Ostatní

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Já sice vnímám, že ti mé příspěvky připadají jednostranně zaujaté, a dokonce pro to mám i pochopení, nicméně popisuji jen to, co dnes a denně zažívám a co mi vyloženě vadí, poněvadž mne to nezřídka bezprostředně ohrožuje. A věř tomu nebo ne, situace se liší podle toho, zda momentálně řídím služební oktávku (tehdy je to citelně lepší), nebo cokoli jiného, nekoncernového (pak se děje mnohem více cílených schválností). Je to něco podobného, jako když ve velkoměstě v zahraničí řídíš jednou auto s českou registrací, podruhé s tamní, resp. místní: ten rozdíl v chování řidičů kolem je nepřehlédnutelný.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Jerry3 píše:....jako když ve velkoměstě v zahraničí řídíš jednou auto s českou registrací, podruhé s tamní, resp. místní: ten rozdíl v chování řidičů kolem je nepřehlédnutelný.
Všude se píše a koncern VW se tím rád chlubí, že jeho aut jezdí u nás nejvíc. A jestli se tito chovají na silnicích i v zahraničí jako tady, tak se nediv že se ti místní tam chovají k české SPZ-ce jinak než ke "svým". Ono chování našich - a to myslím ČR i SR (a polských) koncerňáků je opravdu náš hodně reprezentativní vzorek hulvátství....:(

Ale včera jsem si na motorce tyto užíval :)
Chtěli se honit Audi 3.0 TDI, pak Superb 4x4, jedno BMW 550i a zkoušeli to i jedno 1.2 TSI ve Fabii a pak 'hjondé' i40 :mrgreen: No aspoň byla legrace, a na protažený ksicht hlavně toho v BMW byl fakt pěkný pohled :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Pitris píše:...A jestli se tito chovají na silnicích i v zahraničí jako tady, tak se nediv že se ti místní tam chovají k české SPZ-ce jinak než ke "svým"...
Vzhledem k tomu, že služební oktávku řídím výhradně v zahraničí, tak mohu všechny zainteresované ujistit, že se bohužel nejedná o ryze česko-slovensko-polský fenomén. Liší se pouze stáří a stav koncernových vozů.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Ostatní

Příspěvek od bloke »

Niečo na tom koncerňáctve bude... tiež som sa najprv nazdával, že pôjde o prostú vyššiu koncentráciu VW+škoda+audi v premávke, ale keď som začal letmo rozlišovať hulvátstva podla značiek, tak som ich zaznamenal; v SR jazdia miestami ako tupci aj "všetky značky" bez rozdielu, zároveň nepomerne najviac aj nad svoj štatistický výskyt, VW koncern.
Tento je tiež prípad:
https://autobild.cas.sk/clanok/215768
Pozn. osobne sa radím do zipsu (nechávam zaradiť iných), aj keď tam nie je značka C30 striedavé radenie (len na konci pruhov, na ich zbiehaní).
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

bloke píše:VW+škoda+audi
Když už výčet, tak úplný, tj. + Seat. Ostatní značky koncernu jsou v běžném provozu natolik málo zastoupeny, že je statistickým vyhodnocením na základě vlastních pozorování dokážu stěží klasifikovat.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Ostatní

Příspěvek od bloke »

Môže byť, seatov je však vo svojej modelovej kategórii na cestách vari aj štatisticky menej (než napr renaultov, peugeotov,..).
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Tak třeba zrovna v Rakousku určitě ne. Navíc jsou díky svému koncerňáckému prasení hodně vidět. Zajímavé ale je, že si nepamatuji snad žádného prasícího řidiče s Octavií RS II. nebo III. generace, zato řidičů Cupry si vybavuji mnoho.
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Ostatní

Příspěvek od Hombre »

Než jsem něco naťukal tak je Autoxxxx... fuč.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Ostatní

Příspěvek od lefort »

Pozor zítra všude na přehledných a bezpečných úsecích v obcích, pomahači a chrániči budou měřit rychlost!
Více na www.policie.cz/clanek/speed-marathon-2018.aspx.
Dole na stránce je aspoň seznam míst...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Ostatní

Příspěvek od Libor »

Pozor zítra všude na přehledných a bezpečných úsecích v obcích, pomahači a chrániči budou měřit rychlost!

Hm, já bych zase až tak uštěpačný nebyl, viz text.

Do akce se v tento den zapojí i Policie České republiky a to s možností pro širokou veřejnost navrhnout vlastní místa vhodná pro kontrolu rychlosti. Policie České republiky provádí vlastní vyhodnocování rizikových lokalit na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu. Kromě vlastních analýz bychom rádi, tak jako v minulém roce, znali i Váš názor. Pokud Vás tedy napadá místo, které je rizikové a myslíte si, že by bylo vhodné zde provádět kontrolu rychlosti, přejděte na tento odkaz: www.bezpecnecesty.cz/speedmarathon.

Tenhle nápad se mi náhodou líbí, tedy za předpokladu, že případná místa budou navrhována opravdu fundovaně. S tím problém určitě nemám :wink:
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Ostatní

Příspěvek od lefort »

Co jsem koukal na místa okolo která znám, všechna, všechna! jsou na výjezdech z obce, nebo na dlouhých rovinkách, převážně bez bytové zástavby. Hlavně aby bylo hodně čárek...
Edit: zajímalo by mě, na základně jaké analýzy měří např. u nás :twisted:
Je otázka, jestli opravdu dopravně-bezpečnostní, nebo tam, kde nejčastěji k překračování rychlosti dochází, což spolu ovšem téměř nesouvisí.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Ostatní

Příspěvek od Libor »

Spousty míst, které tam jsou uvedeny, neznám. Takže, tohle objektivně nevyhodnotím. Nápad, jako takový, se mi však libí, proč ne. Jde tu je o tu fundovanost, vyhodnotit opravdu "správná" stanoviště, pro daný účel.
Co si matně vzpomínám, "dopraváci" realizují DBA "X", "Y", "TISPOL", snad (určitě) ještě další, a každá z nich je primárně zaměřena na jinou "přestupkovou" činnost (rychlost, chlast, technický stav, AETR, ADR...). K tomu se pak vybírají vhodná místa. A tu je zakopaný čokl. To, co se může jevit (ne)vhodné nám, běžným daňovým poplatníkům, nemusí být vždy pravda. Problém je v tom, že my už ze své podstaty do všeho vidíme nejlíp 8)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Ostatní

Příspěvek od lefort »

Aby nedošlo k nějakému nedorozumění, já rychlost v obci a na omezeních dodržuji, nebo se alespoň opravdu hlídám. Ale způsob dozorování dopravy tím, že si párkrát do roka stoupnu s radarem na přehledné místo v obci, nebo honím na dálnici piráta, jedoucího v noci 150 km/h neoznačeným autem, pořízeným navíc z povinného ručení nás všech, to mi přijde úplně k smíchu...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Neznám všechna ta místa, ale měření v těch, která znám, mi připadá jako snaha vybrat co nejvíce na pokutách.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Jenže (co vím) tak většinou ta místa na kterých měří, mají vybrané od "někoho shora"....:roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět