Koncernak

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Koncernak

Příspěvek od NOVON »

Pitris píše:Teda pane :shock: tady klobouk dolů před Tebou. Ne každý vidí pravdu a umí kopnout i "do svých"....
Do jakých svých? Dyť vy jste mě zařadili do chlívku koncerňáku.Nemam žádnou vyhraněnou značku,pro kterou bych i "položil život".Mě se obecně líbí a cením všechny starší ,ještě kvalitní auta.A že jsem jich už v životě měl :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Koncernak

Příspěvek od NOVON »

NOVON píše:
Pitris píše:Teda pane :shock: tady klobouk dolů před Tebou. Ne každý vidí pravdu a umí kopnout i "do svých"....
Do jakých svých? Dyť vy jste mě zařadili do chlívku koncerňáku.Nemam žádnou vyhraněnou značku,pro kterou bych i "položil život".Mě se obecně líbí a cením všechny starší ,ještě kvalitní auta.A že jsem jich už v životě měl :-)
Co se týče té pravdy,tak ji vidí každý,pokud není debil a vidět ji prostě nechce.Osobne si v životě velmi cením lidí, kteří vlastní omyl i chybu přímo uznají.Spousta lidí chybuje,bo dokonalý je jen Pán Bůh,ale už jen minimum jedinců to přizná...Bo se přece nebudou shazovat před ostatními.Tohle musí být otřesný život.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Koncernak

Příspěvek od Pitris »

NOVON píše:
Pitris píše:Teda pane :shock: tady klobouk dolů před Tebou. Ne každý vidí pravdu a umí kopnout i "do svých"....
Do jakých svých? Dyť vy jste mě zařadili do chlívku koncerňáku.Nemam žádnou vyhraněnou značku,pro kterou bych i "položil život".Mě se obecně líbí a cením všechny starší ,ještě kvalitní auta.A že jsem jich už v životě měl :-)
Tak teď teda vůbec nechápu proč se čílíš :?: Já to napsal úplně normálně a bez náznaku ironie (kterou tam asi vidíš). A fakt si cením toho že - a právě proto že máš Oktávky - si napsal, že to vnímáš....
NOVON píše:Nadřazenost vnímám u novějších koncernových vozů, většinou kravatak ve služebním autě...Mermomocí musí předjed i starší koncernový vůz.Zažívam toto denně.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Koncernak

Příspěvek od abc »

NOVON píše:
NOVON píše:
Pitris píše:Teda pane :shock: tady klobouk dolů před Tebou. Ne každý vidí pravdu a umí kopnout i "do svých"....
Do jakých svých? Dyť vy jste mě zařadili do chlívku koncerňáku.Nemam žádnou vyhraněnou značku,pro kterou bych i "položil život".Mě se obecně líbí a cením všechny starší ,ještě kvalitní auta.A že jsem jich už v životě měl :-)
Spousta lidí chybuje,bo dokonalý je jen Pán Bůh
Kéž by byl.
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

A tak jedna veselá příhoda ze včerejška.

Táhlé klesání na silnici 1. třídy, v dálce je vidět červená na přenosném semaforu, limit v předstihu 70 (s cedulí, že kvůli tomu semaforu a kyvadlovému řízení průjezdu), pak 50 a zákaz předjíždění. Vyhazuji kvalt a přesně mi to padá do limitů. Zezadu se na mne tlačí ženská v jedničkové oktávce, stříbrný kombík na hlínách, zadek bez označení (předtím jsem ji za obcí předjel, poněvadž nezrychlovala). Za cedulemi 50 a zákaz předjíždění jde přes mě. K mému překvapení se nejspíše chystá "předjet" i dva vozy již stojící na semaforu. Jenže ona ten semafor nejspíš vůbec nevidí, neboť výhled jí zakrývá první vůz. Na poslední chvíli jde na brzdy, až se zakouří od pneumatik. To si nejspíš konečně všimla, že ta dvě auta tam nestojí jen tak pro nic za nic a že vozovka v protisměru jaksi najednou chybí. Chtěla se zařadit před první auto na semaforu, ovšem z protisměru už vyráží šňůra aut, tak to vlastně udělala chytře :mrgreen: : zůstala stát vlevo těsně před přehrazením vozovky (od místa, kde se jí podařilo dobrzdit, to stejně bylo jen několik metrů :P ). Měkota v prvním voze ji pak galantně pustil, když nám padla zelená. Po nějakém čase ji opět předjíždím, za obcí nezrychluje... :evil:
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Koncernak

Příspěvek od rousini »

