nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od Pitris »

Fear93 píše:A co říkáte na olej Sunoco synturo gold 5w40 pro tfsi BWA? Výkon sériový 147kw... mechanik mi ho doporučil
Úplně klidně. Sunoco je :wink: A když budeš měnit po 10-ti tkm, bude dobře (v) motoru....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
AudiA3
Příspěvky: 23
Registrován: pát lis 01, 2013 15:30

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od AudiA3 »

já jezdím s bwa 180kw na 5w50 od Sunoca, jezdí to:)) měním po 10k km.. :wink:
PavolRS
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 16, 2019 15:24

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od PavolRS »

Ahojte,
Čítal som mnoho príspevok v tomto vlákne ale chcel by som sa predsalen uistiť.
Mám totiž Octaviu II RS ale s modernizovaným motorom CCZA EA888 (nie teda BWA EA113).
Doteraz v nej boli používané oleje v autorizovanom servise vo švajčiarsku (Longlife) a momentálne je v nej Shell 5W-30 ktorý plní normy VW 504.00 / 507.00
Problém je že mám zakúpený olej Millers Oils Motorový olej XF LONG LIFE 0w40 ktorý spĺňa normy VW 502.00 / 505.00.
Pod kapotou však je napísané že VW Recommends VW 504.00.
Olej má v popise že je low SAPS.
Odporúčate daný olej použiť pri výmene oleja? Motor má najazdené 160 000km.
Kúpil som k nemu aj aditívum Millers Oils Engine Flush. Čo som sa dočítal že nejde o žiadnu agresívnu chémiu a že Millers ho odporúča pred prechodom na Millers Oils. Máte niekto skúsenosť? Použiť či radšej nie?
S Autom som najazdil od kúpy cca 2000km a dolial som zatial preventívne 0,1l oleja, takže mu olej moc nechutí čož je fajn.
Ďakujem
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od Pitris »

Klidně tam ten Millers 0w40 dej. Bude vhodnější (a lepší) než olej normy VW 504. A ten Engine když už ho máš, tak ho klidně dej taky. Jen bych olej měnil do 10-ti tkm u krátkých či ostřejších nebo do max. 15-ti tkm při dlouhých klidných jízdách (ale i tak raději dřív).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
PavolRS
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 16, 2019 15:24

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od PavolRS »

Chcel by som sa s Vami podeliť o veselú skúsenosť čo sa mi stala.
Nalial som do auta aditívum Millers OIls Engine flush (cca 50ml z 250 mi ostalo vo flaške) a nechal som motor naštartovaný na voľnobeh len na 5 min na odstránenie najväčších kalov.
Pri pokuse odtiahnuť skrutku na vypúšťanie oleja račňou sa zničila hlavička, hoci som mal správny Torx nástavec, nechápem to. Olej mal 100 stupňov takže vaňa bola roztiahnutá.
Momentálne auto stojí už druhý deň odstavené, nemám odvahu ho ani štartovať ani nič.
Musí sa dať odtiahnuť a buď v servise niečo vymyslíme so šróbom alebo kúpim druhú vaňu.Aké si myslíte že to môže mať následky na motor? Myslím použitie Millers Oils Oil Flush.
Môžem rovno zháňať druhý motor vzhľadom na to že tam aditívum ostalo alebo stačí len preliať rýchlo iným olejom?
Ďakujem
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od pepoh »

:lol: vzdy sa da odsat hadicou cez otvor tycinky... v obi som videl 12v cerpadlo na toto..
samozrejme s teplym olejom to pojde lepsie
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
jojto
Příspěvky: 79
Registrován: čtv úno 08, 2018 11:23
Bydliště: V ťahači, v návese, na ponku, v jame alebo v sklade.

