aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
davidTJ
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 31, 2017 14:40

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od davidTJ »

Hlavné je, že stále funguje....

Minule som 3 dni pozoroval trochu hrubší chod motora (Mazda 6 2,0 MZR 108 kW). Nechápal som, čo sa stalo. Najmä v otáčkach bol hlučnejší. Keďže sa okolo áut motám od malička, mám na zvuk motora mimoriadny cit :D Až po následnom tankovaní som si spomenul, že VIF došiel a minulú nádrž som dal čistý Natural 95 :wink: Takže placebo to nebolo, keďže som na to nemyslel, že som VIF nedal.

Po natankovaní a pridaní VIF opäť všetko po starom, motor si "pradie" aj pri 7000 ot/min 8)
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od bloke »

Áno, je ho pri jazde cítiť (napr zvukovo praznivejšie), už od naštartovania a prvých rozbehov. Len som už dávnejšie zistil, že odporúčaná (i nižšia) koncentrácia mi spomaluje akceleráciu =lenivosť, na rovnaké zrýchlenie musím viac dupať na plyn,...-, dobrá je až jeho dvojnásobná dávka (aj troj, avšak 2x stačí) a najlepšie ešte k tomu priliať nejaký čistič vstrekovania. Píšem len za seba, každému v inom vozidle môže účinkovať inak.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
davidTJ
Příspěvky: 55
Registrován: úte led 31, 2017 14:40

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od davidTJ »

Tak to som nezaznamenal, musím vyskúšať....
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od bloke »

Pre úplnosť informácií o VIFe do benzínov, v týchto dňoch pribudli vo vlákne o Millers Aditiv pozorovacie porovnávacie poznatky (nielen) o tom, že rakúska prísada viac čadí na výfukovú koncovku:
millers-aditiv-zkusenosti-t3282-175.html
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od bloke »

Mám taký dojem, že s nedávnou výmenou sviečok som si „zavaril“ aspoň pokial ide o doterajšie časovo ťažko získané praktické vedomosti z toho, kolko VIFa je môjmu vozidlu na jazdný prospech, kolko na škodu a čo sa deje, keď je kombinačne prilate ešte niečo ďalšie... takže môžem zas skúšať odznova, hoci sa mi už velmi nechce :P
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od NOVON »

bloke píše:Pre úplnosť informácií o VIFe do benzínov, v týchto dňoch pribudli vo vlákne o Millers Aditiv pozorovacie porovnávacie poznatky (nielen) o tom, že rakúska prísada viac čadí na výfukovú koncovku:
millers-aditiv-zkusenosti-t3282-175.html
Ja dneska nabral 30 litru E85 do 10 litru benzinu v nadrzi a koncovka vyfuku se mi okamžite očadila :-) :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od pepoh »

bolo to tu napisane ze vif obsahuje naftalen, parafin a ine veci.
ked horia tieto chemikalie, je hned viditelne ze ohen cmudi a je zlty.
ale lieh necmudi, hori modro. dovody preco sa pridava, je ze vytiahne vodu zo systemu a je dalsim zdrojom kyslika pri horeni. treti dovod je snaha o znizenie dovoznej zavislosti na rope.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
puko
Příspěvky: 103
Registrován: čtv úno 01, 2018 22:07

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od puko »

Chlapi, laicka otazka:
Na obale je cesky preklad zlozenia:
-benzinova frakce (ropni),
-hydrogenacne odsirena,
-tezka
Slovensky:
-tazky benzin (ropny)
-tazka frakcia
-hydrogenacne odsireny
Mozu tieto tri zlozky robit vsetky deklarovane veci (znizenie spotreby,zvysenie vykonu, cistenie palivovej sustavy...)?
Benzinove auto som nemal 10 rokov a mam ho znovu od februara. VIF som dal pred HR dovolenkou a spotreba mi vysla na 6,8l... Pred tym som jazdil na 7,2. Pre mna osobne nepochopitelne, som elektrikar a nie chemik. Logicky by mala mat dialnicna jazda vyssiu spotrebu ako kratke jazdy takze neviem ci mam nizku spotrebu za tych 1800 chorvatskych kilometrov pripisat VIFu alebo nie? Ak je to VIFom tak ho budem aj nadalej pouzivat...Mate rovnaku skusenost? Boha som sa rozpisal :D
Toyota Avensis 1,8 108kW
Shell Helix Ultra 5W30
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od bloke »

Spotreba môže byť najvyššia práve na krátkych jazdách, ostatné hlavné otázky vysvetlia povolanejší.
K VIFu som polovične skeptický/dôverčivý, dávam ho hlavne kvôli mazaniu a priaznivejšiemu zvuku motora, menej tiež kvôli čisteniu (ale to jeho špinenie koncovky... neverím že všetko je akurát vyčistený brothel z motora - už sa tu preberalo i nedávno), nižšiu spotrebu som s ním netedekoval a ani som sa nepokúšal o porovnávanie- absentujú mi pravidelné dlhé trasy a na krátkych je privela iných faktorov na +-.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Jerry3 »

Vysvětlení hledej v plynulosti jízdního stylu.
puko
Příspěvky: 103
Registrován: čtv úno 01, 2018 22:07

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od puko »

OK chlapi, tak ked odhliadneme spotrebu-cisti ten VIF motor? Pretoze vacsie testy VIFu (hlavne tie uspesne) robili hlavne pani z VIFu... Oplati sa to tam liat ked hlavnou zlozkou je "tazky benzin"? Moc mi to hlava neberie
Toyota Avensis 1,8 108kW
Shell Helix Ultra 5W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Pitris »

Pitris píše:V časopise AutoEXPERT 07+08/2016 byl článek mj. i o čistících schopnostech benzinů. Testován byl mj. Shell V-POWER Nitro 95, Eurooil Optimal 95E a - a proto to dávám sem - aditivum VIF....

Po 60-ti hodinách provozu odstranil benzin Optimal 49,5% úsad (z 206-ti mg na 104mg), V-POWER 34% (ze 145-ti na 95mg) a běžné palivo s VIFem 96% úsad (z 380-ti na 15mg).

Jinak běžný neaditivovaný benzin může "vytvořit" na ventilech po těch 60-ti hodinách až 4mg úsad.

Jo, a potřebnou akreditaci pro testování podle dokumentu WWFC má u nás společnost SGS a její motorová zkušebna v Kolíně, kde je nejen motor M102, ale i novější čtyřventilový M111 a i přímovstřikový 1.4 TSI 132kW. Cena zkoušky je 110.000Kč bez DPH a je potřeba 230l benzinu....
Jinak já VIF několik let používám taky. A O.K :wink:
Do auta jsem se nedíval, ale když proběhl servis na motce a bylo vidět na ventily, tak - jezdím v ní buď Vervu100 nebo něco s VIFem - bylo vidět čisto se zeleným nádechem.... Spotřebu benzinu neřeším, ale sleduji po roce kvůli stavu motoru - postupně šla o 3 - 4 deci na 100 dolů.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od pepoh »

bloke píše: Len som už dávnejšie zistil, že odporúčaná (i nižšia) koncentrácia mi spomaluje akceleráciu =lenivosť, na rovnaké zrýchlenie musím viac dupať na plyn,...-, dobrá je až jeho dvojnásobná dávka (aj troj, avšak 2x stačí) a najlepšie ešte k tomu priliať nejaký čistič vstrekovania. Píšem len za seba, každému v inom vozidle môže účinkovať inak.
ci nie si kandidat na reset rj...odpojit baterku a vymazat pamat
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od bloke »

To absolvujem pri iných úkonoch priemerne tak 2-4x do roka, u môjho typu stačí vraj len dlhšie odpojenie autobatérie. Naposledy v lete pri výmene sviečok, odvtedy sú prejavy iné, lenivosť pri štandardnom zavifofaní je -zdá sa- preč.
Mám však pretiahnutý jeden šrób, v akom obchode sa dá určite nájsť samostatne ten štvorhranný na svorku (nechce sa mi kvôli tomu obehávať pol mesta) ?
https://www.conrad.sk/bateriove-polove- ... us.k852181
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: aditivum VIF do benzinu - zkušenosti

Příspěvek od Jerry3 »

Jedná se o tzv. vratový šroub, který byl běžně k dostání naposledy před 50 lety.
Odpovědět