J3: to nejsou koncerňáci to jsou idioti. Teď jsem byl v Brně a protože k Brnu se na D1 tvořila kolona už od Popůvek, tak jsem sjel na Bohunice (to jsem si pomoh...). Nicméně se mi v městě lepil na prdel nějaký Mercedes. Od Shelky už to zase stálo. Potože k centrálce se sbíhají 2 pruhy a já jel v levém, v zůžení jsem si vytroubením a nacpáním před kamion musel vynutil zip. Ten idiot za mnou "zazipoval" tak, že se začal srát před ten samý kamion. Ten ho měl u paty a málem ho v tom zůžení sroloval. Hňup v mercedesu zůstal stát za zůžením na zebře a jízdní pruh mu jaksi chyběl...
Když jsem mu až během toho zipu začal věnovat pozornost ve zpětném zrcátku, zjistil jsem, že je to chlap kolem padesátky. Tam bych čekal jistou zkušenost nebo opatrnost.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Koncernak

Příspěvek od Misojogi »

Po nějakém čase ji opět předjíždím, za obcí nezrychluje... :evil:
mozno ma pokazenu prevodovku a nevie zaradit vyssiu rychlost - tym padom je odsudena na to jazdit len v nizsich rychlostiach
:lol: :lol: :lol: :lol:
alebo ma rychlost-fobiu cize pri vyssej rychlosti je jej zle a preto nejde nikdy rychlejsie ako 70km/h
:lol: :lol: :lol: :lol:
alebo nejaky iny zavazny dovod :idea:
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Koncernak

Příspěvek od pepoh »

sobota ma pobavila, isiel som do mesta. slnko oproti, dlhe kolony pred kruhacom.
v dialke na kruhaci vidim nejaky dym. a po par sekundach ide pasat oproti a dym unikal spod prednych kolies. :mrgreen:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

Právě jsem byl vezen, novým Superbem. Řidič jel úplně pohodově a podle pravidel. To řidiče jiného nového Superbu za námi vytočilo natolik, že nás líznul zprava, ostrůvkem zastávky městského autobusu, aby pak jel ještě dlouho před námi, poněvadž dál se už kvůli hustému provozu nedokázal dostat. "Můj" řidič to komentoval slovy, že řidiči koncernových vozů jsou povětšinou psychicky nemocní. Netuším, jaké auto má dotyčný jako soukromé (ten Superb byl služební), ale koncerňák to nebyl.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1739
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Koncernak

Příspěvek od kornel »

hustá premávka v centre mesta.. no jediný kto mal potrebu štrikovať medzi ostatnými a strkať sa pri každej minimálnej príležitosti do medzier a to bez smeroviek, bola Škoda Yeti.. samozrejme zhoršená viditeľnosť + mokrá vozovka s topiacou sa snehovou brečkou je dvojnásobnou motiváciou ukázať všetkým nám ostatným, ako sa to má :wink:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Koncernak

Příspěvek od skodovkar »

rousini píše:...Potože k centrálce se sbíhají 2 pruhy a já jel v levém, v zůžení jsem si vytroubením a nacpáním před kamion musel vynutil zip...
To máš odvahu si vynucovat zip na kamionu. On by totiž nemusel vidět, že se mu tam cpeš a mohl by tě lehce přibrat. Ale samozřejmě zip je zip, proto moc nechápu, když mi někdo poděkuje výstražnými světly.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Koncernak

Příspěvek od Pedro »

Jsou urcita mista a situace, kde ziparum tez bliknu.
Skutrem se nacpu a vidim li snahu o vstricnost, mavnu.
Zpetna vazba.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Koncernak

Příspěvek od Pitris »

Pedro, jsou věci ve světě řidičském, kteří mladí juhani nedokáží pochopit....
I já poděkuji. Je to slušnost.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

kornel píše:...no jediný kto mal potrebu...
A je na to úplně stejné spolehnutí jako na to, že jediné nemluvně na palubě letadla provříská celý let. Pokud je jich náhodou povícero, v řevu se solidárně střídají. :x
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Koncernak

Příspěvek od Pedro »

Brasule :wink: pochopil. A u ridicske kategorie C D, tam se kazdymu zipovat nechce.
I kdyz nechapu, bo radsi x tun pred sebou nez za hrbem.

J3- proto se snazim do letadel lezt co nejmin.
A uz vubec nechapu kdyz si objedna pipina misto s PZkem do ticheho oddilu. Napr.vagonu.
Kdyz je razen v souprave vagon, ktery je uzpusoben pro kojici (fuj) a PZka vcetne hracek videa bezpepci...
Odpovědět