kvalita benzinu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Fahrer »

Tom7 píše:
Fahrer píše:To cvakani neni tak důležité. Ja vyndavam po prvnim cvaknuti a vtom množství dat (tankování) se to Proste ztratí.
Pokud vyjedete z plné nádrže 3 litry a dotankujete plnou, tak cvakání nemá moc smysl - druhé a další cvaknutí trvá cca vteřinu a dolijete třeba deci. Někdy si ale můžete zkusit do téměř prázdné nádrže dát plnou a po prvním cvaknutí třeba minutu počkat (nejlépe v nefrekventovaných časech, kdy nejsou fronty: očistit si stěrače / vyleštit zrcátka / umýt skla) a uvidíte, že si to sedne (předpokládám, že je za to zodpovědná pěna, kterou aditiva do nějaké míry umí redukovat) a dolijete ještě cca 2 litry :!: No a to už je citelně znát při výpočtu spotřeby.
Jestli mám 500 km za 40 L = 8,0 L/100
nebo 500 km za 42 L = 8,4 L/100
:wink:
Jasne. Ale data z tankování se kumuluji a výpočet se zpresnuje. Samozrejme pokud jezdíš malo a malo tankujes, tak jich mas malo. Potom neni problem u každého tankování trávit zbytecne cas navic. Vpodstate to ale opravdu nicemu nepomůže.
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od PavelRS »

Jedničková Octávka má nádrž na 55 litrů. Nicméně tankováním a podle toho, co ukazuje plovák, plus multimediální display, jsem dospěl k tomu, že na první cvaknutí pistole se nádrž natankuje na 57 litrů.

Tady navíc nechali konstruktéři odvzdušnovací ventil v závitu víčka nádrže. Takže když mám v plánu jet dálku, tak jeho přidržením a postupným tankováním, naplním nádrž celkově na 68 litrů. Co se týče dálkových tras super. Ručička palivoměru mi např. v létě při cestě na dovolenou začla klesat až po 250 km. :lol:
Naposledy upravil(a) PavelRS dne pát led 18, 2019 21:31, celkem upraveno 1 x.
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Jerry3 »

A o to mi jde, resp. šlo. :)
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od jarson1 »

Ok.
Súhlasím, niekedy je dobre to napchať viac ( cena, diaľka , posledná pumpa pred saharou...). Ale ...konštruktéri asi vedia prečo sú nádrže tak konštruované aby to nešlo úplne na full. BEZPEČNOSŤ je to.
Aj my to tu všetci vieme. Teda stojí mi to za to pre par centov, potažmo kilometrov alebo účtovný záznam +/- jeden naviac...? Podla mňa, keď už vidím v hrdle hladinu , je čas prestať.
"Odtial, potial" - ako sa vraví...lebo sa môže stať hocičo:
https://www.novinky.cz/auto/348648-neta ... knout.html
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Jerry3 »

Nepsal jsem snad něco o dlouhé cestě? Nikde jsem přece ani slůvkem nezmínil, že takto přeplním nádrž a auto následně odstavím. Cožpak se vyjadřuji tak nejednoznačně či dokonce nesrozumitelně?
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Shi »

PavelRS píše:Takže když mám v plánu jet dálku, tak jeho přidržením a postupným tankováním, naplním nádrž celkově na 68 litrů. Co se týče dálkových tras super. Ručička palivoměru mi např. v létě při cestě na dovolenou začla klesat až po 250 km. :lol:
Kolega mi s naftovou OI předváděl, kolik nafty tam ještě dostane, když auto rozhoupá. Dojeli jsme až do Švýcarska a vypeklo nás tam, že jejich samoobslužné benzinky tehdy braly pouze západoevropské platební karty a tak jsme do Francie jeli skutečně na výpary :mrgreen: .
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od torro »

jarson1 píše:Ok.
Súhlasím, niekedy je dobre to napchať viac ( cena, diaľka , posledná pumpa pred saharou...). Ale ...konštruktéri asi vedia prečo sú nádrže tak konštruované aby to nešlo úplne na full. BEZPEČNOSŤ je to.
Aj my to tu všetci vieme. Teda stojí mi to za to pre par centov, potažmo kilometrov alebo účtovný záznam +/- jeden naviac...? Podla mňa, keď už vidím v hrdle hladinu , je čas prestať.
"Odtial, potial" - ako sa vraví...lebo sa môže stať hocičo:
https://www.novinky.cz/auto/348648-neta ... knout.html
Pro mně těch pár kilometrů znamená cca 450. :wink:
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od bloke »

