Olej do Fabie III 44kw LPG

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Olej do Fabie III 44kw LPG

Příspěvek od abc »

Jak píší kluci tady, vůbec se nemuselo otvírat nove téma. Stačilo použít selský rozum a nahoře je okno "Hledej v diskuzi..." a prostě tam zadám to co potřebují a většinou něco naskočí. Kdyby jsi takhle udělal tak by se objevilo vlákno 14-ti stránkové "Výměna motorového oleja Š Fabia III 1,0 MPi" a mohl jsi zjistit možná všechno potřebné. :)
Já sám jsem tady "zelenáč" a když jsem se zaregistroval, prvně jsem si do vyhledávače zadal "valvematic 97 kw" a ono mi to našlo vlákno přesně na mojí motorizaci. :D
Takže otvírat nove téma aniž bych něco zjistil je docela blbý. :evil:
A o výběru auta, velikosti kol a motorizace s ohledem na to jak bude používané je ale fakt škoda mluvit.
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Olej do Fabie III 44kw LPG

Příspěvek od NOVON »

Neřešte hov.a,chlopi..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej do Fabie III 44kw LPG

Příspěvek od Jerry3 »

A proč tohle doporučení adresuješ nám? Vždyť by patřilo hlavně zakladateli vlákna.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej do Fabie III 44kw LPG

Příspěvek od Pitris »

Piškot píše:
Pitris píše:Ale jestli sis nevšiml, tak jsem tady proti koncernu nenapsal nic
Tady ne, ale v jiných vláknech se to jen hemží. Viz např.
Pitris píše:Tady se totiž vždycky najde dost těch "VWovlivněných" koncernem kteří uvěří že koupili z Bundesrepublik Deutschland nadauto
Pitris píše:to šulda: Stále máš pocit že je to jen náhoda a že ti v Audi, Superbech a Passatech nic....:?: :twisted: https://m.novinky.cz/articleDetails?aId ... xOfUXCfMlg :evil: Většina z nich jsou HOVADA :!:
Pitris píše:Tak nějak mě ta značka auta ani nepřekvapuje :x https://www.novinky.cz/krimi/467694-div ... rechu.html
Pokračovat nemá smysl, že admine? Běž k šípku, ty nestraníku.
Víš o tom kulový. Ono těch "VWovlivněných" bylo i tady. Jak jsem napsal. Doveze si z "dojč" auto a pak se tady řeší, co s tím....
A ti dva kreténi vlastně neseděli v Audi, že :?: Ono se to vlastně ani nestalo :evil: Jezevčíkovi nezrušil jeho Toyotu Superb, mě nezabil kdysi kamaráda č*rák v Golfu, tady toto https://www.novinky.cz/krimi/452451-rid ... opily.html bylo taky asi jenom jako, a tento vůl s Caddy https://www.novinky.cz/krimi/457017-do- ... amera.html nemohl za to že předjížděl na horizontu přes plnou....:evil: Si je klidně obhajuj, ale třeba u toho šípku a ne tady, ty straníku. A omlouvám se ostatním za off topic.... S tím piškotem končím.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
White-line
Příspěvky: 6
Registrován: pát bře 30, 2018 6:56

Re: Olej do Fabie III 44kw LPG

Příspěvek od White-line »

Pokud jsem porušil pravidla, tak se samozřejmě omlouvám. Aktuálně mám doma Millers oils nanodrive ee longlife Acea C3 5w30 (VW 504.00,507.00) a ještě tu mám Millers oils premium xf longlife 5w40 Acea C3 api sn cf (VW 502.00, 505.01)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej do Fabie III 44kw LPG

Příspěvek od Pitris »

Na plyn je teplota oleje vyšší než na benzin, a navíc bude teď venku teplo, a ty dálnice....:? Já bych dal xw/40. A proč raději A3 bez C3? Bo ad1) C3 je v prvé řadě pro turbodiesely s DPF a v návaznosti na to ad2) je tam snížen obsah těch pro ochranu motoru příznivých aditiv. Jo, za jednou se asi nic nestane, ale pokud by si měl možnost ty oleje C3 někomu prodat, tak bych to udělal a dal "full saps" 5w40 A3 :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
White-line
Příspěvky: 6
Registrován: pát bře 30, 2018 6:56

Re: Olej do Fabie III 44kw LPG

Příspěvek od White-line »

Super, díky za vysvětlení. Vzhledem k tomu že ty oleje byly s velkou slevou, tak je prodám a najdu si nějakou s acea A3. :wink: předpokládám že 5w40 s acea A3 mohu nalít i do Audi 1.6 75kw . Je tak?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej do Fabie III 44kw LPG

Příspěvek od Pitris »

Uź jsem psal - jestli máš možnost levného milera, dej Trident 5w40 :wink: Nebo samozřejmě jinou značku. A ať se Ti líp hledá, hledej mezi oleji např. Elf, Eni, Mogul, Motul, Petronas, Q8, Repsol, Shell, Sunoco, Texaco, Total, Valvoline nebo Yacco olej s normou VW502.00. Jak pro Fabii, tak pro to Audi....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
White-line
Příspěvky: 6
Registrován: pát bře 30, 2018 6:56

Re: Olej do Fabie III 44kw LPG

Příspěvek od White-line »

Díky za rady, objednám trident 5w40
Odpovědět