Ostatní

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

A vidíš tam někde US? Já jen kdyby se někde v oblasti našich "zdrojových" zájmů, které se nutně nemusejí krýt s US zájmy, něco semlelo... :idea:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Ostatní

Příspěvek od skodovkar »

"Naše zájmy" se dokonale nekryjí ani s Ruskem či S.A. ale produkty tečou, protože je to pro obě země výhodné. Navíc Evropa by měla právě diverzifikované zdroje i v politicky stabilní oblasti jako USA. Čili další plus :wink:
K tomu naroste konkurence, čili samá pozitiva. A poláci budou mezi prvními, kteří budou lačně hltat energii od velkého bráchy.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Dobře, napíšu to úplně otevřeně: Co je US po zájmech Evropy ve "zdrojových" zemích/vůči "zdrojovým" zemím, když jsou samy nyní zcela nezávislé na importu? Nebo to snad potřebuješ ještě tvrději?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Ostatní

Příspěvek od skodovkar »

Pořád mají zájem na udržení petrodolaru, čili sledují ostřížím zrakem jestli tam nevyvstane nějaký Saddám nebo Kadáfí, kteří jsou ochotni přijímat platby v EUR či zlatu.
Snížení závislosti by oproti posledním dekádám mohlo snížit množství "policejních akcí" na těchto územích - čili opět pozitivní dopad. Nemohu si pomoci, vidím zde jen samá pozitiva :idea:
Pokud si Evropa neumí vyjednat své zájmy, pak je spíše něco špatně s Evropou. Něco jako, když v Praze spadnul most. Nevinil bych povětrnostní vlivy, ale zanedbanou údržbu.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Tomu se říká dokonalá krátkozrakost! :cry:
Představ si třeba dopady uzavření Hormuzského průlivu na cenu ropy na Rotterdamské komoditní burze! :evil:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Ostatní

Příspěvek od skodovkar »

Uzavření Hormuzského průlivu by si reálně mohl dovolit jen Irán, ale nikdo jiný v dané oblasti na tom nemá zájem. Šejkové potřebují vyvážet ropu, aby se udrželi u moci (=na živu). Irán je rád, že zatápí izraelcům ze Sýrie. Tohle by bylo už moc, dostal by se pod tlak všech zemí - včetně energeticky hladové Číny (a Indie), které patří do BRICS a ke kterým má blízko :wink: Tuto blokádu by irán opravdu dlouho neudržel vojensky ani politicky :idea: To by si tamní režim teprve podepsal konečný rozsudek.
Samozřejmě dlouhodobější blokáda by se dotkla i cen v USA, ropa by prostě tekla tam, kde za ni více zaplatí :arrow: veliký problém. Podobně jako ropné šoky v 70. letech.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

No a teď si vezmi, kdo na něj nejvíc tlačí a komu je teď už úplně jedno, že ostatním vyschnou zdroje, a konečně jsi u poznání, které jsem se snažil od samého počátku naznačit.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Ostatní

Příspěvek od skodovkar »

S Iránem rozhodně nejde o ropu v prvním případě. V roce 2000 bylo považováno že centrální banky těchto zemí nejsou v moci Rothschildů: Afghanistán, Irák, Sudán, Libyje, Kuba, Severní Korea, Iran. Hádej které dvě jsou pořád nezávislé? Ano Iránská a Severokorejská :idea: Taky se odklání od SWIFTu k CIPSu jelikož mu byl omezen přístup k SWIFTu v rámci různých sankcí ze strany USA. Je to dobrý spojenec Ruska a tamní režim má zájem na stabilitě v okolních zemích. Takže tady USA budou tlačit ještě dlouho nezávisle na ropě, to se nemusíš bát :wink:
PS: a samozřejmě už prodávají svoje zdroje (včetně ropy) v národních měnách nikoliv v USD
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Možná by ti neškodilo trochu diverzifikovat informační zdroje a podívat se na to optikou vlastních zájmů.

P.S.: Kde že jsem psal o ropě v prvním případě?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Ostatní

Příspěvek od skodovkar »

Tobě se nelibi energet.sobestacnost usa. Jinymi slovy sobestacnost usa ve zdrojich vyrazne nezmeni pristup k iranu.Ja zadne zajmy krome stability v regionu nemam :) takze jak jsem psal drive. Vidim jen pozitiva.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Lubo, jsi naprosto mimo. A neskrývám, že je mi to líto. :(
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní

Příspěvek od Durex »

Já se do politiky a celosvětového dění moc nehrnu,protože nemám takovej přehled a ani nemám čas na to,abych se tím zabýval. Nicméně o dlouhodobé energetické soběstačnosti USA pochybuju. Taky pochybuju o jejich elektrické síti v souvislosti s masivním růstem elektroaut.

To,že USA v minulosti zrovna „pomáhali“ tam,kde to bylo výhodné není pochyb. Někdy tam kempovali dost dlouho a to pod různými záminkami. Především to byl boj s nepřítelem. Navíc se hodil válečný konflikt,protože zbrojení a vojenský průmysl je jeden z tahounů USA. Ostatně válka vždy byla synonymem pro pokrok a někdy dost výrazný v dost krátkém časovém úseku.

Současný prezident mi není vůbec sympatickej. Ani vzhledově a ani politicky. Je to arogantní hovado. Kde já sem něco takového už u nás viděl? … No nic. Každopádně koná v zájmu USA,alespoň to tak tvrdí,za což se na něj nemůžu zlobit. Třeba cla na EU auta a označení za hrozbu. Ona to hrozba je. Sice né bezpečnostní,ale spíš ekonomická. Ono totiž začíná tamním automobilkám ujíždět vlak. A jakkoliv se mi Mustang Bullit líbí,tak to USA asi nespasí. Ruší dost modelů a soustředí se jen na velký pickupy. A myslím,že Tesla taky splaskne jako bublina ze žvýkačky.

Jakkoliv si tamní obyvatelé myslí,že se mají dobře,tak to nebude tak růžový. Navíc ani ti nemají Donalda rádi. A číňan nespí …

V současné době u nás vládne hovězí z Polska. Našlo se další nakažené salmonelou. Tuto kauzu taky moc nesleduju. Nemám ani televizi. Teda mám,ale není na anténě. Každopádně se to našlo u jedné z firem spadající do babišofertu. A dokonce prý zvažují stopnout nákup masa z Polska. Vůbec by mě nepřekvapilo,kdyby teď šli ceny hovězího prudce nahoru. Protože bude jen 100% ověřené. Žádný levný z Polska.

Prostě dřív sem si myslel,že když se něco takovýho stane,je to prostě náhoda. Teď už na náhody nevěřím a sem v tomto směru spíš paranoidní a za vším vidím jen zájmy nějaké skupiny lidí …
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Ostatní

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:Lubo, jsi naprosto mimo. A neskrývám, že je mi to líto. :(
Nemam profesionalni vhled, tak si musim pomoci kde to jen jde - neberu zadne ceske masove ani jine medium vazne. Zavolej me az budou nastavovat zrcadlo...:)
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Do včerejška jsem nebral dnes tak hojně omílanou potřebu boje proti dezinformacím vážně, ale tys mne přesvědčil, že to má racionální opodstatnění.

P.S.: Naposledy jsem měl podobný pocit v květnu 1992, když mi můj dobrý známý ze Slovenska, velmi vzdělaný a dobře situovaný člověk, vykládal, že "rozvod" je nevyhnutelný, neboť Slovensko si už víc nemůže dovolit a hlavně nadále nechce financovat ekonomický rozvoj Česka...
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Ostatní

Příspěvek od lefort »

Je to boj s větrnými mlýny. Troufám si říct, že kvalita našich veřejnoprávních médií je velmi nadstandardní, stejně tak jako např. HN a šlo by pokračovat i dále. Ale samozřejmě musí člověk trochu "filtrovat". Když Škodovkář tohle napsal, tak se potom některým jeho názorům opravdu nedivím. :twisted:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Odpovědět