Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od yosemitak »

Chemie Chemical Guys je obecne spise podprumerna, dobrych produktu maji jen par.
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od pepoh »

...na uplnom zaciatku cez ebay som kupil veci (ked so o tom hovno vedel) v dobrej viere ze to snad bude ok. skoda ze som nevedel ze chemical guys je prepadak,to snad zelena zelva lepsie funguje. :lol: mam stastie momentalne na dodo; soft99; meguiars.
https://autoefekt.sk/znacka/dodo-juice- ... n=119%20no lokalne je to lacnejsie, hlavne ebay postovne poplatky dvihaju cenu..

toto je ako gelova wd40 na plasty..furt mastne na dotyk, a rychlo zmizne z povrchu.
co s tym ??? darovat nepriatelovi :mrgreen: .. aj ich praci gel, to je snad iba zafarbena voda? :mrgreen:
Obrázek
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od shalibaba »

pepoh: tak si mi navnadil, tak dneska časnější vstávání a převoskování Supa tímto:
Obrázek

Na pneu asi nejlepší již zmiňovaný krém od Soft99.

Také jsem ve svých začátcích nakoupil něco od CHG - něco dobrý, něco ne.
Dobře funguje jejich APC, šampon V7 high gloss, impregnace kůže. Na plasty VRP - na ven propadák, sdělávám ho nyní na plastové rohožky.
Ještě vůně ve spray nejsou od nich špatný - New car, pinacollada a Cherry.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od Brembo »

Na plasty v interiéri sa mi najviac osvedčil,i ked to bude zniet podozrivo a nepravdepodobne sprej ROX z Kauflandu-mechanická pumpička,modrá 0,5 l flaška. Vydržal najdlhšie,nebol mastný.Pasta na plasty od 3M-velké sklamanie,ale hodí sa na ich čistenie. Korytnačkový gél je tiež pomerne slušný,len sa horšie aplikuje.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od shalibaba »

Na interiér, používám už delší dobu s úspěchem polomat:

Obrázek

Akorát, že jsem ho vzal 5l a při jeho minimální spotřebě ho budu mít tak na 20 let :roll:
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od pepoh »

Obrázek Obrázek
fotak v mobilu :? .. pri ciernej pridal odrazivost a pri bledej ubral. v reale to vypada vyvazenejsie.

sampon DJ sour power ;
https://www.youtube.com/watch?v=OhkIbFJ ... e=youtu.be
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od Jerry3 »

Včera jsem vyzkoušel přípravek (v sadě s hadříky) noH2O. Očekávání jsem neměl žádná, ale nechal jsem se příjemně překvapit. Až na cenu skutečně výborná věc! :wink:

P.S.: Po dlouhé době se mi podařilo poměrně snadno odstranit např. hódně staré "zaschliny" hmyzu na čumáku auta.
j.kiwi
Příspěvky: 195
Registrován: úte čer 03, 2008 13:52
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od j.kiwi »

já teď pořídil toto - Bilt Hamber Double Speed Wax 250 ml - a musím říct, že poměr cena výkon je super¨- auto co stojí venku je stále po 2mesících lesklé a stačí je opláchnout wapkou a osušit jelenicí :wink: . Voda na něm stále kapičkuje a hmyzáci jdou krásně umýt

Akorát při nanášení je nutné dát pozor, aby člověk nedal velkou vrstvu - pak se to hůř rozlešťuje. Samozřejmostí je důkladná očista laku a lehce abrazivní leštěnka před voskováním

a plechovka je tak velká, že to budu mít na mé 2 auta tak na 2-3 roky :D
VOLVO V60 D3 Momentum 2020
VW Golf 7 R line
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od lefort »

j.kiwi píše:auto stačí je opláchnout wapkou a osušit jelenicí...
Ideální na vytvoření tisíců drobných škrábanců :-(
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
j.kiwi
Příspěvky: 195
Registrován: úte čer 03, 2008 13:52
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od j.kiwi »

karoserii chrání 2 vrstvy vosku :D , tak jaképak škrábance :lol: :lol:
VOLVO V60 D3 Momentum 2020
VW Golf 7 R line
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od lefort »

No když myslíš...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od pepoh »

j3 je to vlastne "waterless", bezvode mytie. fajn by mohol byt aj fukupika sprej.
videl som aj klasicky sampon ktory necha keramiku az na 2 mesiace.
jelenica je prezitok, pouzivaju sa huste mikrovlaknove uteraky.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od Jerry3 »

pepoh píše:...jelenica je prezitok, pouzivaju sa huste mikrovlaknove uteraky.
Ano, čtyři kusy jsou součástí balení NoH2O: 2 x zelená utěrka, 1 x žlutá (všechno stejný materiál) a 1 x bílá na "skla" (trochu jiný materiál).
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od pepoh »

Obrázek
vratim sa k tomuto teflonu na vodnej baze. doteraz som si myslel ze to smejd, lebo to poriadne nefungovalo. po testoch som zistil ze funguje pekne, ale za istych okolnosti.. :P
skusil som vycistit lak s lestenkou "dj-lime prime" (tym padom som zbrusil aj vosk..); novy vosk a tento sprej. uz to odpudzuje vodu. asi povlak po sampone branil prichyteniu.
streknut na molitan a rozotriet-mala spotreba; smuhy po zaschnuti idu dolu s vlhkou handrou
sprej mi pomaly konci, kupim jeho brachu-fukupika. je na sio2+vosk principe. ma byt vhodnejsi k prirodnym voskom. vydrz ma byt rovnaka 90dni.
dovod preco tieto spreje je, ze prirodny vosk sice dobre vyzera, ale moc chyta spinu.
dnes som zistil, ze lime prime lestenka chemicky rozpusti aj asfaltove bodky.. :wink:
Obrázek
jeden pokus mi vrta hlavou, ci je mozne vrstvenie voskov neabrazivnou lestenkou. alebo ci ho chemicky znici..
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od pepoh »

pepoh píše:
jeden pokus mi vrta hlavou, ci je mozne vrstvenie voskov neabrazivnou lestenkou. alebo ci ho chemicky znici..
starsia odpoved priamo od "doda" na fore, je ze limeprime-lite je na toto ideal. :wink:

k tym sprejom hore. prekvapenie ze aj na obale fukupika je napisane "ptfe"... vypada podobne, s trochu odlisnym pachom. je pravda ze na miernu spinu staci streknut a utriet, defacto waterless. (fusso sprej potrebuje cisty povrch.) cistiaci ucinok priemer. skusane na zadvernych priestoroch.

v zlave cca 9€ tento keramicky sampon. https://prostaff-jp.com/products/s-56/ slabsie cisti, mal som dojem ze je to vodou aktivovana keramika. pouzil som sampon na wapke, oplach a dodavanou spongiou (slabe) nanasal tento sampon, oplach. asi ta huba ma vyriesit slabsie cistenie. beading-sheeting :wink: aj na plastoch.
vizualne lak moc fajn, skoro jak dj sourpower-sampon s karnaubou (ten ma kratku vydrz :oops: ).
huba bude akurat na brusny sampon meguiars.

dj-low on eau-v spreji mam silnejsi pomer 20:1. v porovnani s ostatnymi ^^^^ cistil najlepsie.
Odpovědět