Autoškoly

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Autoškoly

Příspěvek od Pitris »

Tohle by měli v autoškole na "béčko" učit taky https://autobible.euro.cz/nadavate-kami ... edomujete/
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Autoškoly

Příspěvek od Misojogi »

Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Autoškoly

Příspěvek od Pitris »

Byť je to "made in Blesk", dá se s tím jen souhlasit....
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udal ... zmeny.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Autoškoly

Příspěvek od Shi »

Pitris píše:Byť je to "made in Blesk", dá se s tím jen souhlasit....
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udal ... zmeny.html
Experti budou chystat otázky ? Ti samí, co je chystali minule ?

Autoškola testy - otázka 11040008
Protiblokovací brzdový systém (ABS):
1) vždy zkracuje brzdnou dráhu vozidla.
2) zajišťuje ovladatelnost vozidla při brždění.
3) nemění brzdnou dráhu, zvyšuje pouze ovladatelnost vozidla při brždění

Zajišťuje ? To jako Kammova kružnice s ABS přestane platit ? Mohl by to někdo prosím konečně vysvětlit mému autu ? To je totiž neoblomné a trvá na tom, že i s ABS Kammova kružnice platí a ovladatelnost není ani zdaleka zaručená, ona je pouze pouze zvýšená.

Autoškola testy - otázka 08120003
Přerušované brzdění:
1) Prodlužuje brzdnou dráhu.
2) Vždy zkracuje brzdnou dráhu.
3) Zkracuje brzdnou dráhu, ale musí být zařazen vysoký rychlostní stupeň.

Prodlužuje brzdnou dráhu, ale v porovnání s čím ?

Autoškola testy - otázka 06060244
Při prudkém sešlápnutí brzdového pedálu vozidla bez protiblokovacího systému brzd (ABS) na náledí dojde:
1) K zablokování kol vozidla a vozidlo se stává neřiditelným.
2) K maximálnímu brzdnému účinku, při němž vozidlo zastaví s nejkratší brzdnou dráhou.
3) K zablokování kol zadní nápravy vozidla, při němž vozidlo zůstává řiditelným.

Když už jsem u toho slovíčkaření, tak prudké sešlápnutí neznamená totéž co silné sešlápnutí a zablokování kol není důsledek prudkého (dF/dt), ale silného (F).

Autoškola testy - otázka 08100024
Schopnost pneumatik přenášet síly na podklad:
1) S narůstající rychlostí klesá.
2) S narůstající rychlostí se nemění.
3) S narůstající rychlostí roste.

Obávám se, že jsem schopný reálně demonstrovat, že je za určitých okolností správně jak 1, tak 3. Nehledě na to, že tam není uvedeno, že jde o rychlost vozidla a ne rychlost otáčení pneumatiky, což v okasmžiku, kdy uvažujeme přenos obecných sil není totéž.

Autoškola testy - otázka 08120007
Dodržování a pravidelná kontrola stanoveného tlaku v pneumatikách ovlivňuje:
1) Bezpečnost silničního provozu.
2) Pouze životnost pneumatik.
3) Neovlivňuje bezpečnost jízdy.

Experti asi neumí moc dobře česky, protože ta otázka je postavena tak nějak špatně.
Dodržování čeho ?
Když už tak snad nějak takhle: "Udržování stanoveného tlaku v pneumatikách a jeho pravidelná kontrola ovlivňují ...". Navíc pravidelná kontrola bezpečnost neovlivňuje, pokud něco bezpečnost ovlivňuje, tak je to ono udržování stanoveného tlaku a ona kontrola je jen prostředek jak ten správný tlak zajistit. Otázka je napsaná zbytečně složitě a navíc ještě blbě.

Autoškola testy - otázka 08100025
Uzávěrka diferenciálu zabezpečí, že se na obě kola jedné nápravy:
1) Přivede stejný kroutící moment. Nesmí se použít na povrchu s dobrou přilnavostí.
2) Přivede různý kroutící moment. Nesmí se použít na površích s dobrou přilnavostí.
3) Přivede různý kroutící moment. Nesmí se použít na površích se špatnou přilnavosti.

Jako na potvoru jsou i na povrchu s dobrou přilnavostí situace, kdy uzávěrku diferenciálu stojí za to použít (a běžně to dělám, svět se kvůli tomu nezbořil a diferenciál to už deset let zvládá). Takže to nesmí je zase nešťastná volba slov.

