Hyundai i20

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Itall

Re: Hyundai i20

Příspěvek od Itall »

adosM píše:Můžou být nasraní jak chtěji...Až se nebudou chovat jak židi a ožebračovat lidi tím, že nám v origo servise nalijí 1 litr oleje za 600kč. Přitom ten samý 1 litr oleje seženete na webu za 200-250kč litr..To jsem řekl obrazně. Automobilky na prodeji aut nevydělávají, jak na servise aut a předraženém servisu. A k tomu vám tam nalijí víc oleje než by měli,aby se to rychleji posralo a měli zas kšeft z opravy.!!! Běžná praxe že vám fakturují výměnu nějakého filtru a přitom ho ani nevymění. Kdybych měl nové auto chtěl bych se na garančku dívat z okna 4 metry od auta. A jezdil bych do tolika servisů, až bych našel ten, kde by mě to umožnili..
Při výběru nového auta máš tedy další parametr, který tě hodně omezí :D :idea: . Např. servisy Škoda umožňují přítomnost u vozu v době servisování. Ani to není nutné, stačí, aby zákazník na servis viděl. Může být třeba v suchu a bezpečí :roll: někde stranou. Mě dal posledně servis syntetický olej 5W-30 za 220,- Kč/L s DPH, náplň je 3 litry. To je slušná cena a na značkový servis rozhodně. Ani na netu by se tento olej (Ford, patří mezi nejlevnější) nedal sehnat o mnoho levněji, pokud započtu nějaké poštovné (cena od 150,- Kč/L). Tedy jsem to neřešil a vše jsem si nechal pohodlně dodat od servisu. Ovšem za nepředraženou cenu, na kterou jsem se předem zeptal. Příště tam jedu zas. ALE: mám také zkušenost, že v servisu jsem si vše (vlastní olej, cenu servisu) domluvil předem a bylo to OK. Pak jsem se v témže servisu předem nedomluvil a hned byl problém. Sice jsem to uřval a museli slevit, ale už jsem tam pak nikdy nejel. Od té doby si věci (hlavně ceny) domlouvám vždy předem, i když jedu stále do stejného servisu. V době války se situace rychle mění, jak řekl Švejk.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Hyundai i20

Příspěvek od Pitris »

Upraveny www odkazy na minulé straně.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět