Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Bratranec z druhého kolena :lol:
p.s. ak si to zhrnieme tak podľa predpisov tu jazdí pravdepodobne značná menšina. Počkať,nie je to tiež prasenie ?
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Skutečně se domníváš, že např. jízda po volné silnici rychlostí mimo limit, kdy řidič nikoho neomezuje a ani neohrožuje, je prasení? Anebo naopak, že vše z těch příšerných hrůz (projevů tuposti, netolerance, sebestřednosti a zlé vůle), které na silnicích při každé jízdě vidím a které se zhusta odehrávají v rámci platných rychlostních limitů, prasením nejsou? Pak si tuplem nerozumíme!
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Jerry3 píše:
Pedro píše:Potom BMW 7 z konce 90tych let...
Všechno jen z pozice řidiče.
BMW pro mne, z pozice řidiče, určitě ne, neboť nesplňuje mé požadavky na jízdní vlastnosti. V tomto případě sice jen za zhoršených povětrnostních podmínek, ale už vzhledem k tomu, že jsem právě tehdy zvyklý razantně přidat... :twisted:
Naopak v těchto situacích ubírat se už na stará kolena fakt učit nehodlám, abych náhodou nedopadl takto:

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/rid ... l-40292999
Tak za tohle asi auto nemohlo.Spise dutá hlava s přesvědčením,že překoná fyzikální zákony..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

Nejspíš aquaplaning.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Ani s tebou, NOVONe, si nerozumíme. Proč? Inu proto, že neznám žádnou jinou značku (zůstaneme-li u značek, což je, uznávám, poněkud zavádějící), která by vykazovala tak propastné rozdíly mezi jízdními vlastnostmi na suchu a za zhoršených povětrnostních podmínek.

A máme tu další otázku, proč tomu tak vlastně je? Konstruktéři BMW nahánějí jízdní vlastnosti příliš radikálním nastavením geometrie podvozku a kinematiky závěsů kol, která nutí pneumatiky dělat na jejich styku s vozovkou něco, co jim není vlastní. A tohle funguje fakt jen na suché vozovce s kvalitním povrchem, na vlhké s horším povrchem je to najednou naopak ke škodě věci. :idea:
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

Hlavně díky slavným run-flatům jsou nuceni použít měkké silentbloky, aby kompenzovali hlučnost a diskomfort těch pneumatik. A když se takové auto na rozbité cestě "roztančí", ve spojení s šíleným setrvačným momentem těžkých kol a pneumatik je zaděláno na průser. I na suchu. O nějaké zábavě za volantem nemůže být vůbec řeč. BMW pro mě skončilo generací E90, možná ještě soudobá řada 6 s V8 by stála za hřích, ale to je asi vše...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Mezi lety 2007 - 2011 jsem měl příležitost občas použít BMW 730d, přičemž každým rokem se měnilo za nový model, resp. kus. A vždy to byl z hlediska jízdních vlastností na mokru, neřku-li na sněhu, totální průser, a to navzdory snaze servisu to alespoň trochu vylepšit změnou nastavení ESP s přihlédnutím k použitým pneu. Nejspíš si toho byl vědom i výrobce, když z roku na rok měnil u nových aut rozměry disků kol a pneumatik.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Jerry3 píše:Skutečně se domníváš, že např. jízda po volné silnici rychlostí mimo limit, kdy řidič nikoho neomezuje a ani neohrožuje, je prasení ?
:D sme asi dva top národy na svete s podobnou mentalitou, ktorá dokáže určiť, čo zo stanovených predpisov sa ešte môže a čo nie :mrgreen: :lol:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

jerome píše:sme asi dva top národy na svete s podobnou mentalitou, ktorá dokáže
maximálně prasit i v rámci toho, co se podle předpisů může. Přitom ti, kdož mají na starosti dozor nad dodržováním předpisů, se typicky (a srovnatelně tupě s těmi prasícími) soustřeďují výhradně na jejich (těch předpisů) literu, nikoli na základní účel. A tak i díky neschopnosti postihovat dobytky a vynutit si plnění smysluplných příkazů a zákazů zde dnes máme absolutně nepřehledný a nesourodý soubor předpisů majících ambici (u)regulovat úplně všechny situace, což se ovšem v praxi uplatňuje až v momentě kvalifikace příčin dopravních nehod.

Přitom ještě v 70. letech min. st. si ti rozumní z množiny řidičů vystačili s pouze třemi základními "předpisy": jezdit tak, aby nikoho nenabourali; jezdit tak, aby nenabourali sami sebe; jezdit tak, aby nikomu nepřekáželi. Přiznávám se bez mučení, že mně, jakožto produktu autoškol 70. let, se tyto tři základní zásady naplňují stále obtížněji, a to především kvůli předpisům samotným. Dilematem současnosti totiž je, zda mám dát přednost havárii způsobené někým jiným v zájmu mého dodržení předpisů, nebo se mám i nadále snažit o úspěšné řešení nehodových dějů způsobených někým jiným za cenu toho, že já kvůli tomu poruším předpisy. :?
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Chce to len prísnejšie pokuty á la swiss a hneď bude lepšia situácia na cestách.
https://www.slovak.ch/auto-vo-svajciars ... arsku.html
To odobratie auta je bomba ;)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

lefort píše:Hlavně díky slavným run-flatům jsou nuceni použít měkké silentbloky, aby kompenzovali hlučnost a diskomfort těch pneumatik. A když se takové auto na rozbité cestě "roztančí", ve spojení s šíleným setrvačným momentem těžkých kol a pneumatik je zaděláno na průser. I na suchu. O nějaké zábavě za volantem nemůže být vůbec řeč. BMW pro mě skončilo generací E90, možná ještě soudobá řada 6 s V8 by stála za hřích, ale to je asi vše...
640i GT,r.v.2018,Xdrive
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

Ne, já měl na mysli E63 :!:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

jerome píše:Chce to len prísnejšie pokuty á la swiss a hneď bude lepšia situácia na cestách.
https://www.slovak.ch/auto-vo-svajciars ... arsku.html
To odobratie auta je bomba ;)
Jednak se to takhle francouzsky nepíše, jednak to rozhodně není jen o těch pokutách a už vůbec ne o rychlostech. A to ti oznamuji jako ten, kdo v CH prožil kumulativně počítáno 10 let, před i po zavedení oněch drakonických pokut v září 1996, resp. změně právní kvalifikace překročení rychlostí o 30 km/h z přestupku na trestný čin, a kdo tam vcelku pravidelně stále jezdí. Svět prostě není černobílý a univerzálně uplatnitelný recept a dokonce ani úspěšně přenositelný recept prostě neexistují.

P.S.: Zrovna v červnu jsem zíral, jak koncerňáci v kantonu Tessin prasí, "samozřejmě" že v rámci rychlostních limitů.
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2259
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Jaké auto?

Příspěvek od tonny »

Když chci Jaguára, nedávejte mi BMW https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/n ... cle-detail
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Jerry3 píše: Svět prostě není černobílý a univerzálně uplatnitelný recept a dokonce ani úspěšně přenositelný recept prostě neexistují.
Tak to by si sa teda divil,ako by sa to na cestách skľudnilo a preriedilo :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět