Koncernak

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

A rovnou přidám pár veselých příhod z cest.

Kamion se 7 Kodiaqy RS ve dvou patrech jel na limitu 30 pro kamiony kvůli hrozbě převrácení (podotýkám, že v daném místě je ta třicítka zcela oprávněná) skoro 60, když mne předtím na limitu 80, kde jsem jel GPS 80, předjel, aby vzápětí při sjíždění doprava vletěl do té třicítky, "samozřejmě" že levým pruhem. Nechal jsem si raději větší odstup, poněvadž přinejmenším přívěs se mu hrozivě naklonil, ale naštěstí nepadl na pravý bok (je tam esíčková vracečka doleva na nadjezd), na auta v pravém pruhu.
Že by onen bičovaný kůň?

Chtěl jsem se najíst v řeznictví/uzenářství poblíž kulaťáku u benzínové pumpy a řidič Passatu jedoucí přede mnou evidentně rovněž. Vzal to ale "napřímo": odbočil navzdory zákazu odbočení i plné čáře doleva, do jednosměrky, na šikmém stání před provozovnou navíc zastavil "proti srsti", přes dvě místa. Setkali jsme se uvnitř. A třebaže šlo o vyžranou tlamu o nějakou tu hmotnostní kategorii výš, zeptal jsem se ho, proč porušil hned tři zákazy a navíc blokuje další parkovací místo: jeho odpověď byla hodná koncerňáckého dobytka... :x
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Koncernak

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:Tak zrovna z výstupní kontroly mám informace z první ruky. Sice nejsou úplně čerstvé a týkají se výhradně závodu ve Vrchlabí, ale je/byla to docela síla. A to až do té míry, že se na to v daném regionu skvěle placený pracovník raději vyprd.
Nevím o co šlo, protože jsi to nenapsal. Úkolem výstupní kontroly je zajistit, aby si následujicí článek řetězce na tvou práci nestěžoval. Tzn. aby tvůj výrobek plnil požadavky následujícího článku řetězce. Je jedno, jestli je jím další zpracovatel nebo zákazník.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

Problém je v tom, že výstupní kontrola nemůže vracet zpět obrovský podíl produkce, zvláště když, nebo přestože je určena pro náročné trhy. A to bylo jeho osobním dilematem: buď být špatný, protože "všechno" (to je nadsázka) vrací, nebo riskovat postih za finančně nákladné řešení něčeho (ano frustrace se reklamovat nedá...), co on neodchytil. A věřte tomu nebo ne, ale v zahraničí se najdou zákazníci, kteří poznají vice než stav "nejede" a jsou schopni reklamovat, i když to zrovna jede. :twisted:
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Koncernak

Příspěvek od jarson1 »

no , v principe je castá prax aj taká - to platí všeobecne - že ked sa nedarí dodržat nejaký štandard, tak sa tento standart jednoducho posunie tým smerom kam treba( zvyčajne dole pravdaže) , aby bolo zasa vsetko "v poriadku" :D
tak ako kedysi - neplníme plán? Jednoduché. Tak ho znížime.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

Jeden čas měl "český Citroen" nejméně reklamací ze všech značek. A proč? Inu téměř žádnou neuznal!
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Koncernak

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:Problém je v tom, že výstupní kontrola nemůže vracet zpět obrovský podíl produkce, zvláště když, nebo přestože je určena pro náročné trhy. A to bylo jeho osobním dilematem: buď být špatný, protože "všechno" (to je nadsázka) vrací, nebo riskovat postih za finančně nákladné řešení něčeho (ano frustrace se reklamovat nedá...), co on neodchytil.
Měl by mít přesně předepsáno co kontrolovat, jak kontrolovat, co je akceptovatelné a co ne.
Jerry3 píše:A věřte tomu nebo ne, ale v zahraničí se najdou zákazníci, kteří poznají vice než stav "nejede" a jsou schopni reklamovat, i když to zrovna jede. :twisted:
Obvykle zanedbatelné promile, zkrátka se nevyplatí jimi zabývat.
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Koncernak

Příspěvek od jarson1 »

skodovkar:
ano, realita je casto taká. Ubičovať koňa k smrti. Žial, stále je tu masa ktorá myslí namiesto hlavou bruchom.
nie som žiadny filozof ale utkvela mi v pamäti jedna veta od Dalajlámu:
"Ludia boli stvorení preto aby sme ich milovali a veci preto aby nám slúžili. Svet je v chaose preto, lebo to je často naopak."
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1741
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Koncernak

Příspěvek od kornel »

mám dobrého kamaráta pracujúceho vo firme,ktorá sa mimo iné zaoberá aj výstupnou kontrolou niektorých produktov automotive (hlavne turbodúchadlá).. Povedal mi jednoznačne.. "Ak tu chcú ľudia plniť normy (aby ako tak zarobili a neboli len znechutení a zhnusení), adekvátnou poctivosťou a dôrazom sa tomu prispôsobuje aj výstupnú kontrola nimi vykonávaná. Jednoducho buď počet alebo kvalita - stačí si vybrať. Potom si ale v druhej vlne "vyberie" manažment.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Koncernak

Příspěvek od pepoh »

co ti budem hovorit, nemame automotive chvalabohu. lebo neviem ako by sme u nas fungovali. :mrgreen:
tie postavicky z kvality :lol: ked sa cosi posere zaujima len jedno, aby sa to nedostalo von...co vobec neriesi problem ze ano. namiesto rieseni a fungujucich napravnych opratreni NA MIESTE VZNIKU PROBLEMU VYROBNEHO PROCESU, iba same kokotiny. hromadenie vyrobkov na opravach :?
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Koncernak

Příspěvek od skodovkar »

kornel píše:... Povedal mi jednoznačne.. "Ak tu chcú ľudia plniť normy (aby ako tak zarobili a neboli len znechutení a zhnusení), adekvátnou poctivosťou a dôrazom sa tomu prispôsobuje aj výstupnú kontrola nimi vykonávaná. Jednoducho buď počet alebo kvalita - stačí si vybrať. Potom si ale v druhej vlne "vyberie" manažment.
Podle mé zkušenosti měly firmy skutečně zájem zachytit neshodný výrobek ještě u sebe. Ušetří to velkou část papírování, sankcí a nepříjemností. Strhnutí části výplaty výstupní kontrole vzniklé postihy a problémy nezaplatí.
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Koncernak

Příspěvek od torro »

Přesně takhle to ve větších a seriozních firmách funguje. Ono se totiž stává, že odběratel klidně pošle zpět celou zásilku. Takových případů znám z vlastní zkušenosti mnoho. Výrobce a odběratel si nasmlouvají potřebné parametry a na výrobci je, aby je dodržel. Pokud něco "uklouzne" a zjistí se to, nedej bože až na montážní lince, jede celá várka (kamion, kontejner, podle okolností) okamžitě zpět, přičemž odběratel zásadně nezkoumá, jestli je vadná celá várka, nebo jeden kus. U výrobce nastává prekérka, protože u odběratele hrozí zastavení linky, pokud se již nestalo a výrobce musí dodat správný díl. Někdy stačilo vyslat expres auto, někdy se to posílalo třeba i letadlem. Penále jdou do milionů, takže výrobce zavádí důsledné kontroly. Někdy jsou dokonce požadovány odběratelem. I přesto se stane, že něco proklouzne. Potom záleží, jaké má firma nastavené zpětné kontroly. Pokud to má správně, tak dovede zjistit jména všech, co ten vadný výrobek měli v ruce a podle charakteru vady zjistí i konkrétního člověka.
kornel píše:... Jednoducho buď počet alebo kvalita - stačí si vybrať. Potom si ale v druhej vlne "vyberie" manažment.
Tohle svědčí, že
1. odběrateli je jedno co dostane, nebo má tak široký roptyl jakosti
2. pokud neplatí bod 1. pracují tam lidé, co tam nemají co dělat.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Koncernak

Příspěvek od skodovkar »

:wink:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

torro píše:Přesně takhle ... podle charakteru vady zjistí i konkrétního člověka.
Tento příspěvek shledávám nekoherentním - ve vztahu k těm předchozím. :?
kornel píše:... Jednoducho buď počet alebo kvalita - stačí si vybrať. Potom si ale v druhej vlne "vyberie" manažment.
torro píše:Tohle svědčí, že
1. odběrateli je jedno co dostane, nebo má tak široký roptyl jakosti
2. pokud neplatí bod 1. pracují tam lidé, co tam nemají co dělat.
Ano, i s tímhle souhlasím, dokonce v obou bodech: koncernový zákazník je totiž limitně nenáročný a ve fabrice pracuje nemalá část právě takových lidí.

Ovšem zrovna o uplynuvším víkendu jsem se dozvěděl, že mám špatné auto, poněvadž se mi do kufru nevejdou čtyři kola (k tomu autu) na stojato pod plato. Zato zmařená ambice koncerňáka jedoucího za mnou projet zatáčku stejně rychle, jako já, vedla k jeho neskutečné frustraci, že mne posléze na limitu 30 (kvůli strojovému čištění krajnice) musel předjet minimálně stovkou. A to může být rád, že se v té zatáčce nevymázl, poněvadž to fakt klouzalo. :twisted:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

skodovkar píše:Podle mé zkušenosti měly firmy skutečně zájem zachytit neshodný výrobek ještě u sebe. Ušetří to velkou část papírování, sankcí a nepříjemností. Strhnutí části výplaty výstupní kontrole vzniklé postihy a problémy nezaplatí.
Ta zkušenost se ovšem vztahuje na velmi specifický, dokonce přímo "speciální" obor podnikání, resp. výrobní sortiment. :idea:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

skodovkar píše:Měl by mít přesně předepsáno co kontrolovat, jak kontrolovat, co je akceptovatelné a co ne.

To samozřejmě měl, protože např. asymetrické světlomety pro levostranný provoz s klínem vpravo jsou chybou, kterou nelze pustit dál. Jenže dál se pouštěly i věci, které se jinak nepouštěly na trhy, kde se dělá důkladná předprodejní kontrola... Snad nemusím nic dodávat. 8)
Jerry3 píše:Obvykle zanedbatelné promile, zkrátka se nevyplatí jimi zabývat.
Asi proto existují černé listiny (problémových zákazníků), o kterých firmy samozřejmě tvrdí, že neexistují... :mrgreen:
Odpovědět