To je = alebo viac ako polovica nádrže, takže na prvú polovicu 450 km, na dve (celá nádrž po vycvaknutie) 900 km, a na dotlačené rezervy ešte + cca 450 = 1350 km?
Alebo dotankované od prvého videnia hladiny :)? Tú som zas nikdy neobzeral :mrgreen:.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od rousini »

Trabant nebo Zetor, tam je na to dobře vidět :mrgreen:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
xxxve

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od xxxve »

Uz je to mnoho let,nekdy zacetkem 90.,tenkrat sme se s manzelkou u jedne stanice strasne nasmali,kdyz tam nekdo tankoval a pritom houpal s autem.
Ale je to uz opravdu davno.Ze by to nekdo praktikoval jeste dnes? :shock:
xxxve

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od xxxve »

PavelRS píše:Jedničková Octávka má nádrž na 55 litrů. Nicméně tankováním a podle toho, co ukazuje plovák, plus multimediální display, jsem dospěl k tomu, že na první cvaknutí pistole se nádrž natankuje na 57 litrů.

Tady navíc nechali konstruktéři odvzdušnovací ventil v závitu víčka nádrže. Takže když mám v plánu jet dálku, tak jeho přidržením a postupným tankováním, naplním nádrž celkově na 68 litrů. Co se týče dálkových tras super. Ručička palivoměru mi např. v létě při cestě na dovolenou začla klesat až po 250 km. :lol:
Neco podobneho jsem mel u Alfy 156 Jtd 16V M-Jet.Ale potom klesala o to rychlejc. :(
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od jarson1 »

pre Jerry3:
Jerry, nepísal si . Vyjadruješ a veľmi krásne jednoznačne a zrozumiteľne.
s úctou
jarson,
vlastným menom Benzin Petrolejovič Naftenko
Naposledy upravil(a) jarson1 dne sob led 19, 2019 17:58, celkem upraveno 3 x.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Brembo »

tá bezpečnost sa týka tepelnej roztažnosti PHM v lete. Teplota paliva može byt nižšia i o 20 stupnov celzia. Po natankovaní sa jej objem vplyvom ohriatia zvačší. Ked sa pojde autom po tankovaní do 20 min dalej aspon 50 km,nie je problém.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
plukaac
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 20, 2019 20:23

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od plukaac »

Tom7 píše:Dobrý den pánové,

chtěl jsem být znalý a tak jsem napsal e-mail. Odpověď jsem dostal, poměrně dobrou a přijde mi škoda se o ní nepodělit a ušetřiti odepisatele případných dalších odpovědí zvědavcům jako jsem já. Snad pán vnímal odpověď jako oficiální a můžu jí tedy směle šířit. Psal jsem do Eurooilu ohledně biosložky:
Zdravím,
jelikož musím tankovat benzín pokud možno bez ethanolu (ETBE nevadí), tak bych rád udělal soupis, v kterém benzinu se ethanol nevyskytuje:

Benzina Verva, OMV MaxxMotion
Eurooil: BA 98 Super plus, BA 95 občas bez ethanolu (lze se orientovat dle aplikace, osobně několikrát poptán dodací list a obsah ethanolu seděl s aplikací)

Mol Evo 100 plus a Shell V-Power netuším. Může prosím někdo doplnit? Případně i další pumpy.

Děkuji
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od PavelRS »

V roce 2014 dělal svět motorů test N95 a taky prémiových paliv. Tam bylo v tabulkých hezky rozepsané složené jednotlivých paliv...

Já tankuju jenom Vervu 100, která je s ETBE a bez ethanolu, víc moje auto nepotřebuje... :lol:
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Odpovědět