Brzdová kapalina

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Pedro »

Tos trefil.
Kofola je u me napoj c. 1
Bez ironie.
Jo,bude asi huste jeta. A navic je puvodni,mozna cinska. Pokud to do CZ neprislo v krabici a v Akelly neslozili.
Jiste je ze na to ani nesahnu. Funguje,jako cele brzdy bez jakehokoliv zasahu. Kdybych projevil snahu o cokoliv na nich udelat,buh vi,co by se pak stalo. Ani sul nevadi,chodi jak vino,brzdi,nevaznou.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Durex »

Tak nepřirovnával bych to ke kofole,ale bude to takový řidší bahno. Už sem měl několikrát tu čest měnit takovou kapalinu. Obvykle je to na moto zadní brzda,protože tu nikdo nemění kvůli přístupnosti. každopádně skůtr bude fungovat i s tímto. Tam zas tak na brzdách nejsi. Ale zajímalo by mě sjíždět s tím třeba s Deštný a pod a být jen na brzdách. Tam by se to asi projevilo
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Itall

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Itall »

Taky je rozdíl mít tam původně třeba červenou nebo skoro bezbarvou. A co když se prodává i "ala Kofola"?
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Pedro »

Urcite uz bude tmava,necumel a cumet tam nebudu. Jsem rad ze to je vsude suche. Brzdi,jako cert,dokaze blok na suchu. Predek,vzadu paknicky. Vse v puvodnim stavu,
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1749
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

PePe píše:Tos trefil.
Kofola je u me napoj c. 1
Bez ironie.
Jo,bude asi huste jeta. A navic je puvodni,mozna cinska. Pokud to do CZ neprislo v krabici a v Akelly neslozili.
Jiste je ze na to ani nesahnu. Funguje,jako cele brzdy bez jakehokoliv zasahu. Kdybych projevil snahu o cokoliv na nich udelat,buh vi,co by se pak stalo. Ani sul nevadi,chodi jak vino,brzdi,nevaznou.
S tou kofolou to měl bejt fór... nechtěl jsem se nějak dotknout... Jenom mě to připomnělo sestřino auto když jsme tam měnili brzdovku a byla černá :wink:
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Itall

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Itall »

Brzdovka byla původně červená, auto je staré aspoň 20 let a brzdovka byla původní, má zcela nekvalitní brzdiče nebo jak vznikne černá brzdovka, jestliže po 6-ti letech (ta, co jsem vypustil) je prakticky čistá?
Jenom doplním, že moje původní byla žlutá (jako ch..... :roll: ) a ta nová skoro bezbarvá.
Itall

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Itall »

Snad ještě doplním, že původní brzdovka byla žlutá, ale furt, tedy původně bezbarvá nebyla. Po smíšení s novou kapalinou, při vyšlapávání, byla krásně světlounce zelená :wink: :D
šulda

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od šulda »

šulda píše:Kolik to stojí v autorizovaným servisu?
Ve škodovce - Drobný a pomocný materiál 8,-kč :wink: Brzdovka 254,-kč :) Práce 407,-kč :twisted:
Itall

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Itall »

Po výměně brzdovky byl jsem byl na TK. Jediná připomínka a lehká závada byly přední kotouče zevnitř, že jsou orezlé i v činné ploše. Predikováno, že za 2 roky bude doporučena jejich výměna, i když by to nebyla závada na neprojití, pokud funkce brzd by byla OK. S těmito původními kotouči už to asi nedoladím, páč nejsou v činné ploše zcela rovné. Jelikož jsou na polovině povoleného ojetí (možno 2 mm, mají sjeto 1 mm), po přesoustružení by asi byly spíš na vyhození. Takže ještě pojezdí bez srovnání, pak půjdou... Hele, nesmí se na to tolik koukat, ne? :lol:
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od yosemitak »

Ahoj, pres svatky jsem krome oleje menil i brzdovku, tu poprve doma. Ta predchozi byla delana na posledni servisni prohlidce, ktera byla jeste official kvuli zaruce.

Brzdy OK, necitim zmenu k horsimu ani lepsimu – to jsem ani necekal. Ale menil jsem kapalinu i ve spojce, a tam mi prijde, ze bod zaberu je ted takovy o neco mekci. Nevim jak to popsat... proste zatimco pred vymenou byl zaber takovy ostrejsi a pri neopatrnem pousteni spojky bylo citit cuknuti, ted mi to odpusti trosku vic.

Napada vas nejake racionalni vysvetleni, proc by tomu tak mohlo byt? Myslite, ze mi tam nekde zustala bublinka/y? Nebo ze teoreticky ve spojce kapalinu nikdy nemenili, a tim padem jsem vyhnal 8 let a 85tis starou kapalinu? Daval jsem ATE SL6 DOT4. Jinak vsechno funguje presne tak jak by melo (paradoxne je pousteni spojky nyni pohodlnejsi). Neresim zadny problem. Jen by me zajimalo, proc je ten zaber ted citit trosku jinak. :)
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Jerry3 »

Řekl bych, že v okruhu ovládání spojky nebyla nikdy měněná.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Pitris »

A ovládání spojky teď asi funguje tak jak má :wink:
Ta "kofola" co si z okruhu vypustil stářím a nečistotami zhoustla....
Ono je to obdobné jako třeba s tlumičama. Jejich stav se zhoršuje pomalu a postupně, a člověk si přivyká, nepozoruje změnu a pak ani nepozná, že už vlastně nefungují (správně).
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od yosemitak »

Diky, tak to me docela uklidnilo, delal jsem to poprve (doma), a to jsem vzdy extra citlivy na kazdou odchylku od puvodniho chovani. Byl jsem z toho chvili nervozni, ale uz jsem s tim najezdil tak 1000 km a vse stale funguje tak, jak ma. :)
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Brembo »

Aký je rozdiel medzi brzdovými kvapalinami DOT 4 a DOT 4+ ?Je to niečo ako ATE DOT 4 SL.6?
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Durex »

Bude rozdíl v kinematické viskozitě. Někdy je dost zásadní a obyčejná DOT4 by nemusela správně fungovat za nízkých teplot v souvislosti s různými elektronickými asistenty především ABS a ESP ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Odpovědět