Predlzenie zmluvnej origo zaruky (?)

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Predlzenie zmluvnej origo zaruky (?)

Příspěvek od pepoh »

Váš Citroën má zmluvnú záruku 24 mesiacov, ktorú si majitelia vozidiel môžu uplatniť vo všetkých predajných a servisných miestach značky na Slovensku.
Záruku na váš Citroën si môžete predĺžiť prostredníctvom servisných kontraktov.
Citam na internete rozne nazory, niektori cakaju na koniec zaruky (u inych znaciek "v cene" az 5r), aby potom mohli servisovat u znameho. (a nadavanie na origo servis)
Niektori zase chvalia origo servis a priplacaju za predlzenie. (a nadavanie na neorigo servis)

U citronu je 2r zaruka, ak mam zaujem tak budem musiet si zaplatit predlzenu zaruku (aktivovat) pred skoncenim 2r.
http://promo.citroen.sk/servis-kalkulator/ (odkaz nefunguje v chrome)
Obrázek Obrázek
Ono to nezahrna bezne opotrebenie, napr.brzdy/vyfuk asi budu za plnu cenu..
Jedine ze by umrel motor, tak potom sa da uvazovat o uznani vyrobnej vady (?)

Nemam v plane auto predavat po par rokoch, ale nechat si dlhsi cas. Tym padom asi knizka s razitkami extra vyznam nema. Jedine ze to zvysuje cenu pri predaji auta. (?)

Vyuzivanie tohto systemu vyzaduje pouzivanie origo servisu..
Viem ze mam este viac ako rok cas, snazim sa uvazovat nad vsetkymi moznostami takto popredu.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Predlzenie zmluvnej origo zaruky (?)

Příspěvek od Jerry3 »

To je jen řečnická otázka anebo očekáváš diskusi na dané téma?
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Predlzenie zmluvnej origo zaruky (?)

Příspěvek od pepoh »

nema to byt recnicka otazka, ak to tak vyzera- potom sa ospravedlnujem
jazdenku som nechcel, lebo co ak-stocene km, vylagrovane, atd..to radsej taxi a bus.
s novym autom tieto stresy odpadli, prisli nove stresy (kazde auto potrebuje udrzbu,).
som stresor, z kazdej zivotnej situacie mi vyjde kvantum otazok a stresu :oops:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Predlzenie zmluvnej origo zaruky (?)

Příspěvek od Jerry3 »

Největší stres je samotné bytí. No a také rozmnožování. To když napřed nechceš a stresuješ se, aby to náhodou nevyšlo, pak když už chceš a stresuješ se, aby to konečně vyšlo, no a k stáru se vrátíš do první fáze a opět stres...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Predlzenie zmluvnej origo zaruky (?)

Příspěvek od Pitris »

Jerry3 píše:....a k stáru se vrátíš do první fáze
....kdy chceš, ale stresuješ se aby to vyšlo :P

Jinak s tou zárukou....
Myslím si že prodloužená se nevyplatí bo na garančkách ji stejně zaplatíš (a přeplatíš) :roll:
A může to 'nutit' do něčeho co nechceš > a stres.
Ale když si ji nekoupíš, a něco 'velkého' se pose*e, tak to taky zaplatíš > a zase stres.

Já bych do prodloužené záruky ale asi nešel, protože spotřební materiál (filtry, svíčky, olej, brzd. destičky a kotouče, atd.) si stejně asi platit budeš i v případě té prodloužené záruky,
a možnost že "odejde" něco drahého sice je, ale malá, a stejně bude problém dokázat že Ty za to nemůžeš. ALE stejně to nakonec rozhodneš TY....

PS: Pokud Ti ale jde o peníze, tak největší ztrátu hodnoty má nové autí během prvních dvou let :(

PS2: A nestresuj se bo peníze nejsou všechno :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Predlzenie zmluvnej origo zaruky (?)

Příspěvek od Jerry3 »

Pitris píše:
Jerry3 píše:....a k stáru se vrátíš do první fáze
....kdy chceš, ale stresuješ se aby to vyšlo :P
No, já to sice myslel poněkud jinak, ale lze to pojímat i takto. :mrgreen:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Predlzenie zmluvnej origo zaruky (?)

Příspěvek od Jerry3 »

Jinak k té prodloužené záruce: já si ji přikoupil, poněvadž místo původních 23 tis. Kč jsem ji pořídil za cca 6 tis. Kč. Přitom mým jediným motivem byl rozsah asistenčních služeb v zahraničí. Kdybych v zahraničí nežil a nepohyboval se po celé Evropě, nešel bych do toho. A s odstupem času lituji, že jsem do toho vůbec šel.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Predlzenie zmluvnej origo zaruky (?)

Příspěvek od pepoh »

asi fakt pojdem cestou lokalneho garazmajstra, diky za rady :wink:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Predlzenie zmluvnej origo zaruky (?)

