Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
qwq
Příspěvky: 38
Registrován: pát říj 05, 2018 20:10

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od qwq »

ale vždy tam fláknou univerzálně "2,5-2,7" a mnohdy to tak udělají, ikdyž jim výslověn řeknu jaký tlak si přeji"
Mne v servise , ked prezuvam dvaju 2,2. Tak fukaju kazdemu.

Skor je problem na pumpe. Ako presne ukzuju tie plnice.
Shi
Příspěvky: 1311
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

Misojogi píše:
pre mna je priorita kratka brzdna draha na mokrej vozovke a jazda na mokrej vozovke. aj v tom je rozdiel medzi znackami a Conti nemusia byt vyhra
napriklad ja ma teraz doma nove letne Sailun 155/65 R13 - maju najlepsie parametre v danom rozmere (spotreba E a mokra vozovka B - lepsie ako Dunlop alebo Semperit toho isteho rozmeru)
Vtip je v tom, že vůbec nejde jen o značku, ale o konkrétní model (modelovou řadu daného výrobce). Navíc i v rámci jedné modelové řady výrobci v čase inovují dost zásadním způsobem směs (naštěstí směrem k lepšímu).

U číňanů bych se bál, že pneumatiku jsou schopni optimalizovat na ten EUROtest za mokra (brzdná dráha v přímce na vrstvě vodu 1,0 mm) a klidně vytvoří něco se zcela tragickými vlastnostmi při reálném provozu. V tomto jsou docela dobré ony testy časopisů, že různé testují různě různé vlůastnosti, takže solidní výrobci asi nemají nemají tendenci pustit na trh nějaký úplný propadák. Byť je vidět, že občas zadání zní, že novinka musí vyhrát a proto se do testu občas nedostane něco, co se konkurenci povedlo. Ale mnohdy stačí trochu číst mezi řádky.
Shi
Příspěvky: 1311
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

qwq píše:Skor je problem na pumpe. Ako presne ukzuju tie plnice.
Na pumpě, kde foukávám, jim to měří velmi dobře - odchylku způsoboval můj starý pneuměřič, který ukazoval skoro o dvě desetiny míň, než byla realita.

Nemaje k dispozici kalibriovaný měřák, tak jsem si jednou na benzinku dovezl 4 různé penuměřiče (dva různé nové a dva staré), abch zjistil čemu mám věřit a čemu ne. Relativně nový měřák na benzince Benzina měřil prakticky stejně jako můj nový pneuměřič Bottari Saturn, levnější nový taky měřil správně, jede starý taky a druhý starý měl už solidní chybu. :wink:
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

ako som uz pisal, testy pneu mimo z nemecka - tam uz nevyhrava conti, ale napr nokian...
co su finske gumy.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
qwq
Příspěvky: 38
Registrován: pát říj 05, 2018 20:10

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od qwq »

pepoh píše:ako som uz pisal, testy pneu mimo z nemecka - tam uz nevyhrava conti, ale napr nokian...
co su finske gumy.
Na leto som nasiel Nokian 165/70 R14 iLine 81T Takze si myslis, ze budu lepsie ako ContiPremiumContact 5 alebo ContiEcoContact 5?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Ty už raději vůbec nic nepiš, vždyť každým dalším příspěvkem jen dáváš najevo, že o celé problematice nevíš zhola nic.
Shi
Příspěvky: 1311
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

https://www.autoexpress.co.uk/accessori ... s-reviewed
Conti stejně dopadly nejlíp 8)
-----------------------------------------
qwq píše:Na leto som nasiel Nokian 165/70 R14 iLine 81T Takze si myslis, ze budu lepsie ako ContiPremiumContact 5 alebo ContiEcoContact 5?
Je to marný, je to marný, Jerry má pravdu ...
qwq píše: Ano pre mna je priorita kratka brzdna draha na mokrej vozovke a jazda na mokrej vozovke.
Platí to ještě, nebo už jde zase o to, která značka je lepší ?

ContiEcoContact 5: Bruseloštítek říká B/B
ContiPremiumContact 5: Bruseloštítek říká E/A
Nokian iLine: Bruseloštítek říká C/C

O moc jednodušší to v Bruselu už udělat nemohli a stejně je to asi moc složitý ...
Brzdná dráha na mokru, možnosti jsou A, B, C ... To by asi něco mohlo naznačit, ne ?

Prémiová guma premiového výrobce, A na mokru E z hlediska spotřeby. To by asi taky něco mohlo naznačit o tom, kde byly priority při návrhu gumy, ne ?
-----
Bruseloštítek B/B vypadá jako dobrý kompromis, ale jakmile někde vidím Eco, tak jsem hodně podezřívavý - co třeba aquaplanink podléný a příčný?
Naposledy upravil(a) Shi dne pát led 11, 2019 14:27, celkem upraveno 1 x.
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Podhuštěná na zatížení i přehuštění, oboje špatně. Přehuštěná jede po bouli, podhuštěná po dvou hranách gumy. V obou případech nemají maximální dotykovou plochu. Je to vidět i na asfaltu, když tam je flokovací čára, buď dvě na šířku gumy od sebe, nebo jedna malá uprostřed.
Naposledy upravil(a) Hombre dne pát led 11, 2019 14:33, celkem upraveno 1 x.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od yosemitak »

qwq píše:Skor je problem na pumpe. Ako presne ukzuju tie plnice.
Ani ne kdyz mas vlastni manometr. Vzdy nafoukam zhruba (podle zhruba-manumetru at uz na pumpe nebo doma) na 2,5 bar a potom to presnejsim manometrem zklepu na tlak, ktery potrebuju.

Kvalitni manometr stoji zhruba 4 stovky, rozsah 0-4 bar, takze lze krasne rozlisovat i 1/4 baru (narozdil od tech pumpovnich kde je 0-10bar a nejde rozpoznat 2,1 od 2,3 bar).

