Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

V zásadě platí, že jezdit se dá na čemkoli. Problém je "pouze" v tom, že málokdo pozná, kde leží aktuální limit (a rozdíly mohou být v řádu několika desítek km - nikoli podle výsledků testů, ale v reálném provozu), a už vůbec nikdo si nepřizná, že se naboural hlavně kvůli gumám.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

tonny píše:pepoh, aj brzdit se musí.
moje crossclimaty caka druha zima, znova ich otestujem v kopcovitej oblasti bez posypu. na to ze dezen nevypada moc zimne, pozitivne prekvapili.
krizovku som zazil na starom aute pred mnohymi rokmi, ale to boli stare zimaky s ok dezenom; a pri podstatne nizsich rychlostiach.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

NOVON píše:Taky přemýšlím o celoročních pneu, ještě jsem je nikdy neměl.Nejsou v zimě moc tvrdé?
Napíši to takhle,tam kde jsem vyjel se zimními Savami,Dunlopy a nakonec Membaty jsem vyjel úplně v pohodě i s celoročnímy Goodyeary.A naopak,minulou zimu stáli pod kopcem s echt zimními gumami dovedové a nebyli schopni vyjet,já na celoročkách jel jak pan král.Jedu do Heidenau,tam káry za 2 a více mega a jsou obuté na celoročkách,to samé v září v IT.Už loni jsem tady postl test,kdy celoročky dosáhly na sněhu lepších výsledků než čistokrevné zimáky, samozřejmě ne všechny.Baba má na autě ty co jsem teď objednal na hodinu a není s nimi problém.A že jsem je po nazutí otestoval jak na sněhuv déšti atd.Jako příklad snad může posloužit to,že když to paní zakápla na semaforech(v dešti),tak za ní jedoucí auto se jí nastěhovalo do kufru.Jezdím tak,že sledují provoz kolem sebe, takže mám vždycky fóra něco vymyslet.A jak vidno,tak před pár dny ten průser na D1 určitě neměly na svědomí gumy,lidí prostě nečumí a pak to narve do cisterny n bo policajtů v plné rychlosti.A na závěr,kdyby ty gumy nesplňovaly zimní podmínky,tak by na nich asi nebylo M+S.Crosclimaty měl na autě kolega,co bydlí v Krušných horách a neměl v zimě taky problém.Jen jsou z mého pohledu zbytečně drahé.Ale pokud chce někdo vyhodit 10.000 za gumáky, které jsou 3.zimu na houno,tak je to jeho boj.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NO HITS »

pepoh píše:moje crossclimaty caka druha zima, znova ich otestujem v kopcovitej oblasti bez posypu. na to ze dezen nevypada moc zimne, pozitivne prekvapili.
Konečně recenze od někoho kdo je má
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Jerry3:Já já svého času jezdil na čemkoli,takže mám myslím slušné srovnání,jak vypadá jízda např.ma 5 let staré gumě,jak má nové a jak to vypadá na celoročkách.A proto také píší,že než abych jezdil na starší zimní pneu,bo mi bude líto je vyhodit s dobrým vzorkem,tak radši sedlám celoročky.O zoufalcích,kteří ze stejného důvodu dojíždějí zimáky v létě ani nemluvím.
pepoh;Dle mých zkušeností to bude letos ještě v poho, příští rok už nejspíš ne.Také záleží na tom povrchu, čerstvě napadaný sníh bude fajn,ale uježděný jako mlat už bude jiná soutěž.:D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Misojogi »

Matiza som kupoval v roku 2010 aj s novymi gumami (predosly majtel)
boli to Fulda Crystal Montero a jazdili dobre aj v zime aj v lete a mam ich doteraz i ked su uz znacne zjazdene (planoval som ich uz vyhodit minuly rok ale este su ako rezerva a na dojazdenie po meste)
(samozrejme potom som zohnal disky a letne gumy a zacal som striedat)
chcem tym len povedat ze niektore zimne su naozaj univerzalne a celkom dobre (boli aj tiche)
(ale nejazdil som po horach ale len v BA a okoli)
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

No právě Míšo,má vymrzlém asfaltu se ten problém se starými zimáky neprojeví,to až na sněhu nebo ledu.:D
A aniž bych se chtěl dotknout Matize,tak to není zrovna stroj,se kterým bys někam vletěl rychleji než je zdrávo a navíc je lehoučký.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

lengy60 píše:
pepoh;Dle mých zkušeností to bude letos ještě v poho, příští rok už nejspíš ne.Také záleží na tom povrchu, čerstvě napadaný sníh bude fajn,ale uježděný jako mlat už bude jiná soutěž.:D
plan bol kazde 4 r, uvidim co bude. stale to bude lepsie ako kedysi.

ludia s 2 sadami aj tak vacsinou kupuju lacnejsie typy-barum matador, preto si myslim ze sa patri porovnavat celorocky prave s lacnymi pneu... :idea:
dovolim si pochybovat ze zimny matador bude vyrazne lepsi (>5rocny bez debaty..)
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOVON »

lengy: No s jak se chovají v létě?Jaké Nexeny jsi koupil?
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

NOVON píše:lengy: No s jak se chovají v létě?Jaké Nexeny jsi koupil?
Které myslíš,Nexeny?S GD problém nebyl ani ve vedrech v IT.Manželky C1 s N na dálnici i okreskách také žádné problémy.A jsou to tyhle.
https://youtu.be/UFpPouqpROU
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Nezbývá mi než závidět onu "bezproblémovost vnímání" pneumatik...
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Misojogi »

po meste do rychlosti 60km/h a napriklad v bratislavskych zapchach to zdaleka nie je take kriticke ako pri vyssich rychlostiach a na volnom priestranstve a cestach kde sa to da vytocit ....
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Jerry3 píše:Nezbývá mi než závidět onu "bezproblémovost vnímání" pneumatik...
No já se už léta řídím pořekadlem,nehledej problémy tam,kde nejsou.:D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Když já je programově nehledám, já je okamžitě vnímám.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

myslim si ze bezne auta v kategorii <150k su "spotrebak".
situacia je ina napr nissan gtr,.. tam nech si da aj 50€/l olej alebo sportove zimaky.. ale hrotit situaciu na standartnych autach mi prijde ako vyhadzovanie penazi. to plati aj o 100oktanovom benzine. (ak vyrobca nevyzaduje)

druha, podstatna vec na novych autach je tpms. ak chces 2 sady pneu, tym padom sa to rapidne predrazi, lebo dalsie disky a snimace, aj 70€/ks... :lol:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Odpovědět