Sorry jako, ale jakmile vidím, že něco budou dělat experti, tak se předem děsím co za "experty" to zase bude a jaké bláboly z nich zase vypadnou (čímž se omlouvám Jerrymu). Takhle blbě dělané testy bych se musel učit nazpaměti, protože jakmile začne člověk nad otázkami přemýšlet, tak je na nejlepší cestě nasekat tam chyby, navíc se mnohdy testují znalosti, které jsou k ničemu. S tím si mohou podat ruce s testy na zbroják, kde se adepti biflují jaké jsou rozdíly mezi trojákem, trojáčkem, trojčetem, dvojkou, dvojákem a dvojákovým trojákem. Možná to má sloužit jako primitivní IQ test, ale i to lze dělat o dost lépe.
Naposledy upravil(a) Shi dne stř říj 23, 2019 15:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Autoškoly

Příspěvek od Pitris »

Rejpale *) :) Ale ano, asi máš pravdu :wink: Jeden musí přemýšlet co tím ONI vlastně mysleli :? :)
*) Prosím, nemyšleno nijak špatně.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Autoškoly

Příspěvek od Shi »

Kdysi jsem jakési menší testy chystal, takže vím na co si mám dávat pozor, a tím pádem mě děsí když vidím výsledky práce "expertů".
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Autoškoly

Příspěvek od skodovkar »

Přijde mi to přitažené za vlasy. Řídit mohu od 18 a jsem za své činy zodpovědný se vším všudy. Prošel jsem pěti krminály, tak už tuším, kde jsem jednou nohou. Jak to napere řidič ve výcviku v rodinném autě do kamionu, tak kdo bude vinen? Rodič, který sedí vedle a nemá ani pedály? :roll:
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Autoškoly

Příspěvek od Shi »

V zahraničí to v některých zemích funguje, tak proč by to nemělo fungovat u nás ?
Já tam vidím trochu jiný problém - spousta sociálně slabších lidí (často studenti) si dělá řidičák, aniž by třeba měli v rodině auto, takže těm se dostupnost řidičáku možná zhorší.
----
Otevřel jsem si učebnici pro autoškoly, a našel jsem tam toto:

V případě nehody vozidel spojených lanem nekryje pojišťovna škodu ze zákonného
pojištění. Pojišťovna považuje soupravu za jedno vozidlo.


To mě nenapadlo. Takže hrát si na silnici na samaritána se může těžce nevyplatit. Jenom mi není jasné proč je teda potřeba povinné ručení na přívěsný vozík.
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Autoškoly

Příspěvek od jarson1 »

...asi keby sa náhodou odpojul a tak narazil do iného vozidla, resp. sposobil inu škodu.
Inak s tým rodičovským učitelovaním to takto maju napriklad vo švedsku. Kamoška s partnerom takto učili syna a pochvaluju si to . Akurat, že si výchovne musel kúpiť auto pekne za svoje a jazdí na nom. Nie na ich autách. Teda vybrali ho oni, ale pekne zaplatil zo svojich uspor. Nejaké trojdverove BMW cca. z 90- tich rokov. V BMW sa nevyznám, ničo X18 alebo čo to bolo a myslím , že malo náhon na zadok. To si ale nie som istý, len ako som ho raz videl odchádzať , ako parkoval na tráve , tak zadkom decentne ten trávnik prehrabol. Intuitívne som mal pocit, že ide o celkom zaujmavý model, až ho bolo pre mladého škoda :)
vseobecne som bol sokovaný aké zachovalé relatívne staré autá tam jazdia.
Naposledy upravil(a) jarson1 dne stř říj 23, 2019 18:19, celkem upraveno 2 x.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Autoškoly

Příspěvek od Shi »

Jenomže ten vozík by se odpojil od vozidla, které s ním původně tvořilo soupravu. Sám od sebe se vozík jen tak nerozjede. Spíš v tom vidím tu logiku, že za vozík pojišťovny vytáhnou z lidí další peníze, ale když mají platit za škodu způsobenou provozem vozidla, tak jako šílené si hledají záminky proč neplnit. A dozorující státní orgán jim to toleruje, protože je mu to (jako obvykle) celkem jedno.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Autoškoly

Příspěvek od skodovkar »

U ČPP máš vozík či moped zdarma k vozidlu :idea:
Odpovědět