Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od skodovkar »

Děda nikdy žádné srajdy nepoužíval, jen gumy zakrýval před přímým horským sluncem za gramážově vydatné Vítkovické výkresy :idea: Gumu považuji za spotřebko a pokud nejedu na přehlídku, tak mi to přijde jako slušná ptákovina :roll:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Tak jistě. Spotřebko na čtvrt století
skodovkar píše:Barum OR 37 vydržely na fáčku +-25 let
:roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Skladovat gumu v chladnu a ve tmě klidně i pět let. Gumě začínají tikat hodiny životnosti prvním nasazením do provozu.
Už vidím, jak po čtyřech letech každý rve těsnící gumu ze dveří a dává novou, protože stará nefunguje.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Misojogi »

Barum OR 37 vydržely na fáčku +-25 let
na Skode 100 som tiez mal 20 rocne gumy a barumky nemali problem, ale matadorky uz po 10 rokoch zacinaly robit bubliny :-)
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Barum OR 37 vydržely na fáčku +-25 let
Misojogi píše:na Skode 100 som tiez mal 20 rocne gumy a barumky nemali problem, ale matadorky uz po 10 rokoch zacinaly robit bubliny :-)
A hráli jste s těmi puky hokej co :?: :evil:
Ale ano - PROČ dát přednost bezpečnosti před ušetřením :?
Hombre píše:Už vidím, jak po čtyřech letech každý rve těsnící gumu ze dveří a dává novou, protože stará nefunguje.
To určitě ne. Tato guma Tě nedrží na silnici. Ale mimochodem, ty gumy ve dveřích před zimou stříknu Coyotem.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

Hombre píše:Skladovat gumu v chladnu a ve tmě klidně i pět let. Gumě začínají tikat hodiny životnosti prvním nasazením do provozu.
Už vidím, jak po čtyřech letech každý rve těsnící gumu ze dveří a dává novou, protože stará nefunguje.
tesnenie je ukryte pred slnkom, ma byt dlhodobo pruzne, asi nebude obsahovat vela prirodneho materialu.
iny priklad- stierace som vymenil po roku, brutal rozdiel.
ak by to bola pravda, tak pneuservis by znacil dot datumom predaja, nie vyrobca.
proces vulkanizacie posobi sirnatymi zluceninami na gumu, napr ked sa natiahne doba vulkanizacie je z gumy ebonit-tvrda tma. myslim si ze chemicky proces pokracuje aj po vybrati z formy, ale vyrazne pomalsie
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od skodovkar »

Pitris píše:Tak jistě. Spotřebko na čtvrt století
skodovkar píše:Barum OR 37 vydržely na fáčku +-25 let
:roll:
Tobě vydrží gumy byť jen 20 let? :shock:
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od ka-spel »

Pitris píše:Nevím jak Kléber (spadající pod tlustého frantíka) HP3, ale 'dvojky' po dvou letech ztvrdly :?
A za mě: Dunlop nebo Vredestein :wink: Léto i zima - vyzkoušeno....
Ale kilometrovou výdrž nemám zahrnutou v požadavcích na pneu.
Vredestein Snowtrac 5 https://www.pneunet.cz/pneu/175556/vred ... 1-t-zimni/?
Přiznám se, že za ty prachy bych váhal ještě nad https://www.pneunet.cz/pneu/177595/noki ... 1-t-zimni/, https://www.pneunet.cz/pneu/206391/brid ... 1-t-zimni/, https://www.pneunet.cz/pneu/14829/fulda ... 1-t-zimni/, https://www.pneunet.cz/pneu/182326/pire ... 1-t-zimni/, https://www.pneunet.cz/pneu/206153/noki ... 1-t-zimni/, https://www.pneunet.cz/pneu/182314/kleb ... 1-t-zimni/. Jinak ot, poslední léta jsem si všiml, že tradiční značky jako Pirelli, Michelin a teď už i Good Year moc v testech nebodují a válcuje to Conti.
byloObrázek
je Obrázek
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Bramborak3 »

Moje zimni gumy co mám na autě Rotalla ice s210 jsou staré 9 let. A jsou už tak tvrdé, že jsem je v dubnu obul na zadní kola s tím, že je sjedu, ale častý brutální akcelerace, zrychlení a nějaký hrabačky a najeto za tu dobu 5tis km a že by se teda sjižděly....D. takže takový to ma vliv. Za 14 dní jdou pryč.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Gumy přece zrají jak dobré víno! To se sice po létech už nedá pít, ale gumy se s věkem stávají odolnějšími a odolnějšími a odolnějšími... :twisted:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Jeste ze vino uz nepiju. Bleeee
Nechapu J3, ze vino se po letech zrani neda pit. ?
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jarson1 »

...ako ktore.
Su vína ,ktoré sú na to aby "zrály" určené a iné , ktoré nie.
Náhodou som prisiel asi k stovke rôznych takýchto lahviniek, ktoré tu zreli cca od 70-tich rokov min. storocia. A poviem ti, že ruské akostné sa teda fakt už pit nedalo. Na druhej strane niekolko tokajikov ( a neboli to určite vyložene archivne vína) , to teda bola iná báseň.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:Gumy přece zrají jak dobré víno! To se sice po létech už nedá pít, ale gumy se s věkem stávají odolnějšími a odolnějšími a odolnějšími... :twisted:
To mi připomíná, jak jsme jeli na školní výlet. Všichni ultramoderní horská kola (která se sypala na každém rohu) a k tomu ty moderní terénní pneumatiky, které byly taky píchlé na každém rohu. Jen ty moje ztvrdlé pologalusy na favoritce (jedna už s natrženou bočnicí) projely vším :twisted: A jako bonus došlo k redukci valivého odporu kol :idea:
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2259
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od tonny »

Jerry3 píše:... gumy se s věkem stávají odolnějšími a odolnějšími a odolnějšími... :twisted:
a ekologičtější. Mají menší valivý odpor, musíš jet opatrněji a využiješ ji do úplného konce. Taková guma může být pro někoho i zábavná (nevíš co od ní čekat, být ve střehu, nemusíš se kochat).
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Bramborak3 »

tonny píše:
Jerry3 píše:... gumy se s věkem stávají odolnějšími a odolnějšími a odolnějšími... :twisted:
a ekologičtější. Mají menší valivý odpor, musíš jet opatrněji a využiješ ji do úplného konce. Taková guma může být pro někoho i zábavná (nevíš co od ní čekat, být ve střehu, nemusíš se kochat).
Přesně. Za mokra mě v každé druhé zatáčcce jede auto bokem...d
Coo pokud to čekám, ted už jo tak mě to neva. Ale mojí ženské celkem jooo... :D
Ale už to vadí i mě. Prostě je čas kdy chci jet a nemyslet, že musím pomalu. Navíc v zatáčkách jsem pak široký a taky jezdí i jiné auta... :lol:
Odpovědět