Návratnost denního svícení

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Návratnost denního svícení

Příspěvek od Pedro »

Svitim od pulky 90tych let. Soukrome i pracovne. A denni sviceni na svem aute mam. Funguje jak ma, zapojoval sam a montoval dle predpisu. Na Fiatu, pritelkyne nechce.
Zadnou navratnost od toho necekam. Neni co. Krome H4, jsem za 8 let zadnou zarovku nemenil.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27350
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Návratnost denního svícení

Příspěvek od Pitris »

Já - pokud denní světla fungují jak mají (jen vpředu, a jen ty světla - bez parkovaček, koncových, bez palubovky atd.), a jsou používány tak jak mají být a kdy mají být, a jsou pro denní svícení homologované (značka RL) - tak proti nim nic nemám. A sám je tak používám.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4854
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Návratnost denního svícení

Příspěvek od bjukemen »

Jarda: ano u aut
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Návratnost denního svícení

Příspěvek od pepoh »

bjukemen píše:Kazdopadne celodenne svietenie neschvalujem
(a teraz do mna)
si predstav ze by dopr.znacky nemali reflexnu upravu.
kvoli tomu ze v noci "svietia" ich vidim/vsimnem vcas a lepsie jak cez den

jedine co na samodomo drl neschvalujem, je "vypnuty zadok" a cinska nekvalita akoze certifikovanych svetiel. casom cinske segmenty zomieraju
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1852
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Návratnost denního svícení

Příspěvek od BigBang »

bjukemen píše:Kazdopadne celodenne svietenie neschvalujem
Rozhodně svícení přispívá k lepší viditelosti. Už kolikrát se mi stalo, že jsem přehlédl nesvítící auto vyjíždějící z lesa, sám jsem byl na louce za přímého slun. svitu. Auto jedoucí chvilku před ním jsem bez problémů viděl... Otázka druhá je bezpečnost motorek. Přeci jen se nyní v těch světlech ztratí spíš :idea:
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Návratnost denního svícení

Příspěvek od Misojogi »

cinska nekvalita akoze certifikovanych svetiel. casom cinske segmenty zomieraju
to sa uz dlho pytam, ako najst DRL ktore ma dostatocnu kvalitu za dobru cenu
zatial som rezignoval
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Návratnost denního svícení

Příspěvek od bloke »

Tiež ho v prípade trestne nanútenej povinnosti považujem za blbosť.
Veď oproti bežným svetlám tie -neraz- LED mrzáky sotva niekto postrehne i v neďalekej vzdialenosti ( byrokraticky je vodič s nimi OK - a to je hlavné),
do toho máme v premávke kompletne rozsvietených áut začlenené aj tie najmenšie samohybné, a neosvetlené objekty: cyklistov, e-kolobežkárov - kontrast neviditelnosti zduplovaný.
A aby nebolo málo, polovica áut za tmy zas nevysvetlitelne oslepuje, nielen oprotiidúcich vodičov v osobákoch, ale aj chodcov, dokonca i osoby vo výške 1.-2. podlažia (chodci idúci terasami a pod).
Sú také svetlá všetky napikaču nastavené, či kúpené od online nehomolo Číňana, alebo pri origináloch ide o ich hi-tec vlastnosť?
BigBang píše:
bjukemen píše:Kazdopadne celodenne svietenie neschvalujem
Rozhodně svícení přispívá k lepší viditelosti. ... Otázka druhá je bezpečnost motorek. Přeci jen se nyní v těch světlech ztratí spíš :idea:
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27350
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Návratnost denního svícení

Příspěvek od Pitris »

bloke píše:....veď oproti bežným svetlám tie -neraz- LED mrzáky sotva niekto postrehne i v neďalekej vzdialenosti....
Jenže to že denní světla někomu skoro nesvítí je věc toho, že chtěl ušetřit a dal šmejdy. Když máš správný denní světla, tak vidět seš. (A vidíš s nimi i Ty v noci). Je to o tom že by neměly, ale tolerují se nehomologovaný bludičky :(
Kdyby se na STK zaměřili na to, co (a jak) tam kdo má namontovaný, tak nemusíme řešit vhodnost nebo nutnost denního (ne)svícení....
A za to že polovina aut jezdí s jedním světlem nebo oslňují taky můžou zas jenom ti hňupi, kteří s tím jezdí :roll: Jasně že žárovka může exnout, ale dojedu a vyměním. Ne že tak budu jezdit měsíc....
A bohužel je smutné že obchod, kde se dají koupit správná denní světla nabízí i ty nehomologované :evil: Já mám tyto: https://www.denni-sviceni.eu/denni-svic ... ane-DRL-10 Jsou :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Návratnost denního svícení

