do nedele za 7,40 EUR , väčšina ostatných tak 25-30% úspora. Nad ním som len uvažoval, ale nevzal som.

No a niektorí výrobcovia majú tak široký sortiment aditív na úplne všetky okolnosti a príležitosti, že by som ani neveril, že všade sa im darí vyrobiť zázračne účinné prípravky. Takže buď vyčmuchať tie overené, alebo občas naslepo skúšať. Trebárs aditívum na srsť plyšového psa na zadnom plató, na vlasy Elvisa na prednom zrkadle...
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od pepoh »

bloke nechapem......podla vyrobcu sa toto davkuje jednorazovo-polrocne.....
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od lengy60 »

Při tankování tohle
https://www.citroeny.eu/do-benzinu/adit ... 22810.html
spokojenost.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od pepoh »

..na zaklade priblizneho zlozenia (a nazorov uzivatelov) je vidiet, ze "bezproblemove aditiva" maju hlavnych zloziek malo a sa negativne neprejavuju pocas jazdy. otazka je, cistiaca sila kazdeho aditiva.
osobne mam problem s tym ak vacsina obsahu je lieh alebo techbenz ci petrolej. za tie prachy ocakavam vacsie kalibre zo skumavky.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od jarson1 »

bloke píše: "tak som zvedavý na ich Tesco ceny ak tam niekedy zablúdim."
...no tu flasku s cisticom vstrekovania pre benzinaky , co sem dal pepoh par prispevkov vyssie u nas za cca.7€ , detto pre diesel sa zacina tuším 3,xx €.
Este pribudol v sortimente od nich utesnovac chladiacej sustavy a nejaka plechovka na zastavenie uniku oleja. Ked tak ceny presne až zajtra . Dnes je zavreté.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od rousini »

Já ten Supremium od Wynn`s dávám dle návodu 1:1000 do motorky a teď při dělání ventilů jsem si všiml, že písty jsou zakarbonované (což už asi byly i před tím). Přitom motorka na tuto směs najela už přes 10 kkm.

Tak nevím jestli nezkusím VIF nebo nějakou jednorázovku.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Bramborak3 »

Nebo Millers ppe. A vic vytáčet
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Pedro »

Nikdy jsem nezkusil nic jinyho. Nemohu soudit. Vifuju uz hafo let. A když vyjmecne nekdy nedal, bo nadobka prazdna a kanystrik doma, rozdil nepoznal a to jsem driv dával cca 750.
Kdyz jsem na pozdim poridil Yi, začal jsem davat na dve tankovani pomer 500. Motor mirne povadl.
Snizil jsem hned na priblizne mezi 1000-1500 a ok.
Na jine stavajici i minule technice nemelo vliv.
Davam to vsude, mam v mensich nadobach i v motkach. Nejak ze zvyku. Kdyz to neexistovalo, daval jsem panaka petroleje. Ty zvyky zlozvyky. Jsou to tyrani :mrgreen:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Jerry3 »

Nevifuju, jezdím na ONO, žiju v klidu. :lol:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Colommbo »

Jerry3 píše:Nevifuju, jezdím na ONO, žiju v klidu. :lol:
Pozítří jdu do toho! :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Bramborak3 »

Ja včera v Brně na Ono plnou Ba98 + vif. Jen tam bylo trochu vic aut. Čekal jsem 10min ve frontě..
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od lengy60 »

rousini píše:Já ten Supremium od Wynn`s dávám dle návodu 1:1000 do motorky a teď při dělání ventilů jsem si všiml, že písty jsou zakarbonované (což už asi byly i před tím). Přitom motorka na tuto směs najela už přes 10 kkm.

Tak nevím jestli nezkusím VIF nebo nějakou jednorázovku.
Pokud byly chycené před tím, tak aditivum nepomůže. Např. tohle ano
https://www.citroeny.eu/do-benzinu/cist ... 29393.html
Nebo TEC apod.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: ADITIVA DO BENZINU

Příspěvek od Colommbo »

Osobně bych zkusil TEC2000. Nějaké problémy subjektivně nepociťuju a na písty či ventily jsem nikdy nekoukal (vstřikuji nepřímo.) Co jsem jej objevil, občas jej (podle návodu) preventivně používám a z různých pramenů shledávám, že není špatný (možná nejlepčí...?) :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět