Volvo benzin

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Tomanek
Příspěvky: 4
Registrován: čtv bře 26, 2020 11:39

Volvo benzin

Příspěvek od Tomanek »

Dobrý den, jsem nový na foru. Řeším konkrétní problém s vozem Volvo XC90 benzin. Byl tam dělaný motor, protože se přidřel. Moc tomu nerozumím, ale v servisu, kde to dělali, mi řekli, ať jednou vyměním olej dříve, po 5 tkm. To asi není problém. Ale bohužel jsem se s nimi rozhádal kvůli té opravě a teď nevím, co tam dát za olej. Na faktuře byl olej uvedený 5W30, ale žádná značka. Volat tam nechci. Nevíte, co tam dát? Nebo mám zajet do jiného servisu? Skutečně se to musí vyměnit už po 5tkm? Děkuji za rady.
motor 2,5
154 kW
rok 2006
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Volvo benzin

Příspěvek od Pitris »

Tu SAE třídu 5w30 můžeš zachovat, API od SL, ale - pokud budeš jezdit krátké jízdy, tak ACEA A5, (ne C2). Jestli spíš dlouhé, tak je vhodnější ACEA A3, (ne C3). Po 5-ti tkm po opravě bude vhodné ten olej vyměnit, a pak v případě krátkých či ostřejších jízd do 10-ti tkm, u dlouhých klidných do max. 15-ti tkm.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Tomanek
Příspěvky: 4
Registrován: čtv bře 26, 2020 11:39

Re: Volvo benzin

Příspěvek od Tomanek »

Děkuju za radu. To pomohlo. Mezitím obvolávám servisy a zjišťuju, že přestože oni v karanténě nejsou, tak se asi rozhodly jet na chaty. Zatím jsem se dovolal jen do dvou, neznáte někdo https://www.pneuservisdanda.cz/ nebo https://www.autoservis-garant.cz/vymena ... si-sluzby/

Předpokládám, že na výměně se nedá nic zkazit, ale i tak si chci být jistý, že to někdo po té opravě motoru zkontroluje. Ten první je pneuservis, ale oleje taky mění.


Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli někdo z vás nemá s takovou opravou zkušenosti. Dělal se celý motor, písty, kroužky, těsnění hlavy, šrouby hlavy. Mám tam něco kontrolovat nebo mám prostě jezdit a doufat, že je to dobře. Zatím motor běží jako hodinky.
Je to asi měsíc, co se to dělalo, najezdil jsem už 4000 km.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Volvo benzin

Příspěvek od Pitris »

To jim děláš reklamu? :evil:

Buď u té výměny oleje a pohlídej si ať vyteče všechno, a ať vymění i filtr. A pak nalít těsně pod horní rysku.
A když dělána taková oprava motoru, tak už bych ten olej (a filtr !!) nechal vyměnit, a pak intervaly jak jsem napsal výše. I když - píšeš že si za měsíc najel 4 tkm. Jestli jezdíš tolik pořád a nehoníš to, dalo by se měnit i po 20-ti tkm. Ale to bych bral opravdu jako maximum.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Volvo benzin

Příspěvek od Jerry3 »

Tomanek píše:...Dělal se celý motor, písty, kroužky, těsnění hlavy, šrouby hlavy.
Vyjmenované věci neznačí ani SO, natož GO motoru. :idea:
Tomanek
Příspěvky: 4
Registrován: čtv bře 26, 2020 11:39

Re: Volvo benzin

Příspěvek od Tomanek »

To nebyl odkaz na firmu, co to dělala. S těmi jsem se nepohodnul. Dělalo se toho mnohem víc, toto je jen výčet, co si pamatuju. Nejsem z oboru, nerozumím tomu. Sám jsem si naposledy opravoval Felicii před 20 lety.
Olej bych asi zvládnul, ale právě to nechci dělat sám po té velké opravě. Spíš chci, aby to někdo zkontroloval. Navíc na to nemám vybavení.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Volvo benzin

Příspěvek od Jerry3 »

Na té opravě stejně nikdo nic při výměně oleje nezkontroluje. Snad jen že by byly špony ve vypuštěném oleji, ovšem to bys viděl i sám.
Tomanek
Příspěvky: 4
Registrován: čtv bře 26, 2020 11:39

Re: Volvo benzin

Příspěvek od Tomanek »

Jinak to samotné zadření bylo na klice. Nemám k tomu fakturu, protože se to dělalo bez dokladu.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Volvo benzin

Příspěvek od Pitris »

Tomanek píše:Jinak to samotné zadření bylo....
Proč :?: Vytekl olej, voda? Nebo co se stalo?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Volvo benzin

Příspěvek od Jerry3 »

Docela mne překvapuje, že někdo ještě dnes dokáže zgenerálkovat ne úplně rozšířený motor a udělat to za přijatelný peníz. :?
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Volvo benzin

Příspěvek od lefort »

Jenom nová klika stojí většinou x - desítek tisíc, pokud se kousla, pochybuju že to jen s přebroušením bude dlouho jezdit :-/ Kolik stála oprava, jestli to není tajné?
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Odpovědět