Příspěvek od Jerry3 »

Problém je v "nevyrovnanosti" použitých řešení a snaze za každou cenu ušetřit, ze strany výrobců i uživatelů. :x A tak třeba i když možná téměř všichni svítí, jejich "viditelnost" je diametrálně odlišná. Např. rozsvícené "čočkové světlomety" nejsou při jízdě ve dne vidět téměř vůbec, tedy pokud se člověk zrovna nedostane do přímého záběru jejich světelného kužele. Rovněž tak dnešní designově módní světlomety o mimimální ploše odrazového zrcadla jsou pro ty vpředu na houby.

A tak když srovnám Space Wagona (SW) s dodatečnými DRL od Helly (pravda, stály přes 2500 Kč)
https://www.ebay.com/itm/Original-HELLA ... 2295827390
s originálním DRL osvětlením na Mondeu 4. generace, musím konstatovat, že s Mitsubishi bych na DRL mohl jet stovky km a viděl bych na cestu + skvěle by mě viděli ti proti, s Fordem ani náhodou. A to nemluvím o tom, že se SW by se dalo jet i na mlhovky, které skutečně svítily, zatímco u Mondea jsou jen pro ozdobu. Pokud jde o tlumená světla, Mondeo oproti SW sice svítí o něco lépe (H7 vs. H4), jenže to platí pouze za dobrých povětrnostních podmínek: za mlhy a deště se situace okamžitě obrací ve prospěch SW (a vysvětlit to nedovedu). Naopak dálkáče jsou navzdory pouze jedinému vláknu H4 u SW výrazně výkonnější ve srovnání s dvojící vláken H7 u Mondea (tohle jde jednoznačně na vrub rozdílům ve velikosti a materiálu odrazné plochy světlometů). No a podobně bych mohl pokračovat: na SW jsou zdvojené parkovačky vpředu (u předchozí generace byly i vzadu), seřiditelné mlhovky atd. atd.

Výsledkem je pak to, že s Mondeem jedu v mlze stejně podělaně jako ostatní, když se SW jsem si za obdobných podmínek jízdu vyloženě užíval, neboť jsem na rozdíl od jiných na cestu skutečně viděl. :idea:
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Návratnost denního svícení

Příspěvek od pepoh »

Misojogi píše:
cinska nekvalita akoze certifikovanych svetiel. casom cinske segmenty zomieraju
to sa uz dlho pytam, ako najst DRL ktore ma dostatocnu kvalitu za dobru cenu
zatial som rezignoval
pretoze je to uplne jedno ktory, lebo nahovno svietia.
preto na sare som jazdil na zarovky, a nemotoval som tie sracky. lebo mi vadilo ako to zle svieti na inych autach.

foto- :roll: https://auto123.sk/shop/obchod/led-denn ... -16-keetec
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Návratnost denního svícení

Příspěvek od pepoh »

BigBang píše: Otázka druhá je bezpečnost motorek. Přeci jen se nyní v těch světlech ztratí spíš :idea:
loud pipes save lives.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Návratnost denního svícení

Příspěvek od Jerry3 »

To platí možná tak na chodce, případně souběžné jedoucí vozy, určitě ne na ty v protisměru.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Návratnost denního svícení

Příspěvek od Jerry3 »

pepoh píše: pretoze je to uplne jedno ktory, lebo nahovno svietia.
preto na sare som jazdil na zarovky, a nemotoval som tie sracky. lebo mi vadilo ako to zle svieti na inych autach.

foto- :roll: https://auto123.sk/shop/obchod/led-denn ... -16-keetec
Kdybys viděl, jak v reálu svítí ty, na které jsem dal výše odkaz, rychle změníš názor. :lol:

A jak na první dobrou poznat kvalitu? Podle extrémně nízkého počtu diod. :idea:
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Návratnost denního svícení

Příspěvek od Hombre »

Kurva, můžete se vysrat na celém foru na ty stupidní anglické výrazy. Jste v ČR na českých stránkách.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Návratnost denního svícení

Příspěvek od Jerry3 »

Můžem. :lol:
Odpovědět