OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Jerry3 »

Jestliže nejsi schopen si věci sám nastudovat, když už tu máš jako na talíři snad úplně všechno, co se k dané problematice na jednom místě vyskytuje, resp. dá říct a shromáždit, pak jsem ti dal radu rezignovat na ambici tomu porozumět. Ono i to porozumění je ti totiž houby platné za situace, kdy skutečně kvalitní palivo dnes vlastně na trhu běžně není k mání, tedy výsledek (ať už tomu rozumíš nebo ne) je vlastně stejný. Osobně se domnívám, že jsem ti poskytl velmi dobrou radu, kterou když uplatníš, tak si ušetříš spoustu času a hlavně zbytečných starostí.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Pitris »

Příteli Dawe: Jerry Ti tu poradil ale nemůže za to, že si si to špatně přebral. A pokud by si si přečetl ty odkazy na aditivaci nafty, které Ti Jerry vybral a postnul do "koncernového" vlákna, tak by si se už ptát vlastně ani nemusel....
Dawe ve vlákně VW, Audi, Škoda a Seat... píše:Zajímal by mě váš názor na aditiva do motorové nafty použit nebo nepoužít? Popřípadě jaké?
Děkuji.
Ono to tu skutečně už je - PROČ to psát znovu :?:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Jerry3 »

Proč? Protože "koncerňák"... (jeho podrobnou charakteristiku jsem tu již dříve někde uvedl)
Uživatelský avatar
sosko
Příspěvky: 126
Registrován: úte led 30, 2018 20:07
Bydliště: Bratislava

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od sosko »

Ani za svätého neviem teraz nájsť viac testov z ČR, niekam sa mi na úložisku zapatrošili. Ako porovnanie ale bude stačiť, rozdiel medzi Shell a OMW je evidentný, v obidvoch krajinách.
Druhá a lacnejšia varianta potom bežná nafta bez FAME (u vás myslím EO) + 1.5ml VIF na 1l nafty a s prižmúrením obidvoch(aj štyroch) očí bude parametrovo podobne ako Maxx, aj keď Maxx je unikátny práve prímesou HVO. :wink:

http://2i.cz/i/Zniyk
Naposledy upravil(a) sosko dne sob kvě 12, 2018 15:46, celkem upraveno 1 x.
OctaviaIII Combi 1.6TDI 81KW 2016, Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W30, Wynns Supremium
Leto: Nokian Wetproof
Zima: BFGoodrich g-Force Winter2
Honda Jazz 1.3 CVT 2006
ex OctaviaII 1.9TDI 77KW 2005,ARAL Hightronic 5W40
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od shalibaba »

sosko píše: Druhá a lacnejšia varianta potom bežná nafta bez FAME (u vás myslím EO) + 1.5ml VIF na 1ml nafty a s prižmúrením obidvoch(aj štyroch) očí bude parametrovo podobne ako Maxx, aj keď Maxx je unikátny práve prímesou HVO. :wink:

http://2i.cz/i/Zniyk
Myslel jsi doufám na 1 litr nafty :shock:
Dawe
Příspěvky: 19
Registrován: pát kvě 04, 2018 7:59

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Dawe »

Jerry3
Pravděpodobně jsem si nepřečetl vše co jsi psal tak se omlouvám za moji reakci.
Dawe
Příspěvky: 19
Registrován: pát kvě 04, 2018 7:59

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Dawe »

Nevíte jak zjistím jestli má určitá benzinka osvědčení SGS mám firemní tankování na jedné malé samoobslužné benzince která má na stojanu kopii potvrzení od SGS nevím jestli to například nemůže být pro dodavatele který je jestli je to možné čepro. Je to možné nějak si ověřit a zjistit kvalitu nafty.
Děkuji
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od lefort »

To by ses asi měl zeptat přímo tam, ne? A myslíš, že pečeť SGS ti zajistí, že nemůžeš natankovat sajrajt?
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Bramborak3 »

Vim že se tu bavíte zrovna o nafte, ale mam otazku na vervu 100 benzin. U cerpaci pistole je malym cernym 98. Ale napis verva 100. Už jsem četl že zakon ani Ba100 nezna, proto tam maji 98. Ale v reálu je Verva 100 oktan že? Na forum Subaru psali borci, že namerily při kontrolnich odberech verve 100 vždycky min 99,5 oktanu. Nejvic 100,8
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od PavelRS »

Odpovídá normě, která stanovuje min. 98 oktanů. Jinak podle měření, co mi psali z Benziny, má průměrně 99.6 oktanu. ;-)
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Bramborak3 »

Ono je i Verva 100 benzin myslim trošku levnější jak maxmotion od Omw. Pro obě sítě to dovazi ze stejného zdroje z Rakouska. Jen si to benzina a omw jinak naaditivuji.
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od shalibaba »

Pokud je to stejná norma jako pro benzin 98, tak by pak byla Verva 100 bez BIO?
Monster
Příspěvky: 15
Registrován: čtv bře 15, 2018 18:33

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Monster »

Tak dnes som konečne vyskúšal Maxxa bez Vifu a ide to naozaj dobre, čiže z mojich skúseností je VIF skôr kontraproduktívny, ale cena 1,46E za liter je šialená aspoň že som dostal kávičku zdarma :D
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Bramborak3 »

shalibaba píše:Pokud je to stejná norma jako pro benzin 98, tak by pak byla Verva 100 bez BIO?
VERVA 100 neobsahuje klasický biolíh, ale je na bázi ETBE (etyltercbutyléter). ETBE má příznivý vliv na výhřevnost paliva, lepší oxidační stabilitu a neváže na sebe vodu, která negativně působí na výkon motoru a korozi.
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: OMV MaxxMotion a Benzina Verva

Příspěvek od Bramborak3 »

Monster píše:Tak dnes som konečne vyskúšal Maxxa bez Vifu a ide to naozaj dobre, čiže z mojich skúseností je VIF skôr kontraproduktívny, ale cena 1,46E za liter je šialená aspoň že som dostal kávičku zdarma :D
Tak ono aditivovat maxxmotion, který je sám o sobě aditivovaný je blbost. Benzín přeaditivuješ a pak to je spíš horší. Jak pro jaký auto
Odpovědět