Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od shalibaba »

Moc to lidi prožíváte.
Nebaví mi, když někdo lpí na slovíčkaření, já jeho původní příspěvek prvně přečetl a vůbec mi nenapadlo se pozastavit nad tím, že ihned po nastartování tam mohl mít ještě původní naftu. Prostě nafta od EO klape více než prémiovka od Benziny anebo OMV. A spíše jsem si příspěvek vyložil, že hlasitější klepání bylo slyšet již při první nádrži nafty od EO.
šulda
Příspěvky: 30
Registrován: stř lis 23, 2016 13:47

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od šulda »

Neprožíváme :mrgreen: Sice už jezdím dlouho na stejnou naftu ale před tím sem tankoval u x pump a rozdíly znát byly, jen ne tak expresně jak dokáže spousta lidí popisovat, ale až po x nádržích. Spíš sem narážel na to (a nejen tady) že spousta lidí jezdí na pocity co maj v hlavě a tohle tomu přesně odpovídá. Nalil sem jinou naftu a ihned sem pocítil změnu, nalil sem VIF a hned to líp jede, dal sem top olej a motor ztichl o 2dB atd. Ve většině člověk nemá šanci změnu poznat. Taky sem dřív chtěl aby to líp jelo když natankuju prémiovku a počítal sem u první nádrže že už je to o deci míň :D
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od shalibaba »

To máš pravdu, placebo efekt hodně funguje :lol:
Proto taky ty nejrůznější propagační materiály apod. kdy má v zákazníkovi navodit pocit, snad ještě před změnou :) je všechno špatně a ihned po změně zázrak.
Já tenkrát žádnou změnu nečekal, ale když jsem druhý den nastartoval auto s naftou z EO, tak jsem prostě slyšel víc klapavější zvuk, aniž bych si hned uvědomil, že je tam nafta od jiného prodejce. Těžko říci, zda Verva díky BIO složce je tišší. Co jsem zaslechl, tak pravděpodobně aditivují také VIFem.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od Pitris »

to šulda: Máš pravdu v tom že většině lidí to jede tak jak chtějí aby to jelo. Něco na způsob "Víra Tvá Tě uzdraví"....
V naftě asi budou i větší rozdíly než v benzinu, a tóny vycházející ze vznětového motoru mohou být v závislosti na kvalitě nafty hodně odlišné.... Jedno plus bio ale má. Líp maže a motor tím může být tišší.

Ale když vyměníš olej v motoru, tak po vypuštění starého a nalití nového ve zvukovém projevu motoru rozdíl poznáš.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od shalibaba »

Teď je Pitrisi otázka, co je pro motor lepší. Jestli "mazat" řepkou a mít tišší motor anebo mazat bez BIO VIFem a "chrochtat" :cry:
Já osobně doufám, že druhá možnost je lepší.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od Pitris »

Mazivost se dá v naftě vylepšit aditivy; a to že bio líp maže je pokud vím jeho jediné plus....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od Pedro »

Uz za CSSR,kdyz jsem byl na kurzu PHM,jako pumpar,nam rikali,ze litr oleje,nejlip 2T do sudu s naftou,je ok.
Ano,minule stoleti.
Na jinem kurzu,tusim ze PAL TABOR,kvuli zacviku na moderni pristroje,cca 1995,nam odbornik rikal,ze se rozsiruji i v CZ motory SPI,MPI. Tam je vhodne,kvuli mazivosti, ochrane koroze atd.,dat zdibet 2T oleje.
Dnes to asi nahrazuje m.j., Vifina.
Ja ji davam 500-750, a motor s Denso Ir,spokojen. Kontrola svici,po montazi a restartu RJ, po 10tkm,vypadaji
jak maj.
šulda
Příspěvky: 30
Registrován: stř lis 23, 2016 13:47

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od šulda »

Pitris píše:Ale když vyměníš olej v motoru, tak po vypuštění starého a nalití nového ve zvukovém projevu motoru rozdíl poznáš.
Ale jo, ale taky záleží u jakýho motoru a hlavně jak kdo. I s tou naftou to tak je ale tam to poznáš až za dýl (1-2 nádrže). Tedy pokud si netankoval opravdu do suché nádrže.
To co se tu popisuje (hlučnost, klapaní, zhrubnutí projevu) nemá na svědomí MEŘO ale cetanové číslo. Nemám momentálně úplně aktuální ale to není až tak důležitý. Verva deklarováno 59-62 cetanové číslo, v testech naměřeno 60,6. Optimal deklarováno min. 51, v testech naměřeno 53,2. Můžu porovnat s tankováním z AT. Turmöl naměřená v testech 51,6 a po dvou nádržích, před tím MaxxMotion, sem začal tankovat BP Ultimate Diesel, protože projev motoru s tím Turmöl byl stejnej jako popisujou lidi u Optimalu po Vervě. I u toho pokaděnýho PD to bylo sakra znát. Turmöl s MEŘO a MaxxMotion i Ultimate bez. Ultimate deklaruje 60,5 - 63,6 a MaxxMotion nevím jak v AT ale u nás naměřeno 61.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od Pedro »

Poznas,zalezi jak casto menis.
Nepoznam ani prd. Radsi obYc oil,ale casto.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od NOVON »

Pedro: No a ten "ždibet" je kolik? :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od NOVON »

Zatim nejtišší projev motoru co jsem zaznamenal je na Diesel Efecta a Verva od Benziny.Trebas na MOLu taky nic moc.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od Pedro »

Na paliv system,vc filtru jsem za 7 let majitelstvi nesahl.
Edit- u ,,16tky ,, ano. Jednou za dva roky. Bo je to,bohuzel,jen nafta.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od Colommbo »

Jednak máš benzín, Peťo, a druhak filtr se mění po cca 50tis.km, je to tedy možné. Taky měním jen filtr, za mnou ujetých asi 130tis.km třikrát. Klepu to... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od Pedro »

A taky na to smatat nebudu. U me najeto 42tkm za 7let. A to letos,nez dostal sluzebni Ochcu,12tkm.
Vlastne vloni..
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od shalibaba »

šuldo, ano vyšší cetanové číslo snižuje hlučnost, VIF slibuje zvýšení cetanového čísla až o 5 jednotek, ale asi to nestačí.
Odpovědět