Styl jízdy

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1741
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Styl jízdy

Příspěvek od kornel »

Jerry3 píše:Tak dnes naprosto mimořádný stupeň výskytu čur...ů za volantem opět zejména koncernových vozů! :x :x :x
pridávam sa.. tento víkend je to akosi výraznejšie ako inokedy.. doslova des.. "V mojom" prípade kupodivu ale najčastejšie 4x teplokrúžok potom Superb-y. Najhoršie asi A6 Avant 3.0 TDI cez zastavanú časť mesta (sídlisko)na dlhšom rovnom úseku (no s početnými prechodmi pre chodcov, stojacimi autami vedľa cesty, vedľajšími cestami..) predbiehal na jednu šupu niekoľko aút idúcich s väčšími odstupmi za sebou, rýchlosťou aspoň 100km/h určite.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Pitris »

Ale běž pane.... To se Ti jen zdá, to přece nemůže být pravda. Oni to přece nedělají :twisted: :evil:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

torro píše:Zkrátka klasika napříč spektru vozidel na silnici. :wink:
Tak to ani náhodou! Dnes jednoznačně 99:1. Ten jeden nevýznamný bodík patří řidiči Nissanu Murano s téměř prázdnou levou zadní gumou.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Příhoda z dnešního rána:
- tranzitní komunikace, ovšem vedená velkým sídlištěm, šířka dvouproudové komunikace tak na tři auta, rychlost snížená na 40, po obou stranách kolmé stání, zprava navíc ústí místní komunikace;
- zleva mi z parkovacího místa vycouvává žena za volantem Hyundaie Getz způsobem, že je jasné, že pak pojede proti mně;
- zprava mi z vedlejší místní komunikace přijíždí žena ve Fabii, aby nepochybně odbočila doleva (a ve výsledku také jela proti mně), byť přitom nepoužila směrovku;
- prostorově to vychází tak, že žena po mé levici má při couvání dost místa na to, aby zadkem nijak nezasáhla do mého jízdního pruhu (Getz je malé, resp. krátké auto);
- naopak žena za volantem Fabie po mé pravici má dostatek času (já jedu předpisových 40) i prostoru na to, aby před mým čumákem volným tempem bez zastavení odbočila doleva tak, že svým pravým bokem mine naproti na plný pravý rejd couvající auto, třebaže žena "přes ulici" vyjíždí z parkovacího místa ležícího prakticky přesně proti ústí účelové komunikace;
- jenže nebyly by to ženský, kdyby ta zprava naprosto bezdůvodně nenajela prakticky až za zadek té couvající zleva, aby následkem toho obě musely zastavit, a mně tím pádem "zavřít průjezd". :shock: :x :evil:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Tak dnes další popis absolutní řidičské tuposti.

Chci si přeparkovat auto z podélného stání při pravém okraji úzké sídlištní komunikace, přičemž garáž mám kolmo naproti po levé straně. Vzdálenost mezi autem a vraty garáže činí max. 20 m. Napřed jdu otevřít vrata garáže. Na obousměrné komunikaci, kde se však dvě auta nevyhnou, v tu chvíli stojí čumákem proti mně auto s řidičkou za volantem, z něhož vystupuje hůře pohyblivá starší paní. To auto mi však nevadí, neboť nijak nepřekáží manévru, který musím absolvovat, abych najel do garáže.

Jenže v momentě, kdy já začnu vyjíždět z podélného parkovacího místa se řidička rozjíždí proti mně. OK, říkám si, tu starší paní vyložila, tak odjíždí. Jenže dotyčná mne jakoby začne pouštět, ovšem úplně blbě, poněvadž mi znemožní výjezd z podélného stání. Bliknu na ni, abych ji upozornil, že takhle se nepohneme dál ani jeden. Zdá se, že to konečně pochopila, jenže ouha: velmi složitým a dlouho trvajícím manévrováním mi sice uvolňuje výjezd z parkovacího místa, ovšem zároveň dokonale zablokuje nájezd do prostoru před vraty garáže. Následuje další blikání, než konečně pochopí, co chci a potřebuji udělat, abych se do té garáže dostal. Přitom viděla, že jsem si ta vrata otevíral, protože se na mě koukala, tedy mohla předpokládat, že budu do té otevřené garáže zajíždět. Jenže to bych od ženy za volantem čekal příliš! :x :evil: :cry:
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Styl jízdy

Příspěvek od torro »

Ani jeden z vás nedisponuje telepatií, takže nemohla vědět, co máš v úmyslu. Vyrábíš velbloudy. :?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Tak znovu: sedí v autě a dívá se na mne, jak otevírám dveře od garáže, abych od nich šel vzápětí rovnou k autu a začal vyjíždět z parkovacího místa. I kdybych nakrásně do té garáže nejel, tak jako tak by mi blokovala průjezd ulicí, poněvadž stála tam, kudy bych stejně nemohl dál. Co je na tom za "velblouda"? :o :shock: :?
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Pedro »

Drtivou vetsinu pracovniho zivota za velkym rulem, z toho 25 v mestkym a primestkym busu.
To si pak zvyknes.
Nemluve o tom kdyz jsem brigadne jezdil 5 let v agenture na prevozech osobaku kdy jejich majitele ridit nemohli ci nesmeli. Specialitou byly zeny s SUV, ktere nekde v podzemi zaparkovaly a uz nebyly schopny z mista ani z garazi vyjet.
Pak te takove situace nechavaj v klidu.
Nepamatuji kdy jsem se za volantem rozcilil. Ani mi nikdo nesere neohrozuje. Jezdim pracovne i soukrome v klidu. Zadnej spech zadnej stres. Kdo chce jet rychleji, svizneji at jede. Ja uz jen na pohodu.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Kdyby byla bývala neudělala nic, byl bych do své garáže v pohodě zajel. Takhle jsem ztratil čas a nervy navíc. Přitom nebyl vůbec žádný provoz, resp. žádné z těch všech aut kolem se nepohybovalo, a celou dobu mne měla přímo na očích, když při přecházení vozovky jsem se pohyboval max. 5 m před čumákem jejího auta. Proboha, proč :?: :!: :evil:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Pedro »

Pokud jsi pospichal, chapu. Ja uz nikam nepospicham na 99%.
Asi bych vystoupil a teatralne vocumoval.
Nicmene, od chodniku to ke garazi, co si pamatuji, neni daleko,...
Ze by spodni mozky branily v premysleni tem hornim ?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Jerry3 »

Do 20 metrů, maximálně.
Soused skladuje v garáži drahé elektrobicykly a další cenné věci, tedy jsem se chtěl vyvarovat toho, aby si to někdo přes otevřená vrata vyčíhl. Jinak bych nespěchal.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Colommbo »

Na krajinu dosedly podzimní mlhy (nebo inverze, vono je to jedno.) Jen koukám, kolik obsluhovačů jezdí furt toliko s denním svícením, tedy nesvítí jim zadek... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Styl jízdy

Příspěvek od skodovkar »

Nebo naopak mlhovkuji v hustém městském provozu.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Styl jízdy

Příspěvek od jerome »

Za oboje môže len a len výrobca :!: :idea: Pretože auto má vedieť,kedy prepnúť denné svietenie na stretávačky a aj to,že treba vypnúť hmlovky v obci. Nie vodič :!: :mrgreen: :lol:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Styl jízdy

Příspěvek od Colommbo »

Máš pravdu, jerome, už mlčím... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět