Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Misojogi »

Jerry3 píše:Třeba tuhý běhoun v kombinaci s měkkými bočnicemi zajišťuje necitlivost na boční vítr a vyjeté koleje.
cize toto mozem cakat vtedy ked ide o "hlucnu" gumu
zatialco ticha guma presne naopak

vsimol som si ze cim uzsia guma (135 versus 155) tak tym je tazsie dosiahnut tichost gumy
(135 su vsetky hlucnost viac ako 71dB zatialco 155 maju hlucnost bez problemov 66dB)

a zasa opacne cim je guma sirsia tym vacsi brzdny koeficient (aj) za mokra
napriklad ked mam sirku 155 tak je problem dosiahnut za mokra B podla bruselstitku
ale ked mam sirku behuna 175 tak nie je problem dosiahnut za mokra koeficient A .
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Misojogi »

Ozaj ake mate skusenosti s gumami znacky NEXEN?
podla parametrov by to mala byt celkom kvalitna guma, ale cinanom celkom neverim

pripadne znacka Maxxis?
Naposledy upravil(a) Misojogi dne ned led 13, 2019 0:09, celkem upraveno 1 x.
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

A proc potrebujes takovy kraviny vedet?
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Misojogi »

Maxxis ma vynikajuce parametre tak by som rad vedel ze ci to nie je len nejaky fake
co som si nasiel tak sa pouziva hlavne na 4kolky
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

...pan Karfik to vystihl...
A admin to,pouziva. Souhlas.
Vsimni si,Jogi,kolik info pozadujes v hafo vlaknech. Nic si z toho nevezmes a nasiras informatory.

Pokud admin uzna,ze je to ,,utok,, jak mi tady uz jeden uzivatel osocil,vdechnu Banana Joe.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Pedro píše:....vsimni si,Jogi,kolik info pozadujes v hafo vlaknech. Nic si z toho nevezmes a nasiras informatory....
Asi tak. Začíná to být na hraně únosnosti :evil: Šlápni na brzdu Misojogi :!: :!: admin....
Pedro píše:....Pokud admin uzna,ze je to ,,utok,,
Ne. Ty si čistě defenzivní :)
Pro toho BANána si "jde" někdo jiný :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Mišo, snažíš se v tom najít klíč, který tam prostě není. Protože kdyby byl, tak by ho už všichni výrobci dávno znali a mezi jejich gumami by nebyly postřehnutelné rozdíly. A přece stále jsou dokonce propastné. Možná ani ne tak v testech, jako pak v praxi. A výběr gum je často loterie: vyjde - nevyjde. Značkaři tohle neřeší, poněvadž jim stačí dobrý pocit z jejich značky. Víc totiž nevědí, resp. stejně nepoznají. A když se podíváš na recenze, tak 9 z 10 nemá žádnou vypovídací schopnost, poněvadž je píšou právě takoví...

Smysluplné recenze dělal v 90. letech švýcarský TCS, který nakupoval gumy v běžných obchodech a používal je na svých výjezdových vozidlech různých značek. Hodnocení se pak vztahovalo na celou dobu používání gumy až do její výměny. Proč už to není? Protože to někomu vadilo...
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Z vlastní zkušenosti, a těch gum sem odjel dost, mohu potvrdit, že průměrná guma si stejné chování zanechává po celou dobu do sjetí, samozřejmě rozdíl hloubky dezénu na vodě, ale to je u všech. Ty gumy, které v nějaké disciplíně převyšují konkurenci, to je jen otázka 5-6 tisíc km, a jsou celkově na tom hůře, než ty obyčejné.
Byla jen krátká doba, kdy vlezli do obchodu, vzali a obuli gumu ,Ne gumy nachystané od výrobce. Test byl prováděn po celou dobu životnosti, a to ty referenční vozidla odjela za půl roku. Tam pak vylezlo na povrch, že ty gumy jsou jen předražené, nic víc. To se však nezamlouvalo věhlasným výrobcům, tak to museli utnout, jinak by na provoz časopisů nedostali ani floka. Proto kdo testy platí, jeho guma je nejlepší. Když slyším slovo vítěz testů, vstávají mě chlupy nejen na hlavě.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Navic, malokdo rozdily pozna. A jeste min jednotlivcu dokaze z gum dostat hranicni limit v urcite kategorii nebo vseobecne. Osobne preferuju jen tuhost boku a prilnavost na vode, blevajzu a vseho co na silnici muze byt. Uz jsem psal, hluk, spotreba a suche podminky mi nezajimaj. Beztak jezdim v pro mnohe, v idealnich podminkach, defenzivne, pomalu.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

Pedro píše:Navic, malokdo rozdily pozna. A jeste min jednotlivcu dokaze z gum dostat hranicni limit v urcite kategorii nebo vseobecne. Osobne preferuju jen tuhost boku a prilnavost na vode, blevajzu a vseho co na silnici muze byt. Uz jsem psal, hluk, spotreba a suche podminky mi nezajimaj. Beztak jezdim v pro mnohe, v idealnich podminkach, defenzivne, pomalu.
Přesně, tak je to i můj případ. Nejsem úplný poleno, ale na stupnici k mistrovi volantu jsem jen stín páry jeho hovna.

Proto, když vybírám jednou za čas gumy mj. i pohledem (J3 laskavě promine :mrgreen: ), tak chci, aby tam pro strýčka příhodu byly v dezénu "věci, které požaduju". Tj. u zimáků třeba veprostřed traktorový stromeček, pak dvě pořádné podélné drážky a klasika boční figury. Jde mi o bezpečnou gumu se slušnýma vlastnostma. Na závodění nemám koule, potřebuji něco, co trošku pomůže v nesnázích a na klouzačce mám stejně staženou zádel.

Z tohoto hlediska mám výběr usnadněný, neboť nehledám TOP. Ke svému způsobu využití upřednostňuju gumu tichou, protože bzučilky bych nesnesl.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Tak samozřejmě, kdo lita dalky po dalnicich 150kou,pozaduje tiche gumii. A i celkove jinaci nez napr ja.
Potrebuji, aby mi drzely v zatackach v lesich a podminkach co jsem vyse psal. Tam si rad zaprasim. Jinak jsem kochaci pohodar a relaxuji, uzivam si to. Nikam uz nemusím spěchat. Snazim se vsak neprekazet. Zjistil jsem, ze takovych klidasu pribyva.
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

Pedro píše:Navic, malokdo rozdily pozna.
Ony ty rozdíly někdy jsou celkem brutální a navíc zrádné. Třeba Dunlop WS M3 byly celkem super - do okamžiku, než se člověk pokusil rychlostí, která byla dle chování na rovném úseku pokrytím břečkou celkem v pohodě, zatočit. Do zatáčky jsem vjel rychlostí, která se vzhledem k ochotě zrychlovat a brzdit zdála přiměřená, a málem jsem poškrábal svodila. Dunlop to v další iteraci zimních gum odstranil a Dunlop WS 3D tuto nectnost neměly a byly vyváženější - v přímém směru slabší, ale zato mnohem předvídatelnější. Pak jsme tu měli tuším že Goodyear UG6 - ty měly podobný problém se stranovým vedením.
Barum Polaris první generace - to co vyluzovaly nebyl hluk, ale rachot. Kamrád mě ujistil, že auto je v pořádku, že ten rachot dělají zimní gumy. V té době jsem měl na svém (stejném jako měl kamarád) autě Conti TS780, koupil jsem je v akci za cenu "Barumek" a to byly gumy na které vzpomínám dodnes a vždycky při nákupu pneumatik kontroluji, zda Conti nemá zase nějaké zajímavé gumy. A vloni, po několika zimách kdy jsem kupoval Dunlop (M3, 3D, 4D, 5) jsem si pořídil Conti TS 860.

