Ostatní

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

skodovkar píše:Je pozoruhodné, jak se pomalu dostáváme k 200 let starému dopravnímu prostředku - vlaku. Gumy ubývá a kovu přibývá :idea:
Však proč ne? Vždyť (nejen) koncerňáci přece věří, že čím "větší kola", tím to lépe jezdí! :mrgreen:

P.S.: Proč by jinak na všech skicách budoucích modelů VAGu byla kola v nesmyslném velikostním nepoměru vůči zbytku auta? :P

P.P.S.: Hurá, kola dělají auto! Když už neumím vyrobit (či si pořídit) "normální", tak na něj aspoň obuji nenormální disky... :evil:
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Ostatní

Příspěvek od pepoh »

mlady dzihadista :lol:
keby cenotvorba bola realnejsia.. lpg jako "odpad" pri spracovani ropy, plynu...co by spravilo so statistikami ak by stal nie 50% ale 20% z benz...
danove zatazenie je nenormalne, einstein povedal ze nedokaze pochopit zdanenie mzdy. za vyplatu
kupujes uz zdanene tovary/sluzby. v robote makam 100% casu, ziadny 20% asistent z parlamentu mi nebol prideleny. :lol: :roll:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Ostatní

Příspěvek od skodovkar »

pepoh píše:... za vyplatu ...
A co dostaneš na výplatu? Jedničky a nuly na účet. Kde jsou ty časy, kdy si aspoň dali práci s potištěným papírem a předraženými kovovými podložkami :wink:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

pepoh píše:danove zatazenie je nenormalne
Domnívám se, že již nastala doba, kdy vlastně platíme "daň z daně". A proč? Inu proto, že jsou tu někteří, kteří si dokáží (protože jim to nejspíš záměrné nastavení systému umožňuje) nechat odečíst daň a k tomu ještě i tu "daň z daně". A z toho se dá žít mnohem pohodolněji, než se živit prací :!:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Ostatní

Příspěvek od lengy60 »

pepoh píše:mlady dzihadista :lol:
keby cenotvorba bola realnejsia.. lpg jako "odpad" pri spracovani ropy, plynu...co by spravilo so statistikami ak by stal nie 50% ale 20% z benz...
danove zatazenie je nenormalne, einstein povedal ze nedokaze pochopit zdanenie mzdy. za vyplatu
kupujes uz zdanene tovary/sluzby. v robote makam 100% casu, ziadny 20% asistent z parlamentu mi nebol prideleny. :lol: :roll:
Ještěže chodím do služby a ne do práce. :wink: Ty voe makat 100% času,tak jsem po smrti. :shock:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Ostatní

Příspěvek od pepoh »

Obrázek
odjakziva ma fascinoval tento motor (a ine atypy), prvykrat som sa stretol s touto fotkou v starej knihe. zialbohu buchal som do guglu, nic blizsie som sa nedozvedel. mam iba nakres.
rad by som videl funkcny prototyp. kompresne lišty su v bloku, a nie v rotore ako mazda.
wanklu staci 1 sviecka.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Nalévám si zimní kapalinu do ostřikovačů a ptám se ségry, zda nechce taky, když už mám tu bandasku v ruce. Její odpověď mě úplně odzbrojila: "Na co, mně v garáži nemrzne."
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Ostatní

Příspěvek od lengy60 »

No a máš to. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Ostatní

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:
skodovkar píše:Já nechci být chráněn :!: A už vůbec ne tímto. "Give me liberty, or give me death!"
Pak si nezasloužíš než tu smrt, neboť tvoje svoboda končí přesně tam, kde začínají moje práva, např. na život!
Ta už se v těch 8 372 srebrenických ztratí.
A kdybys znal historické pozadí onoho výroku, pak bys nenapsal takový nesmysl.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Holka má problém :) https://www.extra.cz/ani-zazracne-oko-u ... a-nevi-jak Někdo by ji mohl třeba poradit ať to přeplave. Buď ji ty pitchoviny přejdou, nebo že by snad možná žralok :?: :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Ostatní

Příspěvek od Misojogi »

ad Greta

https://ctiradklimcik.blog.sme.sk/c/519 ... iacrubrika
O varovaní 11258 klimatických vedcov
V zozname 11258 autorov štúdie našiel vyhľadávač Adobe iba 193 prípadov, kedy dotyčný vedec explicitne vystupoval ako odborník na klímu. V ostatných 11065 prípadoch alebo nebola špecializácia autora uvedená alebo bola s klímou zviazaná voľnejšie ba až veľmi voľne.
Ďalšia zaujímavá vec je, že mnohí autori sú ešte len študentami alebo mladými začínajúcimi výskumníkmi (ktorí teda prišli vcelku lacno k vedeckej publikácii) a toto sa týka aj tej malej skupinky 193 skutočne klimatických signatárov.
cize udajnych 11 258 vedcov je len cisty marketing a nie je tam jediny zasluzily a znaly vedec z oboru klimatologie
Ako ďalší príklad uvediem medializovaného klimatológa, vyzývajúceho televíznych divákov k podstatnej zmene životného štýlu. O dotyčnom človeku sme sa dozvedeli, že je poradcom prezidenta, predsedom nejakej medzinárodnej klimatologickej rady, členom nejakého klimatického orgánu vlády, autorom desiatky populárno-vedeckých kníh o klíme, členom mestskej rady mestečka pri Paríži, v ktorom žije, popritom chodí po Francúzsku besedovať s ľuďmi o klíme, je pozývaný do rádia a televízie a to samozrejme popri zastávaní riadiacej funkcie vo svojom domovskom vedeckom ústave. Ako popri tom všetkom zvláda vedeckú prácu? Vraj vie mimoriadne dobre organizovať svoj čas, dozvieme sa z televízie. Neviem ako kto, ale ja mám problém tomu uveriť. Veda robená na vysokej úrovni totiž vyžaduje celého alebo takmer celého človeka.
Nakoniec vyjadrím obavu, že klimatická hystéria dosiahla bodu, kde už je racionálna debata nemožná. Politicko-mediálny mlyn zomelie každého účastníka verejnej diskusie a priradí mu či už atribút morálneho človeka, bojovníka za šťastnú budúcnosť ľudstva alebo nálepku primitívneho klimatoskeptického krátkozrakého zvrhlíka slúžiaceho záujmom ropnej lobby, ktorému nezáleží na tom, či jeho deti budú žiť v smrade a špine.
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Nevidím tam nikde zkratku IPCC, možná jsem jenom slepý...
Ovšem pokud se skutečně má jednat o IPCC, pak si dovolím připomenout, že jde o expertní těleso, jehož úkolem není nic jiného, než dodávat odborné podklady pro politické rozhodování k tomu zmocněných. IPCC tedy žádný aktivismus neprovozuje. Jednoduše proto, že na to nemá mandát.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Ostatní

Příspěvek od skodovkar »

Nevěřím podkladům, které si sám nezfixluji :mrgreen:
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Ostatní

Příspěvek od pepoh »

LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Ostatní

Příspěvek od skodovkar »

Colommbo píše:P.S. A zakopávání na vojně pamatuju taky...
https://youtu.be/Jj085Y3iBu4?t=1521
Odpovědět