(Koupi toho manometru jsem kdysi dlouho odkladal, a satisfakce se dostavila hned: mel jsem tehdy v levym prednim kole o 0,2 bar vic nez v druhym a pri kazdem odbocovani doleva to melo az nezdrave tendence prokluzovat i pri normalnim rozjezdu. Po srovnani tlaku to najednou prestalo. :wink: )
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
qwq
Příspěvky: 38
Registrován: pát říj 05, 2018 20:10

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od qwq »

Shi píše:https://www.autoexpress.co.uk/accessori ... s-reviewed
Conti stejně dopadly nejlíp 8)
-----------------------------------------
qwq píše:Na leto som nasiel Nokian 165/70 R14 iLine 81T Takze si myslis, ze budu lepsie ako ContiPremiumContact 5 alebo ContiEcoContact 5?
Je to marný, je to marný, Jerry má pravdu ...
qwq píše: Ano pre mna je priorita kratka brzdna draha na mokrej vozovke a jazda na mokrej vozovke.
Platí to ještě, nebo už jde zase o to, která značka je lepší ?

ContiEcoContact 5: Bruseloštítek říká B/B
ContiPremiumContact 5: Bruseloštítek říká E/A
Nokian iLine: Bruseloštítek říká C/C

O moc jednodušší to v Bruselu už udělat nemohli a stejně je to asi moc složitý ...
Brzdná dráha na mokru, možnosti jsou A, B, C ... To by asi něco mohlo naznačit, ne ?

Prémiová guma premiového výrobce, A na mokru E z hlediska spotřeby. To by asi taky něco mohlo naznačit o tom, kde byly priority při návrhu gumy, ne ?
-----
Bruseloštítek B/B vypadá jako dobrý kompromis, ale jakmile někde vidím Eco, tak jsem hodně podezřívavý - co třeba aquaplanink podléný a příčný?
Ved to. Tu som na fore cital, ze ak ma guma drzat nemoze mat dobru spotrebu. Tak si chcem kupit Conti E/A a su mi doporucene B/B . Potom mi je vycitane, ze sa nevyznam. Asi prejdem k Matadorom spat.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

qwq píše:Nikto nebrani inym znackam aby mali meno ako Conti. Pricom Conti dava miliardy na reklamu a ma gumy za taku istu cenu ako nezname znacky....
Já už nechtěl reagovat, ale toto snad nemyslíš vážně :?: :roll: Kdyby pár miliónů z těch miliard na reklamu dali raději na vývoj :? Continental není špatný - to netvrdím, ale je to jak Michelin nebo třeba Castrol. Jedou trochu ve stínu své zašlé slávy :? A ty ceny? To si se taky pořádně nedíval, že :?: :? A neřekl bych že v SR bude rozdíl mezi cenami "za značku" nějak extra odlišný od ČR....
A schválně jsem použil nejlevnejsipneu, bo nejsou nejlevnější.
https://www.nejlevnejsipneu.cz/cz/pneum ... ?id=127539

https://www.nejlevnejsipneu.cz/cz/pneum ... ?id=111280
https://www.nejlevnejsipneu.cz/cz/pneum ... p?id=32095
https://www.nejlevnejsipneu.cz/cz/pneum ... ?id=115585
https://www.nejlevnejsipneu.cz/cz/pneum ... p?id=50914
https://www.nejlevnejsipneu.cz/cz/pneum ... ?id=116954
https://www.nejlevnejsipneu.cz/cz/pneum ... ?id=111433
A já bych v těchto značkách klidně volil i na léto.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Durex píše:Aby se moc neodbíhalo od tématu. Taky sem jednou na Mondeo Koupil Kayabu (montovaná buď u nás a nebo někde poblíž) a bylo to špatný. Odešly poměrně rychle. Naopak Sachs držel ...
Aby se moc neodbíhalo od tématu, ale tlumiče - stejně jako pneumatiky - na udržení se na silnici mají podstatný vliv :!: Kayaba je dost dobrá ale je nutno si ohlídat výrobce Japan. Made in Czech NEBRAT :cry:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

qwq píše:...a su mi doporucene B/B
A kde jsi tohle vzal? :o :shock: :?
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

qwq píše:
pepoh píše:ako som uz pisal, testy pneu mimo z nemecka - tam uz nevyhrava conti, ale napr nokian...
co su finske gumy.
Na leto som nasiel Nokian 165/70 R14 iLine 81T Takze si myslis, ze budu lepsie ako ContiPremiumContact 5 alebo ContiEcoContact 5?
snazil som sa vyhladavat nezaujate informacie (cela eu), a porovnaval som ich.
na zaklade toho + moje typicke pouzivanie auta mi vyslo ze s crossclimateplus budem v pohode.
nie som chytlifaldy, na gumy nemam namietky. (zatial)


k tomu adac asi tolko, ze testy su viacmenej naladene v prospech conti. + testovane gumy su na 99% vag autach.
mne to pripada, ze by pred takym "testom" malo byt povinne napisane reklamny clanok.
zabili 2 muchy naraz, reklama "nezavislym" nemeckym autoklubom, na nemecke gumy a auta. :lol:
som presvedceny ze to bude nasledne vykompenzovane "sponzorskymi darmi" :mrgreen:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

Shi píše:https://www.autoexpress.co.uk/accessori ... s-reviewed
Conti stejně dopadly nejlíp 8)
-----------------------------------------
ach joj....... https://www.autoexpress.co.uk/accessori ... y-category
v jednotlivych testoch (15) je conti prvy len v 4 ! (ani v cene nie) , ale nakoniec ma 100% :?: ach paneboze :mrgreen: :roll:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Odpovědět