Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Durex »

Jojo, o tom těsnění se ví. Každopádně jsou motory blbuvzdornější a pak ty citlivější. A u těch citlivějších si myslím,že si za to můžou majitelé tak trochu sami. I když je dnes doba zrychlená, co se vývoje týká a testují v podstatě zákazníci, tak ale pořád testy a motorové zkoušky probíhají a kdyby to bylo konstrukčně opravdu blbě, tak se to musí projevit jak na brzdě, tak pak i u každého auta v provozu. A jelikož to tak není, tak je to souhra okolností, které zapříčiní ono selhání. A tak se optimalizuje,aby to bylo více blbuvzdorné … A oháněť se tím,že je to v běžném provozu, že se to nestalo ani na okruhu. No však právě proto. Na okruh nikdo nevyjede se studeným motorem a nedá mu hned čočku …
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Durex »

Každopádně trochu odbočím. Přijde to jen mě,že potkávám víc citroenů? Vím,že když si člověk koupí nějaký auto a nebo o nějakém přemýšlí,tak ho najednou všude vidí. Ale poslední dobou samej citron a frantík. Pozice škodovky a VW je neotřesitelná,ale nikdy sem si nevšiml,že by frantíků bylo tolik. Možná, že když sem měl mondeo,tak sem jen všude viděl forda :lol: :lol: :lol:

Každopádně včera cestou domů za sebou 2x C3, jumper, jumpy, stará xsara a zx. A to sem jel prdelema. Nemám na mysli hlavní tahy. Samozřejmně nejeli takto za sebou ve vláčku. Proloženo oktávkama,fábiema mondeem, focusem atd ... Ale asi ano, jen si toho víc všímám ... A taky si všímám,že neprasí jen koncern. Ale je pravda,že vede.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

V pondělí večer jsem jel na motorce dvakrát napříč celou Prahou a připadal jsem si jak otevřená láhev s pivem, na kterou VAGinistické vosy útočí ze všech směrů. Nejvíc mne však dostal řidič VW Up, jenž měl potřebu mi dokazovat, že jemu to jede líp, resp. víc, a to za cenu opakovaného vytváření nehodových situací. :x Pro pořádek podotýkám, že jsem jel piánko v rámci "hadu" ostatních vozidel, jehož pohyb byl občas přerušován červenou na semaforech.

P.S.: Můj pohled na četnost výskytu konkrétních značek vozů v provozu není nijak ovlivněn tím, kterou značku zrovna řídím já.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1740
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké auto?

Příspěvek od kornel »

Som akurát pár dni na navsteve u rodicov.. Pred barákom je pomerne veľké parkovisko v pomere k počtu áut (nikdy nie je problém pohodlné zaparkovať).. V lete je ovšem problém s absenciou tieňa a prehrievanie interiérov tu parkujucich aut.. Medzi príjazdovú cestou a samotným parkoviskom sú dva trávnaté ostrovčeky s košatým stromom, ktorý vrhá pomerne veľký tieň.. no akurát na tu príjazdovú cestu.. To je ale dostatočná pozvánka tento tieň využiť primitívom na Superbe, ktorý tam veselo odparkoval auto na niekoľko hodin aj za cenu blokovania cesty , kedy je nutné obchádzať do protismeru a nakoľko je tu aj menší nákupný market, je to neprehľadné a výrazne zvyšuje riziko nehody. P.S. na dotyčné auto bola osadená papučka po avize na políciu.
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Shi »

Jerry3 píše:Jak se dělí zákazníci? Na hloupé a neinformované. Jaký je mezi nimi rozdíl? To druhé je zdvořilejší pojmenování pro to první. :mrgreen:
S tímto podivným pojetím by zákazník musel být pomalu expert na všechno. Já jsem totální exot a mám snahu si informace shánět už proto, že mě děsí co všechno neví ani ti, u koho se znalosti předpokládají tak nějak automaticky. Ovšem dobrat se nějakých informací bývá občas nadlidský výkon. Posledně jsem potřeboval zjistit něco ohledně vytápění a první člověk, který byl schopný mi odpovědět, byl inženýr/projektant v teplárně. Přeci není normální, aby do teplárny volal koncový spotřebitel, který potřebuje informaci, která je zcela běžně potřebná, pokud se postupuje tak, jak by se postupovat mělo.

U prodejce aut při přebírání nového auta:
Já: Jak má být správě nastaveno sedadlo a opěrka hlavy ?
Prodejce: Třeští oči, lapá po dechu a pak blekotá nějaké nesmysly.
Já: Kontrolovali jste tlak v pneumatikách ? Minule mi předali auto se skladovacím tlakem, který je o 1 bar vyšší, než na čem se dá jezdit ...
Prodejce: Samozřejmě, technici to udělali jako součást předprodejního servisu. Ale klidně to můžeme zkontrolovat. Kontroluje a následně upouští 0,5 baru, já si pak doma další den snižuji o dalších 0,3 baru ...

A takhle je to se vším včetně návštěvy u doktora. Je super, když víte, že doktor plácá nesmysly a ze systému není cesty ven kromě vycestování do zahraničí. Považuji za zázrak, že se mi podařilo najít zubaře, který mi byl schopný odpovědět na mé otázky tak, že to dávalo smysl. Nejen že mě přesvědčil, že ví co dělá, ale taky mi vysvětlil proč to u něj nebolí ani během zákroku a obvykle ani po něm.
K mému úžasu hlavní důvod je technologická kázeň a důsledné dodržování doporučených postupů bez ohledu na to, jak dlouho mu to zabere, protože platící zákazník jsem pro něj já a ne pojišťovna. Takže nespěchá a dělá to pořádně.

Já pořád věřím, že ten kdo něco dělá by měl věci dělat tak, aby zákazník nemusel vědět skoro nic. Podobně jako když si přeberu od prodejce auto, tak nemusím řešit jaký rychlostní index mají gumy, protože má být prostě dostatečný.
Ovšem už se mi stalo, že jsem si objednal gumy s indexem H a když mi dodali gumy s indexem T, tak se mě zkoušeli ukecat, že to není žádný rozdíl - samozřejmě aniž by se mě zeptali kde, čím a jakým stylem jezdím.

Já prostě odmítám být expert na všechno.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Shi píše:A takhle je to se vším včetně návštěvy u doktora. Je super, když víte, že doktor plácá nesmysly a ze systému není cesty ven kromě vycestování do zahraničí....
S dovolením :) pokračování tady: ostatni-t3528-2863.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké auto?

Příspěvek od pepoh »

NOVON píše:Miojogi: Pokud tam je ten slavny vytvor ze spoluprace s PSA, cili 1.6 VTI,tak se ani nedivim.
tu spolupracu s bmw im bol cert dlzen. motor sa daval aj do mini, tiez s problemami. boli aj upravy dielov pre mini, ale nezabranilo to napr zvysenemu briketovaniu sania.
situacia sa vyhrotila az tak ze jazdenky su doporucovane s 3val (psa dizajn), a tieto 4val nebrat..
apropo nemecke motory, sa nestacim divit ake konstrukcne problemy sa riesia na zahr.forach.
"made in germany" to je dneska snad uz vulgarizmus ... :?
Durex píše:Každopádně trochu odbočím. Přijde to jen mě,že potkávám víc citroenů?
za posledny rok c3 1.gen je ich tu hodne. za tisicku z bazaru sa nedivim
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Jaké auto?

Příspěvek od dany01 »

Jeden príklad , bohužiaľ moje auto - 3 mesačná KIA Ceed 1,6 crdi, 2 X auto nepojazdné,vymenene 2 vstreky. Najskôr 2300 km 1 valec 2 1/2 týždňa v servise, min. týžden 2500 km 4 valec - 2 dni preč,po týždni ten zvuk zas nieje dobrý, čakám kedy prdne další , je už 7 tis. hlásení v systéme KIA na vstreky kde odchádza elektronika. A zatiaľ sa nevie kedy to bude vyriešené.....výrobca o tom vie , rieši to a napriek tomu tie autá predával, takto klamať zákazníkov len aby sa predávalo...
Ešte si pamätám ako mi niekto napísal ze som urobil dobre a zmenil značku zo Škoda na KIA . Už ma tá eufória nového autá prešla a začnem hľadať právnika aby som sa zbavil toho črepu, po 3, 4,5 reklamácii?! Koľko by som mal čakať.....
Začnem ja veru banovat ze som sa zbavil 19 rocnej Octy TDi , ktorá jazdila bez problémov, škoda hrdzi ze mala, kvôli tomu som aj menil
"Viac sa vozim na odťahovke ako v aute"....a bojujem s Assistence
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké auto?

Příspěvek od pepoh »

ochrana spotrebitela- ak sa >=3x pokazi to iste, mas pravo odstupit od kupnej zmluvy. a vratenie €€....
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Brembo »

zase to má pomýlené cca 14 minuta. Od kedy sa pri radení nahor dával medziplyn?
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Nahoru 2x spojka....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké auto?

Příspěvek od pepoh »

LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: Jaké auto?

Příspěvek od rosso »

S BMW má bohužel pravdu. Naleštěný prd, co se sere.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Brembo »

Pitris píše:Nahoru 2x spojka....
ved práve,no on tam spomýna medziplyn pri radení nahor a tým to celé skurvíš. Radenie na 2x ovládam,jazdil som s nesynchronizovanou prevodovkou.
Naposledy upravil(a) Brembo dne pon črc 22, 2019 15:42, celkem upraveno 1 x.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Odpovědět