Shell V-Power Nitro +

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Shell V-Power Nitro +

Příspěvek od lengy60 »

Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: Shell V-Power Nitro +

Příspěvek od L_U_K »

... zdravim, pánové. Mi přijde až ujetý jak by všichni ti dobráci poslední dobou chtěli čistit naše motory :D .. To je tam Efecta, tu Dynaflex... Tam "inženýři od Ferrari", tu zas "naši výzkumníci"... Já se rád pobavim i poučim, ale pro benzin kterej se jmenuje BA 95 Natural jezdim k EO a žiju v klidu a míru. Všem přeji to samé ! :wink:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9845
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Shell V-Power Nitro +

Příspěvek od Colommbo »

Ich auch. :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Shell V-Power Nitro +

Příspěvek od Hombre »

L_U_K píše:... zdravim, pánové. Mi přijde až ujetý jak by všichni ti dobráci poslední dobou chtěli čistit naše motory :D .. To je tam Efecta, tu Dynaflex... Tam "inženýři od Ferrari", tu zas "naši výzkumníci"... Já se rád pobavim i poučim, ale pro benzin kterej se jmenuje BA 95 Natural jezdim k EO a žiju v klidu a míru. Všem přeji to samé ! :wink:
Proto je třeba tyto informace číst mezi řádky a spíše se věnovat osobním zkušenostem zdejších sponzorů benzínek.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
BMW
Příspěvky: 126
Registrován: úte lis 28, 2017 16:15

Re: Shell V-Power Nitro +

Příspěvek od BMW »

Nazdar chalani:-)Tak idem sem napisat skusenosti s V-power nitro + :mrgreen: Nechcem tu robit reklamu shellke ani OMV ani ich obhajovat, ale stalo sa mi toto.Nejaky cas dozadu, ako udajne tvrdila spolocnost shell ze vylepsili v-power nitro + nejakym tym dodatocnym aditivom, ci co do toho dali neviem proste nejako ten benzin vraj upravili.Ok tak vravim si skusim ho natankovat, musim ale podotknut ze predtym som ho tiez obcas natankoval ale nie stale bral som vtedy viac klasicku 95 + aditiva od Liqui Moly,alebo na OMV maxxmotion 95 proste som to striedal.Raz OMV potom zase Shell ale vzdy som to lial do prazdnej nadrzi nekombinoval som benziny.No ale spat k V-poweru.Natankoval som ten udajne vylepseny v-power nitro + a ked som mal zhruba polovicu nadrze tak mi zasvietila kontrolka motora.No bude to zrejme lambda sonda alebo co, tak idem za kamaratom do servisu je tam veduci takze mi hned dal auto na diagnostiku a vysiel z dielne, a pytam sa ho odisla mi lambda sonda vsak?A on ze nie,diagnostika vraj potvrdila prilis bohatu zmes.Tak si vravim bude to tym vylepsenym v-powerom?Zeby?Potom za nejaky cas som natankoval zase v-power a zase ten isty problem kamaratovi som zavolal napichol na diagnostiku zavolal ma do dielni a pyta sa ma ze co tankujes kde aký benzin?Vravim ze na Shellke preco co sa stalo.On ze nic ze zase ten isty problem ako minule prilis bohata zmes.No a dnes mi zasvietila kontrolka motora zase par dni ako som V-power nitro+ natankoval :mrgreen:Asi je ten benzin naozaj tymi aditivami dodatocne obohateny :roll: :wink: Neviem, no... ale auto teda motor je naozaj tichsi aj spotreba klesla,takze kto chce nech si aditiva dodatocne pridava ale moj nazor je ze je to asi zbytocne.Je to kazdeho vec ci si bude aditivovat, ale hovorim to z vlastnej skusenosti co sa mi stalo 8) Ale ak by som mal dieselovy motor urcite by som bral len na OMV diesel maxxmotion :D To je asi tak vsetko co som chcel napisat.Jaj a este aby som nezabudol ked som vzdy braval maxxmotion 95 tak mi kontrolka motora nikdy nezasvietila asi to znamena ze maxxmotion 95 je menej aditivovany ak sa nemylim.
BMW X1 (E84) xdrive 18d
Ravenol VMP 5W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Shell V-Power Nitro +

Příspěvek od Pitris »

Já teda nevím, ale rozsvícení kontrolky motoru bych bral spíš jako signalizaci nějaké chyby než jako potvrzení kvality benzinu :?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Shell V-Power Nitro +

Příspěvek od Jerry3 »

Dtto!
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9845
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Shell V-Power Nitro +

Příspěvek od Colommbo »

Taky bych řekl, že benzín je v tom nevinně... :) Bohatá směs značí větší množství paliva ve směsi, než je nastaveno v mapě ŘJ, a na palivu jako takovém by záležet nemělo... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
BMW
Příspěvky: 126
Registrován: úte lis 28, 2017 16:15

Re: Shell V-Power Nitro +

Příspěvek od BMW »

Uvidim neskor, ked vyjazdim tento power co momentalne mam v nadrzi,potom natankujem pre zmenu maxxmotion 95 a ak kontrolka motora zhasne tak to bude tym powerom ak nie tak nejaka chyba :roll: 8) Urcite dam vediet ako to dopadlo :wink:
BMW X1 (E84) xdrive 18d
Ravenol VMP 5W30
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Shell V-Power Nitro +

Příspěvek od Libor »

Test v prémiové nafty v ojetém Mondeu

http://www.auto.cz/ucinky-paliva-shell- ... -to-111899
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Shell V-Power Nitro +

Příspěvek od Jezevcik »

Divím se, že čekali vyčištění sacího potrubí a EGR ventilu od sazí.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
BMW
Příspěvky: 126
Registrován: úte lis 28, 2017 16:15

Re: Shell V-Power Nitro +

Příspěvek od BMW »

Tak po case pisem ako som avizoval v minulosti ze dam vediet co stou kontolkou motora.No po natankovani v-poweru nitro + 95 mi zacala svietit a po vyjazdeni som tankoval maxxmotion 95.Motor ma otacky v norme, je tichy, akceleracia vyborna,spotreba je tiez velmi dobra :wink: :D tak ja potom uz neviem preco stale svieti.Na diagnostike som nebol. :roll: Inak v-power sa mi paci viac, ale na maxxovi 95 sa mi zda este o nieco nizsia spotreba 8)
BMW X1 (E84) xdrive 18d
Ravenol VMP 5W30
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Shell V-Power Nitro +

Příspěvek od lengy60 »

Je potřeba vyzkoušet,mé bodlině nejvíce povoňuje V-Power Racing 100 nebo ONO + 2 panáky Wynn´s. :wink: Ale i do prémiovky dávám vždy 1 kalíšek Wynns´s,protože i ty prémiovky už mají v sobě babišovku. :twisted:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
BMW
Příspěvky: 126
Registrován: úte lis 28, 2017 16:15

Re: Shell V-Power Nitro +

Příspěvek od BMW »

lengy60 píše:Je potřeba vyzkoušet,mé bodlině nejvíce povoňuje V-Power Racing 100 nebo ONO + 2 panáky Wynn´s. :wink: Ale i do prémiovky dávám vždy 1 kalíšek Wynns´s,protože i ty prémiovky už mají v sobě babišovku. :twisted:
Do premiovky este aditiva? :roll: Bez babišovky to ako bez biozložky?
BMW X1 (E84) xdrive 18d
Ravenol VMP 5W30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9845
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Shell V-Power Nitro +

Příspěvek od Colommbo »

Prémiová paliva jsou (měla by býti) bez biosložky. Nějaké konkrétní info, Míro, nebo píšeš jen tak...? :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět