motorový olej RAVENOL

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Koby46
Příspěvky: 25
Registrován: sob črc 28, 2018 11:46

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Koby46 »

Takže, v návodu je i 5w40...

BMW ll 01 nebo 04.
Acea A3/B4

Takže vst 5w40 to jistí
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Jerry3 »

I kdyby nebyl, je to jedno. Olej v A3 benzínovému motoru bez částicového filtru rozhodně neublíží.
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Bramborak3 »

Koby46 píše:Takže, v návodu je i 5w40...

BMW ll 01 nebo 04.
Acea A3/B4

Takže vst 5w40 to jistí
Mám ho v Bmw 330i a super...
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od NO HITS »

Mě třeba mazací plán ravenolu doporučuje 0W20 A5/B5 a do převodovky 75w-90 což je obojí úplná blbost co nesedí se servisním manuálem, ale je pravda že s uživatelským to sedí :D
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od NO HITS »

Ten Ravenol TSi z nich papírově dopadá nejlíp, a když už bych do této kategorie šel bral bych asi ho, jen mě zaráží, že v této SAE nemají nic v řadě Vxx.
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Pitris »

VST, VSI.... Možná je to tím že v 10w40 nejsou "VollSynthetisches".
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od NO HITS »

Tak něják tuším že ty 10W-40 oleje budou s větším podílem minerálního oleje a menším množstvím aditiv, což pro většinu nenáročných uživatelů je plně dostačující, jen mě něco říká že jsou pro můj způsob užívání míň vhodný (tím samozřejmě netvrdím, že jsou nevhodný ;-) )
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Jerry3 »

Řada těch 10W-40 je ve skutečnosti lepšího složení než 5W-40.
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

NO HITS píše:Akorát mam pocit že s tím VST je motor za studena hlasitější než s tím vyjetým mobilem. Trochu mě to zneklidňuje. Po zahřátí je pěkně tichej.
Stav trvá nebo to přešlo ? U mě při přechodu z Mobil 1 5w-30 na Ravenol SSO zřejmě došlo k tomu, že nový Ravenol smyl z ploch molybdenovou vrstvu, kterou vytvořil Mobil1. Drsný zvukový projev za studena definitivně zmizel po té, co jsem v kuse ujel delší vzdálenost, takže asi došlo k aktivaci wolframových aditiv a ty se navázaly na povrch tam, kde původně byla vrstvička molybdenu.
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od NO HITS »

zatím jsem jezdil krátký trasy a při nižších teplotách je to furt hrubší
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

U mě zvuk s SSO 0w-30 možná není za studena tak sametový, jako byl s olejem Mobil 1, ale zdaleka to není takové, aby mě to jakkoliv trápilo. Ihned po výměně oleej to byl zvuk jako by znovu probíhal záběh, respektive bylo to srovnatelné se stavem, když v motoru byl přehřátý olej 0w-20 s nájezdem 6000 km. Nyní je to v pohodě. Nicméně mi to potvrzuje, že Mobil1 ESP 5W-30 C3 je špičkový olej, který hned tak něco nepřekoná a přitom je jeho cena ještě velmi rozumná.

Mimochodem dočetl jsem se, že vrstvička z wolframu, jakmile se jednou vytvoří, by měla být trvanlivější, než vrstvička z molybdenu. Ale pro aktivaci wolframu to bude chtít udělat autem delší projížďku a motor i olej pořádně zahřát.
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Bramborak3 »

Shi píše:U mě zvuk s SSO 0w-30 možná není za studena tak sametový, jako byl s olejem Mobil 1, ale zdaleka to není takové, aby mě to jakkoliv trápilo. Ihned po výměně oleej to byl zvuk jako by znovu probíhal záběh, respektive bylo to srovnatelné se stavem, když v motoru byl přehřátý olej 0w-20 s nájezdem 6000 km. Nyní je to v pohodě. Nicméně mi to potvrzuje, že Mobil1 ESP 5W-30 C3 je špičkový olej, který hned tak něco nepřekoná a přitom je jeho cena ještě velmi rozumná.

Mimochodem dočetl jsem se, že vrstvička z wolframu, jakmile se jednou vytvoří, by měla být trvanlivější, než vrstvička z molybdenu. Ale pro aktivaci wolframu to bude chtít udělat autem delší projížďku a motor i olej pořádně zahřát.
Něco takového jsem i tušil, tak jsem hned 3 dny po výměně oleje VST 5w40( který tam bude do konce unora ) udělal 60km jizdu do Hranic na Moravě na vycházku a auto držel nad 2500 ot a dostkrát ho pořádně prohnal skoro do omezovače. Pak zpátky. Během 1500km jsem dal i dost jizd nad 30-40 km a opět motor občas pěkně prohnal. Motor vrní jak samet...Původně tam byl Penrite 10w50. Na něj občas zacvakaly hydra za studena. Na Vst ted i když bylo rano kolem 0 ani jednou.
Navíc prvních 2 tis km je nový olej nejúčinnější na čistění, tak se to hodí ho prohánět dál. Mam ho uvnitř pořád zajebaný.
A tvoje tvrzení potvrzuje i fakt, že první ostřejší akcelerace po novem oleji se mě zdály jako by měl motor min pary. Pak si vše sedlo a letí jak šutr..
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od NO HITS »

Teď jsem startoval po asi 5 dnech co jsem jezdil služebně firemní octavií II 1.6TDi a Mazda mi přijde tichá dost, jako by se jizda autem odehrávala někde dál mimo mě i při jízdě po dálnici. :D takže to asi už fakt moc řeším
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Bramborak3 »

NO HITS píše:Teď jsem startoval po asi 5 dnech co jsem jezdil služebně firemní octavií II 1.6TDi a Mazda mi přijde tichá dost, jako by se jizda autem odehrávala někde dál mimo mě i při jízdě po dálnici. :D takže to asi už fakt moc řeším
Nemůžeš srovnávat chroptáka s benzínem. Ja zastavím na červené a u za mnou přijede postarší Diesel a neslyším ani můj motor na volnoběh. Ale jen ten jeho...
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Bramborak3 »

SHI: Vidím že si docela odborník. Nevím kde na ty podrobnější parametry chodíš, ale nemužeš mě vyštárat prosím něco víc o Ravenol HVE ester 10w50 pro motory co mají najetých dost km ? Nespěcha to. Děkuji
Odpovědět