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od jojto »

PavolRS: Zbytočne robis paniku. Namiesto toho strhnuteho torxu tam skus opatrne vbit imbus (vana bude z hlinika). Ak nepomoze, tak navarit a povolit. Kludne to nechaj pred vypustenim este 5 minut bezat, nic sa nestane. Osobne by som s tym nejazdil (odvoz do servisu), aj ked pripady z praxe su rozne. Ten Miller Engine Flush nie je ziadna sracka na baze chloru a defakto pri vypusteni tam vzdy nejaka koncentracia zostane.
Ford Focus II Turnier 1.6i 2010 SHDA - Ford Formula 5w-30 A5/B5 --> Shell Helix Ultra 5w-30 A3/B4, na zimu Shell Helix Ultra 0W-40 A3/B4. Aktuálne celoročne Shell Helix Ultra 5W-40 (výmena po 8000 km).
AudiA3
Příspěvky: 23
Registrován: pát lis 01, 2013 15:30

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od AudiA3 »

tvle, co je za problém s tím, že tam zustalo aditivum? a nechápu, co ti dělá torx na výpušťáku vany, tyhle auta maj mít klasickej šroub, nepleteš si to náhodou? :mrgreen: protože ptát se jestli nemáš shánět druhej motor při ztrženém šroubu na vaně a flushi v motoru :mrgreen: :mrgreen:

pokud tam máš jen ztrženej šroub, ale neutrhnul si hlavu, tak to buď povol namlácením o číslo menšího, nebo zkus velký sikovky, ale lepší by bylo ten menší oříšek.. jestli tam máš opravdu torx, tak namlátit o něco větší ostrej.. a před vypuštěním ohřát chvilku ať to líp teče.. no big deal :wink:
PavolRS
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 16, 2019 15:24

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od PavolRS »

Tiež nechápem, ale jedná sa o originál skrutku z môjho auta čo tam je od výroby (ten typ).
Ak by ste chceli pogoogliť, jedná sa sa o Skrutka olejovej vane Škoda N 911 679 01.
Dnes príde kamarát, nejaku ju dostaneme hádam preč :lol:
Ďakujem všetkým
header009
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 13, 2012 21:46

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od header009 »

Ahoj,
možná mě tady zpražíte, že jsem línej si vhodné informace najít sám, nicméně jsem to tady pročítal horem dolem a nedobral jsem se ke kýženému výsledku.
Řeším olej do 2,0TSi CHHA, což by měla být nejnovější generace motoru z řady EA888 gen. 3. Kombinace MPi a FSi.
Hodlám přejít na interval oleje 1rok / 15Tkm (mimochodem, v DP je pro Čínu předepsáno první výměna po 5Tkm a pak každých 10Tkm nebo rok :D ).
Auto provozuji v režimu kratších tras, nicméně rozhodně ho netrápím jen na krátkých trasách a přestože mám DSG tak motor využívám v celém rozashu otáček.
Podle norem by tam mělo přijít vw 504.00/501.00 asi by bylo vhodné dodržet kvůli tomu, že budu olej měnit v autorizáku.
do předchozího 2,0TDi PD jsem lil mobil ESP 5w30 a když jsem to tak nějak procházel, tak mi vyšel opět tento olej...
Nějaké návrhy na parametrově ideální olej bez ohledu na značku v dobrém poměru cena/výkon ? Už z principu bych se rád vyhnul značce Castrol
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od Pitris »

Předpokládám že doporučeno ne 501.00 ale VW 504/507, a že tam ještě není filtr pevných částic.
Mobil1 5w30 ESP je sice ve své třídě jeden z těch hodně dobrých, nicméně bych se vykašlal na ekoolej 504/507 a dal poctivou 0w40, 5w30 nebo 5w40 s ACEA A3 (ne C3 :!:) a event. i s normou VW 502. A měnil po 10-ti tkm / po roce.
A můžeš hledat třeba Ravenol, Shell, Q8, Yacco, Sunoco, Valvoline, Repsol, Mobil1.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od Pedro »

Se divim ze dalsi a dalsi... takovy vlakno samostatne existuje.

Chybi tu jeste dalsi.
O rs a f kombiku. Chci vostry levny auto ale potrebuju vozit kocarek.
header009
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 13, 2012 21:46

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od header009 »

Pitris
dekuji za odpověď, samozřejmě je správně norma 504/507, jen jsem to špatně opsal. A ano, vozidlo jeste neni vybaveno OPF.

V tomto pripade se mi celkem libi Mobil1 FS 0w-40 ? a je celkem za pěkný peníze.
Nebo doporučíš něco lepšího v podobné cennové relaci ? Přišel jsem si pro radu, proto jsem otevřenej všemu.

Pedro, vzdyt ja jsem nezalozil nove vlakno, jenom jsem polozil dotaz ve vlaknu ktere zalozil nekdo jiny. Ano mozna je tu techto dotazu vicero, mozna i stejnych, chapu ze vetsina lidi sem prijde s tim, doporucte mi nejlepsi olej aniz by si dali jakoukoliv praci. Ale od toho to forum je ne ?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od Pitris »

Mobil1 FS 0w40 je jedna z velmi dobrých alternativ. Dále např. v 5w40 Ravenol VST či VSI, Sunoco Gold nebo třeba Yacco VX 1000 LL, a v 5w30 i 5w40 jsou Shell Helix Ultra nebo Valvoline SynPower.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1741
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: nejvhodnější olej pro Octavii RS 2.0 TSI

Příspěvek od kornel »

nejaké zistenia z reálu..
Posledný cca 3/4 rok som mal v 2.0TSI olej <<Ravenol SSO 0w-30>> (HTHS = 3,5mPa.s), miesto dovtedy dlhodobo používaného <<MO CFS 5w-40 NT(+)>> (HTHS = 3,97 mPa.s)...
Práve niekedy od toho času zmeny oleja na "ľahkejšo-bežnejší" sa postupne začal objavovať istý problém s motorom, konkrétne nerovnomernejší chod v nízkych ot. na nižších prev. stupňoch, občas záškuby/pocukávania.. postupne to prerástlo až do občasného no časom stále častejšieho padania do núdzového režimu s pridruženou hláškou EPC (k tomu občas aj "check engine").. tieto po zhasnutí motora zanikli, no pri následnom naštartovaní zvykli opäť skôr či neskôr naskočiť aj s padnutím do núdzaku.. Do núdzaku to zvyklo spadnúť pri akcelerácii z 1 alebo 2 pr. stupňa niekde v pásme 1200-1800ot. s tým, že motor akoby nereagoval na krátky moment na akékoľvek stlačenie plynu, niekedy už vôbec a bolo treba vypnúť motor a znova naštartovať.
pozn.: Ak som sa rozbiehal veľmi plynulo a jemne, tak to do núdzaku takmer nikdy nespadlo. Vo vyšších ot pri akcelerácii to padlo len zriedka.
Toto celé sa takto dialo prakticky zhruba pol roka až do nedávnych dní (posledné 2 mesiace to padlo do núdzaku každý deň aspoň raz)..
Diagnostika smerovala na klapky v saní, no po skontrolovaní ich stavu a ovládania, nevykazovali žiaden problém (boli komplet menené pred 100tis.km).. ďalej sa vymenila škrtiaca klapka za novú originálnu + nastavenie. Diagnostika vypisovala ešte problém s plynovým pedálom, ten bol vymenený za nový..
No problém stále pretrvával.
Pred cca 2 týždňami som vymenil olej za pôvodný MO CFS 5w-40NT+, od vtedy motor beží ako hodiny, má lepší hladší chod, neškube s ním, necuká a čo je hlavné od vtedy sa opísané problémy ani raz neobjavili.. ešte tomu celkom nerozumiem, no začínam mať podozrenie, že s Ravenolom 0w-30 mohol byť problém s nie vždy dostatočným tlakom oleja pre systém časovania ventilov vo väzbe na systém tzv. vnútorného EGR (ktorý pracuje ozaj veľmi komplikovane a natáča/prekrýva ventily bárs kedy podľa mixu viacerých vstupov).. (je pravda že aj takmer 2 litre Ravenolu som počas 9tis.km musel doliať..). Nejako nemám iné vysvetlenie zatiaľ.

P.S túto moju teóriu čiastočne podporuje aj fakt, že ako sme nie tak dávno zistili.. vnútorné EGR u týchto TSi najviac prekrýva ventily práve v počiatočnej fáze/momente razantnejšej akcelerácie (povel na škrtiacu klapku/akcelerátor).. následne po tomto počiatočnom momente v rámci razantnejšej akcelerácii to vracia nazad do pôvodných neagresívnych stupňov natáčania (už neprekrýva).. pri plynulej jemnej akcelerácii sa to prakticky nedeje a časovanie ventilov pre "činnosť vnútorného EGR" je neaktívne.
Odpovědět