kvalita benzinu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Misojogi »

aj by som peticiu podpisal ale nezobrazuje sa mi ta moznost
zeby uz skoncila?
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od bloke »

Pod predmetným videom Autožurnálu Všetko čo potrebujete vedieť o novom benzíne E10, je celkom zaujímavá diskusia, aj o tom ako dodávatelia zahmlievajú kolko E% bude u nás od 2020 v príplatkových-odmenových (prémiových) benzínoch.
Tiež odtial - i petícií je viac https://www.peticie.com/peticia_proti_z ... ky_etanolu
(avšak keď plné námestia +mediálny tlak naokolo nič nezmenili, zavedení gauneri ani len nezdrhli do zahraničia a v bezpečí ďalej sosajú a páchajú, tak čo asi tak spraví štátna mašinéria s takýmito petíciami)
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od pepoh »

Pitris píše:Dívám se že dost koncerňáků VW bude mít s E10 problém....
v tom je ten vtip. firmy vedeli dopredu, aka bude buducnost. mali cas sa pripravit.
flexfuel (e85) sa pouzival v niektorych statoch uz v 90rokoch. brazilia od 2003, a dokonca vw tam predaval ..
mam dojem, ze to kurvitkovanie biopalivom urobili naschval, aby potom mohli povedat "my nie, to unia"
niekomu to asi vyhovuje ak sa auto pokazi skor, preco nevyuzit prilezitost :lol: :!:
je to smiesne ze robia zo seba obet ekologie, maju v tom prsty.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Jerry3 »

Jsem stejného názoru!
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od jarson1 »

Tu je o tom bez predsudkov a akýchkolvek "záujmov niečo konkretnejsie. Ide o jednu obyčajnu diplomovku, ale zaujamvé:
https://is.mendelu.cz/lide/clovek.pl?za ... =1;lang=cz
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Jozef
Příspěvky: 71
Registrován: sob úno 09, 2019 21:39

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Jozef »

Toto dneska na mna vyskocilo z youtube, nemecky auto motor a sport o benzine ale ja musim pockat dokym to prelozia v TV :| :| :lol: kdo vie po nemecky https://youtu.be/wIm8bR2B3zc Ich recenzie mam celkom rád :D
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od bloke »

jarson1> zaujímavé, kolko premenných sa v takom hodnotení nachádza (aj použitej techniky, prístrojov), človek odtial môže zhruba odpozorovať, akú zmes si naliať do nádrže pred meraním emisií :).

Jozef> ujo velmi rýchlo melie, ak človek neovláda kvalitne nemčinu, treba využiť možnosti youtube-u: zapnúť titulky/ automatický preklad napr. do angličtiny (hoci nie dokonalý, býva značne lepší než do slovenčiny) a zároveň znížiť rýchlosť prehrávania na 0,75x , aby sa vôbec také tempo dalo stíhať čítať :mrgreen: .
(Vidím, v DE majú stále pekný výber benzínov, aj ich označenie na bokoch stojanov.)
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Petr
Příspěvky: 50
Registrován: pát pro 13, 2019 12:47

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Petr »

Dobrý večer chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti z bezínem Efecta 95. Ptám se proto že jsem bral kdysi do felicie benal ONO v Mošnově a po 3ch letech mi odešlo čerpadlo benzínové,tak od té doby beru raději už do Fabie1 Efectu 95. Děkuji za reakce.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Jerry3 »

Ve svých vývodech ohledně příčin "odchodu čerpadla" jsi mimo.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

Taky bych řekl že za to čerpadlo benzin asi nemohl, ale jinak já Efectu považuji za dobrý benzin. Občas ji vezmu.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Petr
Příspěvky: 50
Registrován: pát pro 13, 2019 12:47

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Petr »

Takže dá se říct,když mám neaditivovaný benzín tak napoškodí pal.čerpadlo? Nebo respektive nemusím se bát,že tím poškodím pal čerpadlo?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

Každý benzin je aditivovaný. Jenže ty co jsou nejlevnější (třeba to ONO), tak jen toliko, co předepisuje norma. Do těch "prémiových" (jak se dnes říká - a mohou to být i N95, i N98) je přidáván balíček čistících a mazacích aditiv, která ten benzin vylepšují.
Kdysi (asi před + - 5-ti lety) tady "proběhl" článek o benzinech ze Světa motorů. Testovali různé benziny. Norma předepisuje (tuším že) 763 (a teď kdyby si mne zabil tak si nevzpomenu na jednotky) - ONO bylo někde u 700 a další benziny se pohybovaly někde mezi tím a 400. (Tehdy) Verva 95 měla (jestli si dobře pamatuji) něco kol 300. Čím méně - tím lépe. Jo, a když se do beneli od ONO přidal VIF, dostal se na úroveň oné Vervy....

I ten "obyčejný" benzin (by měl) obsahuje to co je třeba. Těmi přidanými aditivy se posiluje jeho čistící a (za studena ve válcích) mazací vlastnosti. Netuším co se stalo s tím čerpadlem, ale benzinem to asi fakt nebylo - špatný benzin by se projevil jinak, a jinde.

Edit: Nedalo mi to a zkusil jsem k tomu něco pohledat. S tím testem jsem úspěšný nebyl :( ale našel jsem recenzi k němu :)
mfilip2 22.12.2014 píše:....Hodně vyzdvihovaná byla pro životnost motoru mazivost. Dle mazivosti hodnoceny pozitivně Agip Supertech 95, Benzina N95 a Verva 95, Eurooil s přídavkem VIFu. Za lehce nadstandardní byly označeny OMV N95 a Maxxmotion 95 (přínos oproti standardní OMV byl měřitelný) a Shell V-Power Nitro+ (tam ale byla mazivost o dost horší, spíše na úrovni základních benzínů, jen o velice málo lepší) a za standard byly označeny Eurooil, Shell Fuelsave 95, Lukoil, Tank-Ono, německý Shell Fuelsave 95 E5 i E10, německý Aral 95 a polský Orlen.
Naposledy upravil(a) Pitris dne sob pro 14, 2019 11:23, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Doplnění
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Jerry3 »

V tom tehdejším testu úplně prohrála obyčejná 95-ka od Shellu.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od pepoh »

sice od vyroby aditivovane su, ale..napr ten vif aj chrani proti korozii, babisovica vo vlhkom prostredi zvyzuje koroziu...
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Misojogi »

zatial este mame riesenie: tankovat drahsi beznin, ale co potom ked aj ten drahsi benzin bude tiez E10?
co v buducnosti?
keby tak existovalo nieco co dokaze eliminovat ucinky biozlozky na motor a ostatne casti.
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Odpovědět