Barum Brilantis první generace - po pár letech ztvrdly natolik, že na mokrém byly na zabití. Nakonec jsem je vyhodil, když měly 3 mm vzorku a radši jsem v létě jezdil na zimních Continentalech.
Po dvou zkušenostech s Barumem jsem si řekl, že mi to stačilo, protože za podobnou cenu lze asi vždy najít gumy, které mi budou vyhovovat líp.

Michelin Pilot Primacy (2003) - asymetrický vzorek, který jsem dodnes nepochopil, skoro se nesjížděly, na mokrém celkem katastrofa. V roce 2008 stejné gumy, stejný vzorek, trochu lepší směs než jaká byla v roce 2003 - po té co jsem je na suchu při nouzovém manévru utrhl, jsem usoudil, že chci na autě pneumatiky, které se utrhnou později a chytí dříve a zbavil jsem se jich, když měly 6mm vzorku. Koupil jsem si letní Goodyear Eagle F1 A2 a byl jsem z nich nadšený - byly přiměřeně komfortní, na mokrém i suchém velmi dobré, takže když mi do cesty vběhl divočák, tak jsem na vlhké vozovce dobrzdil ještě s rezervou a divočáka málem sejmul ten, kdo jel za mnou, protože jeho brzná dráha z 90 km/h byla tak o 10 metrů delší ... Že je to fakt letní směs se ukázalo, když jsem se na nich pokusil vyjet v zimě při teplotě pod nulou - směs ztuhla a začala být hlučná. To jsem do té doby u žádných jiných letních gum nezaznamenal

Další rozdíl - slušné gumy, když se dostávají k limitu, tak řidiče varují. Jak Goodyeary, tak Micheliny napřed šustily, pak pištěly a až pak se začaly postupně trhat, což prý ne každé gumy dělají.

Rozdíly tam jsou.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOVON »

Ted neco napadlo a natálo,tak šlo trochu otestovat ty mé pneu LAUFENN a byl jsem mile překvapen.Na mé defenzivní ježdění a brždění naprosto o.k,ani moc A.B.S nepracovalo na břečce a v zatáčkách se to nemelo tendenci utrhávat.
Podotýkám,že tlumiče jsou na stříbrne oktávce už dáávno za zenitem-původní a čekají na výměnu.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jarson1 »

Shi píše: Barum Polaris první generace - to co vyluzovaly nebyl hluk, ale rachot.
Potvrdzujem - platí aj pre tuto najnovšiu generáciu. Je to zvuk ako keď štartuje stihačka kombinovaný so zvukom elektromotora vo vysokých otáčkach ( pamätáte na triodinku?- niečo také) :mrgreen: nepocujem kvoli tomu motor. Potom sa mi stava , že občas zabudnem preradiť na 5ku a idem na 4ke kludne aj 130, často si to všimnem až keď potrebujem podradiť - potom , aj tak dá vysvetliť, že prečo zimné gumy (tieto teda určite) zvyšuju spotrebu :D ...ale dobrá hudba to prekričí :wink:
Napriek tomu ovšem musím povedať že sú prekvapivo bezpečné ( na to čo som od nich čakal - teda skoro nič) - brzdenie, stopa, aj čerstvý neodhrnutý sneh nad ocakavanie v pohode. Auto bez ABS, jediný asistent je manželka podavajuca flašu s kávou, a jazdím si aj v týchto podmienkach minimálne s takou istotou ako na predchádzajúcich Pirelli Snowcontrol, ak nie bezpečnejšie a rýchlejšie. Teda okrem hluku ...
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

jarson1 píše:Potvrdzujem - platí aj pre tuto najnovšiu generáciu.
To jsem nečekal, protože jsem měl za to, že všichni seriózní výrobci už dávno u pneumatik pro běžné použití optimalizují dezén tak, aby to generovalo frekvenčně rozprostřený šum a aby žádné frekvence ze spektra pokud možno nevystupovaly. Jedna věc totiž je celková energie hluku a druhá je jak vypadá frekvenční spektrum, takže 70 dB u jedné pneumatiky může být subjektivně mnohem hlučnější, než 70 dB u jiné.
Odpovědět