Příspěvek od rousini »

K prodloužené záruce prvně musíš NASTUDOVAT smluvní podmínky a ne napsat ASI...
Protože to je zásadní, abych věděl jaké plnění můžu očekávat a podle toho se dovedl rozhodnout, jestli je to šité mě na míru nebo je to marketingový fígl, jak zabezpečit příjem peněz autorizovanému servisu.

Dalším faktorem je dostupnost slušného neznačkového servisu/garážmistra a schopnost udělat si sám základní údržbu. Potom taky zkušenosti s poruchovostí daného modelu a přístupu značky. Třeba Škodovka dávala kulanci na konstrukčně zprasené HTP. Tam se dá očekávat korektní přístup k řešení problémů u pravidelných zákazníků.

Osobně, tam kde jde o peníze věřím jen penězům a tudíž bych se nato vy...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Predlzenie zmluvnej origo zaruky (?)

Příspěvek od Jerry3 »

Velmi nedávno jsem byl s mým autem ve značkovém servisu - kvůli prodloužené záruce. Už při předávání vozu jsem se nepohodl s přijímacím technikem. Jako vždy jsem si přinesl vlastní olej s tím, že nechci ten jejich přebalený Castrol Magnatec. Na to on pravil, že mají i Castrol (tedy zřejmě myslel nepřebalený). No nic, nepochopil, co jsem tím chtěl říct. Dále vznikla tahanice kolem toho, že jsem si donesl pouze čtyřlitrové balení oleje, zatímco do motoru prý patří 4,1 l. Ujistil jsem ho, že při výměně se tam vejde pouze 3,8 l a navíc, že v té bandě mi musejí zůstat dvě decky, poněvadž to nechci mít přelité.

Dále mne Informoval, co se s autem bude dít a nabídl mi řadu nesmyslných úkonů, jako např. výměnu chladiva v klimatizaci. Já jsem naopak požadoval test tlumičů, což mi on původně nenabídl. Součástí pravidelné prohlídky je i výměna brzdové kapaliny. Proto jsem zároveň explicitně požádal i o výměnu kapaliny v okruhu hydraulického ovládání spojky. Snažil se mě přesvědčit, že se tak děje jaksi automaticky, ovšem v tom smyslu, že když se mění v brzdovém okruhu, jaksi se "samovymění" i ve spojkovém, protože oba mají stejnou nádobku. Už podrážděně jsem ho ujistil, že mne vůbec nezajímá, co je v té nádobce, ale co je ve válcích, trubkách a hadicích.

No a když jsem se v noci vracel (čekalo mne 330 km), s hrůzou jsem zjistil, že mi poštelovali světlomety (nic takového jsem nepožadoval a ani to nebylo součástí "vstupní informace" od technika) tak, že vidím na vzdálenost jízdy rychlostí max. 50 km/h, přičemž ten pravý svítí ještě výrazněji níže než levý.

No a perlička na závěr: za tohle jsem zaplatil 5200 Kč, a to nepočítám cenu mnou doneseného oleje! :x
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Predlzenie zmluvnej origo zaruky (?)

Příspěvek od pepoh »

chvalabohu som take bomby kvoli vlastnemu kanystru nemal, len ze ci je psa..abych neprisel o zaruku
bum ~43€ robota,filter; som sa trafil do odhadu. :)

kukam ze co to je za klimu, a ono eko plyn r1234yf- 5x drahsi plneni nez r134a.. :shock: eko musi byt.
Obrázek
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Predlzenie zmluvnej origo zaruky (?)

Příspěvek od Pitris »

Jerry3 píše:....přičemž ten pravý svítí ještě výrazněji níže než levý.
Takto bohužel "seřídí" světla 50% "mekaniků" :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Predlzenie zmluvnej origo zaruky (?)

Příspěvek od skodovkar »

Světlomety by sis mohl seřídit i sám, což samozřejmě neomlouvá "značkový servis".
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Predlzenie zmluvnej origo zaruky (?)

Příspěvek od Jerry3 »

Všechno bych si mohl obstarat sám. Nejvíc mne ovšem se.e, že jsem jim předal auto, které bylo v naprostém pořádku, abych si pak ty světlomety musel dodatečně seřídit sám: původně totiž žádné seřízení nevyžadovaly. A bylo to o hodně otáček plastových bazmeků, které jsem navíc našel v ožvejkaném stavu... :x
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Predlzenie zmluvnej origo zaruky (?)

Příspěvek od lefort »

Po mé minulé zkušenosti se značkovým servisem jsem se na záruku (i na tu standartní) vykašlal. Ono když si spočítám, že prodloužená záruka, plus pravidelné servisní prohlídky by mě vyšly na cca 35 - 40 tisíc, tak to radši risknu. :-)
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Odpovědět