Motul ?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Wolf7991941
Příspěvky: 59
Registrován: ned úno 25, 2018 21:26

Re: Motul ?

Příspěvek od Wolf7991941 »

Dobre no , tak asi sa pýtam zle no ... Ja som chcel najplv aj kôli vykonu a spolahlivosti 1.6 klasiku ale ja som sa do toho nevyznal a bola v ponuke len FSI ... Ok , neviem nič , však ja si to priznám že sa nevyznám do aut som laik a učím sa po internete aby som sa mohol postarať o auto ako viem...Len mi je divné že všetci koncernáci nič neviedia alebo večšinou...Ďakujem za rozumne príspevky všetkým...Aspom som sa dozvedel že príčiny tých podpalenych ventilov sú rôzne , aspom že tie hydrošteli som vymenil.Len ma ..re že mi mechanik nepovedal že mam vymeniť tie kružky , ako som hovoril bol toho nazoru že pri takom aute je to riziko davať do neho peniaze lebo si to nemusí sadnúť.100 ludí sto chutí...
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motul ?

Příspěvek od Jerry3 »

S těmi kroužky se to má asi tak: FSI silně zakarbonovává nejen sání, ale i olej. Částečky karbonu jsou tak malé, že je olejový filtr nezachytí. Přitom jsou silně abrazivní a v kombinaci s olejem fungují jako jemná brusná pasta. Tato brusná pasta poměrně rychle způsobí vyhlazení povrchu válců, resp. ztrátu honování. Proces postupuje o to rychleji, oč modernější honování bylo při výrobě aplikováno a oč méně viskóznější olej je používán.

Pokud se u motoru s již "setřeným" honováním vymění pouze pístní kroužky, bez přehonování válců, obvykle nedojde k jejich řádnému záběru a situace se často zhorší, neboť naopak dojde k jevu zvanému "glazing", tj. k lokálnímu vyhlazení částí ploch válců do zrcadlového lesku. Na takovém povrchu se olej neudrží, tudíž dochází k lokálnímu přehřívání a následkem toho i k vydírání těchto ploch (tuším, že se tomu říká "pitting"). A to je začátek rychlého konce.

Bacha, pokud se plochy válců před nasazením pístů s novými kroužky přehonují "doma, na koleně", už nikdy nesmí do motoru přijít olej se sníženou HTHS viskozitou!

A takhle bych mohl pokračovat prakticky do nekonečna...
Wolf7991941
Příspěvky: 59
Registrován: ned úno 25, 2018 21:26

Re: Motul ?

Příspěvek od Wolf7991941 »

Takže som to pochopil tak , že jedine to urobiť s výbrusom a vtedy by to malo byť ok.Respektíve pokial je tam aj už nejaka ovalita piestov tak sa to môže aj tak zhoršiť.Každopádne sa oplatí meniť olej asi skôr.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motul ?

Příspěvek od Durex »

Přesně jak píše Jerry. Já bych ještě dodal,že některé agregáty koncernu byly na kroužkách dost poddimenzované a ten proces se o dost urychlil. Ale jelikož se o koncern a auta moc nezajímám,tak ti nevyjmenuju přesně modely.

A již sem ti to tu psal o několik příspěvků výše …
Durex píše:Předně bych do vyběhaných válců nedával nové kroužky. S největší pravděpodobností to bude pak ještě horší.

Podpálený ventil je většinou z důvodu malé vůle. Takže buď zanedbaný servis a nebo závada.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motul ?

Příspěvek od Jerry3 »

8000 km bych zde bral jako limit.
Wolf7991941
Příspěvky: 59
Registrován: ned úno 25, 2018 21:26

Re: Motul ?

Příspěvek od Wolf7991941 »

OK diky chlapci , tak viem teda že by to bolo nakoniec riziko teda ako som písal.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Motul ?

Příspěvek od pepoh »

Wolf7991941 píše:To neviem , typek čo mi to predaval hovoril že to kupil pre manželku a ešte pred tým to vlastnila tiež nejaká teta.Už neviem či spominal pri kolkich km to menil.Možno pri 15 alebo aj 20 neviem už....
doverovat cudziemu cloveku.. :roll:
kazdy co predava, tak si upravi realitu, alebo hovori rozpravku "auto po nemeckem duchodci, prvy majitel. malo jete.."
keby ludia videli skutocne kilometre, by sa posrali z toho..
lenze carovne zaklinadlo "ma iba 120000km" na ludi zabera.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Wolf7991941
Příspěvky: 59
Registrován: ned úno 25, 2018 21:26

Re: Motul ?

Příspěvek od Wolf7991941 »

pepoh píše:
Wolf7991941 píše:To neviem , typek čo mi to predaval hovoril že to kupil pre manželku a ešte pred tým to vlastnila tiež nejaká teta.Už neviem či spominal pri kolkich km to menil.Možno pri 15 alebo aj 20 neviem už....
doverovat cudziemu cloveku.. :roll:
kazdy co predava, tak si upravi realitu, alebo hovori rozpravku "auto po nemeckem duchodci, prvy majitel. malo jete.."
keby ludia videli skutocne kilometre, by sa posrali z toho..
lenze carovne zaklinadlo "ma iba 120000km" na ludi zabera.
Pane bože to myslíš vážne ? :roll: Škoda že si tam so mnou nebol , ty by si mi určite povedal kto tu pravdu hovori.Teraz som spravil zase chybu že som si vôbec kupil auto nie? A od koho som ho mal kupiť ? Do ačiek som nešiel asi každý vie prečo tak prečo by som ho nekupil od niekoho kto sa mi zdal so všetkych najuveritelnejší.Ja fakt neviem od koho som ho mal teda kúpiť , ukradnúť som ho mal asi.Si myslíš že ked mi povedal čo mi povedal že som už iné nešiel pozrieť a kúpil som auto hned od neho? Uvidel som ako jazdí nezbadal som naznak že by niečo nefungovalo tak som ho kupil.
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Motul ?

Příspěvek od bjukemen »

Kazdopadne sa toho cim skorej zbav
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Motul ?

Příspěvek od NOVON »

bjukemen píše:Kazdopadne sa toho cim skorej zbav
A kup si osvědčený 1.6 MPI
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Shi
Příspěvky: 1332
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Motul ?

Příspěvek od Shi »

X-cess, je dobry olej za hodne vysokou cenu. Shell Helix Ultra 5w40 bude podobne dobry, ale bude stat polovinu...
V 5w40 je mym sampionem Ravenol VST 5w40.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motul ?

Příspěvek od Pitris »

Tak zase tak hrozný to s jeho cenou není. 5 litrů Motul 5w40 X-CESS za 740,- peněz je dobrá cena za dobrý olej :wink:
https://ebezo.cz/motorovy-olej-motul-102870
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Shi
Příspěvky: 1332
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Motul ?

Příspěvek od Shi »

Naposledy jsem ho kupoval o cca 25 procent dráž a když jsem pak našel jeho složení, tak jsem byl poněkud zklamán.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motul ?

Příspěvek od Pitris »

No zřejmě přišel o esterovou složku, ale pro běžného uživatele je stále v pohodě.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět