Oleje Yacco

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Bramborak3 »

Pitris píše:To je jenom o nulu víc :)
Ne, vážně, na ty dvě stokilometrové denní porce má ta '40' plné opodstatnění, na 12 km tam a pak 12 zpět je úplně v pohodě i 5w30 A3 (jestli tam občas není delší jízda nebo nepopojíždíš v létě v kolonách, tak i 5w30 A5). Nicméně i 5w40 je v pohodě....
Tak od jara do podzimu se ta 5w40 musí zahřát do 12km v pohode. Ještě u benzinu. Myslim si Spíš, že jde o to, že s těmato jizdama je 5w40 viskozitne min dlouhodobě stabilnější než 5w30 a3. 5w40 bude po 5-6 tis km strměji klesat.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

Je zajímavé že u olejů 0w40 pokles viskozity nikdo neřeší, byť rozpětí krajních hodnot je větší, a u 5w40 se toho držíte jak hov*o košile :) Ta zde na fóru prezentovaná tabulka už má pomalu občanku; a tehdy byla většina olejů 5w40 hydrokrak. Tam opravdu k tomu poklesu docházelo, ovšem dnes má velká část těchto olejů daleko kvalitnější základ (a konkrétně i to Yacco), a ten pokles určitě není tak markantní, a po 5-ti tkm z něj (navíc v létě při nekrátkých jízdách) nebude "třicítka". I když i dnes jsou na trhu 5w40 HC.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Colommbo »

Bramborak3 píše:Jj všiml jsem si, když jsem zjistil, že jim došel skladem Ravenol HVT 5w50. Objevila se tam Galaxie 5w50.
Koukám, že ten Ravenol HVT 5W50 má vysokou odparnost, spíše už přímo výparnost... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Bramborak3 »

Pitris píše:Je zajímavé že u olejů 0w40 pokles viskozity nikdo neřeší, byť rozpětí krajních hodnot je větší, a u 5w40 se toho držíte jak hov*o košile :) Ta zde na fóru prezentovaná tabulka už má pomalu občanku; a tehdy byla většina olejů 5w40 hydrokrak. Tam opravdu k tomu poklesu docházelo, ovšem dnes má velká část těchto olejů daleko kvalitnější základ (a konkrétně i to Yacco), a ten pokles určitě není tak markantní, a po 5-ti tkm z něj (navíc v létě při nekrátkých jízdách) nebude "třicítka". I když i dnes jsou na trhu 5w40 HC.
Hmm. Nevím co mám říct...Tak uz radši nic a šoupu nohama..Ano ta tabulka je 500 let před letopočtem, a bylo to asi u dřívějších HC olejů..
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Bramborak3 »

Colommbo píše:
Bramborak3 píše:Jj všiml jsem si, když jsem zjistil, že jim došel skladem Ravenol HVT 5w50. Objevila se tam Galaxie 5w50.
Koukám, že ten Ravenol HVT 5W50 má vysokou odparnost, spíše už přímo výparnost... :?
Nechci zasírat téma Yacco, ale kde si zjistil, že ma velkou odparnost ?. U zkoušky vypařování podle noacka má dobré hodnoty a vypadá to na slušný olej i podle hths. Asi to mají vyzkoušené, že to na spotřebu oleje funguje..
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Colommbo »

Kde jsem to zjistil? U dufy jsem to zjistil a teď u Per-oil(u) taky...
Colommbo píše:...U dufy.cz jsem objednal sedm litrůch Jarkem doporučovaného Ravenol(u) HVT 5W50 a filtr a krátce na to elektronicky zaplatil, aby mi zhruba po hodině volala paní a moc se omlouvala, že tento olej je, bohužel, ve všech baleních nedostupný... :P
Promiň, to je ten můj humor - jako že se ten volej prostě odpařil/vypařil z prodeje... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Bramborak3 »

Ahá ..d No do prdele takhle...Že se rychle vypařil z prodeje..Dobrý nepobral jsem to. Tak, že o něj mají lidi zájem značí, že bude dobrý a nebo jen měli už poslední zasoby, protože ho neberou tolik jak u jiných oleju. To nevíš. A co si zjistil ? Bude za nedlouho skladem ?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Colommbo »

Pámbu ví... Teď ho nabízí vlastně jen dufy a jen ve 20L nebo 60L balení, notabéne "skladem v externím skladu"... S*at na to, už jsem koupil jiný olej. 8)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Bramborak3 »

Ale per-oil nemá oleje ravenol...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Colommbo »

10W50 a Cé-trojka - to fakt čumím...! :shock:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Roumen
Příspěvky: 26
Registrován: ned srp 27, 2017 13:34
Bydliště: Karviná

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Roumen »

Ahoj všem.
Asi budu psát lehce OT, ale bral už někdo Yacco od Dufy? Mám s nimi jen jednu zkušenost a to docela negativní. Ravenol co nabízeli (alternativa VX1000FAP) neměli, musel jsem rychle vybrat alternativu, která nakonec přišla 2 roky stará ( navíc 4x1l místo objednaného 1x4l). Snad dobře skladují, takže by nemusel být problém. Ale purflux filtr vypadal jak druhá jakost. Vyměnili mi ho za jiný, ale taky nic co by stálo jména Purflux. Jenže Ostravu mám za kopcem. Zajímá mne tedy jestli má smysl riskovat nebo se vrátit zpátky k Per-oil?

A k tématu - odbočka na Ravenol byla zřejmě chyba, nevím jestli to bylo stářím a různými baleními oleje (nemělo by, 2 roky nejsou tak moc), ale 1.9 TDI BRB (Audi A4 s DPF) dost "ztraktorovatělo", takže se vracím na Yacco VX 1000 FAP. Nejsem znalec, jen popisuji dojem z slyšitelného rozdílu. A kupodivu jsem (2 roky) staré Yacco používal na dolevani pomalu se ztrácejícího Ravenolu. Záhada, která mi vrtá hlavou. U Yacco jsem použil 4l a na ty jsem 10tkm odjezdil bez dolití. Takže jsem 5l kupoval zbytečně. No vlastně kvůli Ravenolu až tak zbytečně ne. Možná jsem blbec já a může být něco špatně. Ale už raději zůstanu u Yacco. A tím tedy díky všem zkušeným zde za doporučení Yacco.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od rousini »

No všichni tihle prodejci (a SM kraj je jimi prošpikovaný) s nejnižší cenou:
a) prodávají fejky
b) jdou na velký obrat a minimální marži

Takže zvol, čemu víc věříš a podle toho se rozhodni... (osobně se většinou přikloním k "b").
Olej 2 roky starý, je olej bez problému použitelný a nedovedu si představit zp. skladování, který by měl vliv na jeho vlastnosti. Pokud jsi ten 4l kanystr nechtěl dále využít, tak je to nerelevantní a docela běžná praxe.
K filtru se nevyjádřím, pokud by nebyl nějak viditelně výrobně odfláknutý nejsem schopen posoudit kvalitu.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

Osobně bych řekl že ať Ravenol nebo Yacco, fejk to nebude. To spíš si ten Ravenol s tím motorem "nesednul".... Občas se to stane :roll:
V dufy jsem nakupoval (tuším že) 2x, a OK, ale stejně tak u alfiho. A za jeho znackoveoleje si troufnu dát ruku do ohně, i když na yacco.cz to origo bude určitě taky....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od pepoh »

Pitris píše: To spíš si ten Ravenol s tím motorem "nesednul"...
zmysel to ma. je to zlozity chemicky proces ked sa oderove aditivum nadviaze s kovovym povrchom na molekularnej urovni.
a potom bum, ktosi vymeni olej, ktory moze mat iny chemicku zmes aditiv. a uz to nepasuje, a vstva sa musi vybudovat odznova.
Obrázek
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Odpovědět